Rozvod. Divný právnik alebo je to v poriadku?

indiankaindi
26. nov 2010

Ahojte, mám taký trošku malý problém. Mamina pred asi troma rokmi rozbehla súdy ohľadom rozvodu, výživného po rozvode a trestného stíhania svojho bývalého manžela, ktorý ju 10 rokov týral všetkými možnými spôsobmi. Má právnika, ktorý je rodinný známy a zo začiatku vyzeral byť fajn, maminu podporoval, nachádzal rôzne riešenia a podobne. Na pojednávania nechodil, pretože tak chcel šetriť maminine peniaze za úkony. Teraz si však druhá strana našla právnika, ktorý zrejme nemá chrbtovú kosť, a asi nie je ani človekom, a mamin právnik začala akoby ustupovať. Rieši sa teraz BSM a mamin právnik ju tlačí do dohody, stále jej rozpráva, že súd aj tak prehrajú, že výživné po rozvode nebude podávať, pretože aj tak by to prehrali a je to zbytočné (nevie ale uviesť prečo), maminu doslova vystríhal, že ak bude emotívna na pojednávaní, tak jej nikto neuverí (rozplakala sa, keď mala znova hovoriť o tom všetkom čo jej robil) a že aj tak všetko prehrajú a nič nechce popravde urobiť. Príde mi to zvláštne a neviem či mu veriť. Tých vecí je veľa, napríklad mamin bývalý žiada aj to, aby mu mamina zaplatila za to, že v byte, kde sme s maminou bývali, kým sa zoznámili a kam sa po svadbe nasťahoval som zostala bývať aj po jeho odchode a po pôrode tam bývala moja dcéra. Chce vlastne akoby nájom odo mňa a mojej dcéry. A mamin právnik stále tvrdí, že to aj tak prehrajú. Nemáte podobné skúsenosti s právnikmi? Alebo je to v poriadku? A čo môžeme urobiť?
Ďakujem

kolartex33
27. jan 2012

@angelina98 Toto je už hádam 2-3.stránka, čo som náhodou našla za posl. mesiac, kde sa na JUDr.Reného Hudzoviča sťažujete a veľmi nedobre sa mi to číta. Prednedávnom bol aj mojim advokátom a bola som s nim maximálne spokojná. Podľa mňa je to jeden kvalitný právnik, ktorý ma za sebou dlhoročnú prax, veľa rôôznych káuz , pri ktorých obstál na výbornú, ba dokonca čo ja viem, na výbornú s hviezdičkou. Síce nepoznám Váš prípad, ale nezdá sa mi to...normálne sa mi tomu nechce veriť. Či ste sa s ním dobre porozumeli. Lebo keď Hudzovič povie, že na niečom pracuje a vezme peniaze, nechce sa mi veriť že by Vás klamal alebo zavádzal. Ja ho po mojej skúsenosti vnímam ako jedného slušného advokáta s dobrým srdcom, ktorý rozhodne nemá záujem a ani potrebu "zdierať" ľudí z peňazí. A Ste si istá, že tí ľudia, ktorí Vám o ňom tiež narozprávali rovnaké nedobré veci hovorili pravdu??? Závisť ovláda svet...a jemu pre mnohých JE čo závidieť.

joko55
28. máj 2012

co rozpravate na kanasa martina mam s nim velmi dobru skusenost,vybavil mi penaznu pokutu za obmedzovanie domovej slobody,kradez vlamanim, davali mi 12 mesiacov tak zaplatim 500eur a je to vse..

joko55
28. máj 2012

Kanas je super advokat, vzdy sa da s nim dohodnut

sisaha
28. máj 2012

@joko55 to je vtip?? Mali by ho zavrieť spolu s tebou...

henriettta
29. máj 2012

Ja mam tiez cerstvu skusenost s pravnikom. Viac raz sa mi stalo, ze raz povie tak, na dalsi den uplne inak (cize klame a odporuje si), zacina hajit druhu stranu. Po pojednavani prisiel za mojim pravnikom pravnik protistrany, ze oni sa dohodnu (!!!). Ide o UPP, o dieta. Najnovsie zacal moj pravnik hovorit o peniazoch, svojom honorari a to este nemame uzavrete. Nenapisal pre mna ani ciarku, neprisiel s jednym napadom, nenavrhol dalsi postup, vsetko si robim sama. naposledy nNaznacoval, ze su vselijake svinstva - ako sa zena zbavila muza, ako sa da podplatit a dosiahnut svoje. Na stretnuti, kde mame riesit moj pripad, hovori, ako ma on vselijake pripady, ze ma spory o stotisice eur, chodia za nim vselijaki tipkovia predpokladam, ze ode o trestnu cinnost. Ano, verim, ze na toto je sikovny. Ale toto nie je pravnik pre mna. Tu ide o dieta. Ako poznam protistranu, predpokladam, ze ho navstivila. Pravnik moje vyjadrenia uz zlahcuje, neberie vazne, vyvracia ich, vravi, ze to neprejde a pritom na predchadzajucom stretnuti sa vyjadroval opacne. Stratila som voci nemu doveru. Este by som chcela povedat, ze Slovensko je male a ti pravnici sa jednoducho poznaju, hlavne ked ide o starsich skusenejsich. Oni potrebuju skasirovat a nejaka "pravda a dobro" ich nezaujima. Ja za tym citim strasnu spinu, zial. Ked budem chciet nieco dosiahnut budem si musiet pomoct sama.

