Rozvod kvôli psychickému a fyzickému násiliu a výživné

esmeralda1414
13. jún 2021

Prosim zaváži pri rozvode a na výživnom aj to že ma muž psychicky aj fyzicky tyra ďakujem

tenerifka
13. jún 2021

@esmeralda1414 na vyzivnom asi nie, pri rozvode urcite ano, ale musis mat dokazy, ci uz zaznam z policie alebo od lekara

pribinak
13. jún 2021

@esmeralda1414 ako dôvod rozvodu určite.

Čo sa týka výživného, tam su podstatne faktory príjem rodiča a náklady na dieťa, deti

pribinak
13. jún 2021

@tenerifka na rozvod nemusí mat dôkazy

alenah31
13. jún 2021

@esmeralda1414 na rozvode urcite pokial sa tyranie preukaze ...na vyzivnom vsak vobec nie - co to s tym ma spolocne?

elizabet173
13. jún 2021

@esmeralda1414 pri rozvode to zaváži, myslím, že nebude tendencia dávať vás dokopy a posielať vás do manželskej poradne, ale s výživným to nemá nič spoločné. Či ako si si to myslela? Že keď ťa tlčie, tak vysúdiš alimenty 300 eur a ak si našiel inú, tak len 100? Takto to nefunguje. Výživné sa odvíja od potrieb dieťaťa, prihliada sa na jeho vek, zdravotný stav, školu, koníčky a od finančných možností otca.

soldi
13. jún 2021

Ja prechadzam takymto rozvodom. Uz 8 mesiacov. Sucasny stav?
Ja mu musim dokazat tyranie, inak je pred sudom nevinny.
Vyzivne s tym nesuvisi vobec, starostlivost o deti ano. Ten moj trva na striedavke. Aby nemusel platit vyzivne.
Ale citala som nedavno ze ked je muz stihany a obvineny z tyrania, tak sa vedia sudcovia priklonit na stranu zeny napr pri deleni majetku a pod.
Ale neviem co je na tom pravdy, to som len okrajovo zachytila

tenerifka
13. jún 2021

@pribinak jasne ze nemusi mat dokazy na rozvod, ale ak je to nasilnik a ma dokazy, nebude to sud zbytocne pretahovat

22abigail22
13. jún 2021

@esmeralda1414
Pri rozvode na 100 áno ale treba mať dôkazy napr. svedkov, záznam z polície, záznam od lekára, smsky, nahrávky (napr. telefonáty), kamerový záznam, fotografie a pod.
Pri výživnom to nemá nič spoločné. Tam hrá úlohu iba príjem rodičov a výdavky (náklady na dieťa/deti). Jediné čo by to mohlo ovplyvniť je stretávky s dieťaťom.

esmeralda1414
autor
13. jún 2021

@tenerifka áno mám dôkaz od polície ja som na rodičaku
@tenerifka

mogaa
13. jún 2021

@esmeralda1414 pri výživnom na dieťa to nezaváži...prvoradé sú reálne náklady na dieťa a životná úroveň oboch rodičov

soldi
13. jún 2021

@esmeralda1414 a ake dokazy od policie mas? Bol obvineny? Potrestany? Ci si len podala trestne oznamenie?

elizabet173
13. jún 2021

@esmeralda1414 podala si asi trestné oznámenie. Bola si aj u lekára, máš nejakú lekársku správu, že ťa napadol a ublížil ti?

esmeralda1414
autor
13. jún 2021

@elizabet173 volala som policajtov prisli spisali a budeme predvolany do Žiliny na osetreni som nebola

soldi
13. jún 2021

@esmeralda1414 hm. Tak to bohuzial nic neznamena pokial nebolo vznesene obvinenie

elizabet173
13. jún 2021

@esmeralda1414 ak nemáš správu od lekára, neviem, či to zaváži. Policajti zrejme nevideli, ako ťa napadol, ale to je v podstate jedno, je dobre, že si sa rozhodla pre rozvod.

esmeralda1414
autor
13. jún 2021

@elizabet173 uvidím čo bude keď nás predvolaju, predpokladám, že dostane len pokutu ak vôbec predtým keď ma napadol mala som po celom tele modriny a potom keď som bola tehotná keby som to vtedy nahlasila len bála som sa strašne si to vyčitam no čo už to nevrátim 😌

kassandra25
13. jún 2021
elizabet173
14. jún 2021

@esmeralda1414 čo bolo, to už nezmeníš, pozeraj dopredu, bude lepšie.

desore
15. jún 2021

@soldi Urcite v Novom case pisali 😂.

desore
15. jún 2021

@esmeralda1414 Len aby si vedela, nie si filmova hviezda a sudcom je absolutne jedno, preco sa chces rozviest. Oni maju z toho zabavu, ked pocuvaju tie storky.
Posli si este manzela do vazenia a z vyzivneho uvidis 0.

soldi
15. jún 2021

@desore take necitam takze to isto nie. Nezaujala ma ta informacia natolko aby som o tom zistovala nieco podrobnejsie, len som spomenula tuto moznost

desore
16. jún 2021

@soldi Na SK tuto moznost mozes ocakavat iba v telenovele.
Ved je absolutne jedno, ci ta tyra alebo nie. Ked raz nechces s niekym zit, tak vas rozvedu.

soldi
16. jún 2021

@desore no. Nie je to az tak uplne jedno. Predstav si, ze zijes s niekym, kto ta tyra - fyzicky, psychicky, emocionalne. Mas male deti, si bez rodiny, bez financii, bez moznosti ist kamkolvek, byt je pisany na oboch. Do toho nasilnikovi pridu rozvodove papiere.
Co myslis, ako bude reagovat?
Takze v takychto pripadoch rozvodovy sud na to berie ohlad. Resp. mal by

esmeralda1414
autor
16. jún 2021

@soldi presne tak akurát čakam že mu príde papier zo sudu asi tento týždeň ale neviem si predstaviť čo tu so mnou porobi. Mám s toho stres.

soldi
16. jún 2021

@esmeralda1414 volat policajtov. Ziadat vykazanie z obydlia. Nasledne neodkladne opatrenie na zakaz priblizenia a vylucenie z uzivania obydlia. To je jedina cesta. Pozri stranky pre tyrane zeny

esmeralda1414
autor
16. jún 2021

@soldi samozrejme hneď by som volala znova policiu do papierov na rozvod som uviedla že si myslím že trpí narcistickou poruchou osobnosti všetko na neho sedi, takže myslim, že to nedopadne dobre

soldi
16. jún 2021

@esmeralda1414 len policajti daju vykazanie iba na 10 dni, preto sa to potom riesi tym neodkladnym, to musis s pravnikom uz potom.

esmeralda1414
autor
16. jún 2021

@soldi rozvod riešim s pravničkou a na to predvolanie do Žiliny čo máme ísť ešte čakám aj keď neviem načo nás tam predvolavaju, keď to spisovali u nás doma

hipuska
21. jún 2021

@esmeralda1414 pokiaľ nie je právoplatne odsúdený, nie je dokonca vedené žiadne trestné konanie, je to jedno, nakoľko platí prezumpcia nevinny.
Ak by bol ale odsúdený, rozsudok by dosiahol právoplatnosť, súd zvykne prihliadať pri BSM