Výživné do čias rozvodu

5. júl 2022

Ahojte chcem sa spýtať ako to funguje ohľadne výživného pokiaľ nie sme rozvedený zverenie deti do mojej starostlivosti podala som si žiadosť o vyzivne rozvod bude podávať muž len ešte nepodal a príde ku nám aj ta pani z úradu?ohlási sa mi kedy príde keď sú prázdniny a deti sú na prázdninách?

hipuska
5. júl 2022

Záleží, čo si podala v žiadosti. Ak si podala, že chces vyplatiť od času podania..vyplatí ti spätne. U nás to trvalo napr. 1,5 roka,.kým súd rozhodol (bol covid, tak sa stále presúvalo) a toho 1,5 roka musel.mi všetko doplatiť. Sudca mu urobil.splatkovy kalendár a doplacal mi to skoro 2 roky. Ak si dala v žiadosti od rozhodnutia, neviem čo s tým "voľným" obdobím. Neviem či sa dá niečo robiť. Či by si mala nárok na náhradné výživné, ked sú zatiaľ deti v "starostlivosti" obidvoch.....

U nás sa neohlasovala. A raz prišla, piekli sme šišky, bordel cez celú kuchyňu...ale teda , zobrala to športovo, že nám vonia celý dom....kukla kde spia deti a bolo

zuzsat
12. júl 2022

Ja som zaroven so ziadostou o rozvod podala aj ziadost o zverenie dietata do osobnej starostlivosti a vyzivne do casu rozvodu... Rozhodnutie doslo do 30dni. Vyska vyzivneho je max 100€ co mi bolo odklepnute a po rozvode sa zvysilo...