Skúsenosti zo sedenia u súdneho psychológa

rocio
12. feb 2015

Ahojte. Hľadám po internete rôzne diskusie a články, ako to chodí u súdneho znalca z odboru psychológie, keď sa jedná o zverenie dieťaťa do opatery jedného z rodičov alebo pri zverení do striedavej starostlivosti, ktorý ma o tomto rozhodnúť. Aké sú Vaše skúsenosti? Mali ste pripravené vlastné otázky? Na čo ste sa zamerali? Ako to prebiehalo? Ďakujem za každú odpoveď

lenka105
12. feb 2015

pripravovat si otazky je zbytocne, psycholog si vsetko riesi podla seba, kazdy pripad je individualny - pohovor s otcom, pohovor s matkou, pohovor s dietatom (podla veku), pohovor spolocne obaja rodicia....zalezi ako to psycholog uzna....

henriettta
18. feb 2015

Sud moze vyzvat ucasnikov konania, aby napisali otazky, na ktore ma znalec odpovedat... napr. aky ma dieta vztah k rodicovi, ci odporuca taku alebo taku upravu prav a povinnosti k dietatu a pod.
Znalec potom urobi pohovor s rodicmi, s dietatom, budete robit testy, potom bude pozorovat interakciu rodic-dieta. Nakoniec napise posudok a moze byt aj predvolany na sud, kde bude este odpovedat na otazky.