ivonn2
10. júl 2012

Bola by som zvedava, od kolkych ludi si pan advokat Martin Kanas povyberal zalohy a viac sa im umyselne neozval. Doposial poznam styroch jeho nespokojnych klientov, od ktorych prebral peniaze a prerusil s nimi spetnu väzbu. A je ich urcite omnoho viac, tak ak o niekom viete, piste sem. Osobne mam tuto skusenost s nim. Nikomu neodporucam!!!!!

liz_lemon
11. júl 2012

@ivonn2 treba sa obratit na Slovensku advokatsku komoru, pripadne podat trestne oznamenie

ivonn2
11. júl 2012

@liz_lemon Obratila som sa na advokatsku komoru, len to je zdlhave vysetrovanie. Ony maju svoje postupy. Zvazujem vsak o presetrenie veci na sude, kedze mam dostatocne dokazy.

doremi
7. aug 2012

ywana..... Peniaze vopred za celú službu sa ťažko vypýtajú pokiaľ sa nejedná o jednorázovú záležitosť akou je napríklad vyhotovenie nejakého typu zmluvy, pretože tá suma za službu sa nedá odhadnúť ( nevieš či ten spor pôjde na súd, koľko bude pojednávaní a úkonov), iba cena jedného úkonu. Vopred sa pýta ale záloha, prípadne aj viac záloh. Nechápem prečo by sa malo platiť až po skončení. Advokát si svoju prácu spraví, ale nedostane za ňu nič mesiace alebo dokonca roky ? To je troška choré ... A z čoho má potom vlastne žiť ?? Je napr. prípad , ťahá sa aj viac ako rok, tak to má akože čakať ? Keď napríklad vychádza jeden úkon poviem príklad 500 €, tak je logické , že si vypýta zálohu aspoň 500€ , keď je jasné, že to bude viacej. Všade ľudia prídu a musia platiť , len u advokáta sa im veľmi nechce a vyjednávajú , vyjednávajú , potom je veľa hajzlov čo ani nezaplatia a podobne ( pritom im ten človek vyhrá spor). Povedia si ešte , že aký je drahý a akí sú tí advokáti bohatí. Taká je atmosféra vytvorená závisťou. Pritom bohatý sú iba poniektorí, ktorí majú dohodnuté lukratívne kšefty, alebo takí akí sa tu spomínajú v diskusii. Nikto nevidí tú prácu za tým . Nikto nevidí, že ten človek robí po víkendoch a denne od svitu do mrku, že nemá čas sa ani poriadne najesť.. ... Že tí ľudia nevyjednávajú v potravinách o cene 🙂).
Musím dodať, že nie som advokát, ale mám ho v rodine a vidím do toho troška...

mosluc
1. dec 2012

Nedavno som aj ja riesila jeden pravny problem a na odporucanie znamych som sa obratila na advokata Peter Havlík a bola som maximalne spokojna. Na zaciatok som mu zaplatila zalohu a zvysok az po skonceni, co sa mi zda ferove a k tomu nebol ani drahy (aspon co pocuvam od inych kolko platia advokatom za sluzby). Fakt vrelo odporucam 🙂

petra198112
1. mar 2013

mne bola v Nitre odporučená advokátska kancelária pomerne nová, ale môžem Vám povedať že som o právnikoch v nej počula tie najlepšie ohlasy, kamarátka mi hovorila, že robia pre ľudí čo tam prídu maximum a sú naozaj veľmi šikovný.

scarlettina
2. máj 2013

@bambi2 Rada by som sa svami spojila.Hned som spoznala zo slov menovaného advokáta,no dobré skúsenosti s ním nemáme.

bambi2
2. máj 2013

@scarlettina jasne.. napis mi ip..

scarlettina
2. máj 2013

@ivonn2 Na nešťastie pri čítaní som prišla na to že k nim patríme aj mi.Teraz len lutujem že som si túto stránku neprečítala skor.

bambi2
2. máj 2013

@scarlettina no vies, ja som tomu hajzlovi tiez naletela.. ale to obycajny chudak ktory sa obohacuje na nestasti druhych.. a mne je to jedno, nech sa ludia dozvedia aky je v skutocnosti, pravnik nepravnik.. nic ine si nezasluzi ako pospinit meno.. okradol uz viacerych ludi nie len mna.. a nech si za to odskace pekne.. ja inak planujem ho navstivit v lete ked budem na sk..

bambi2
2. máj 2013

@ivonn2 🙂

hurican
18. júl 2013

@petra198112 Kto ti bol odporučený?

anatalia77
3. aug 2013

tak ja som svoju právničku zrušila potom,ako mala rozhovor s mojím ex o vysporiadaní BSM.začala sa krútiť,akože je tá cena nadsadená,bla,bla,bla,ale neváhala vypýtať dalších 300 eur.A to sme sa k súdu ani nepriblížili.Idem do toho sama,aj tak ona nemá páky na to,aby ho donútila k dohode/jasne mi to povedala/

lenkalubosko
24. okt 2016

Dobrý deň,ak by vedel niekto o dobrej pravničke v Nr!Dakujem

issabelll
24. okt 2016

@lenkalubosko Danocyiova je vyborna