Stretávanie otca s dieťaťom

trinastka
29. dec 2011

co myslite maminy? sme necely rok rozvedeni,sudom je dane stratavanie otca s dietatom,nebranim tomu....ani som nebranila.... Otec hrdinsky rozpraval ako chce pre dceru len to naj..... potom pisal sms,obhajoval sa tym,ze sa s nou chce stretavat,aby nanho nezabudla...... ibaze mala jeho pristupom ze si sam dirigoval kedy on chce byt s nou,atd. zacala odmietat ist s nim (teraz uz ma 3 roky),nehovorim o protestoch spat u neho,co sa odzrkadlilo na istu dobu v jej hroznych snoch,vykrikoch a podob. moment. nespava unho,lebo nechce.....takze je taka kludnejsia .....Ale to som chcela: otec akosi, mam pocit, si z urcenych dni a hodin robi dobry den. priviezol ju bud neskor alebo skor,napisal sms,ze na miesto zajtrajska si pride po malu az pozajtra. a mala by byt do 2.januara u neho. Ja sa musim zariadit presne na tie stanovene dni a casy,na co som si uz aj zvykla. A ON? ma to v paži ako vidim. prejde ho to?

vanilka0506
28. okt 2012

@xlucia no my sme v rozvodom konani....a mame predbezne opatrenie, v ktorom je za pritomnosti matky, len 4stretnutia, a to dcerka len 1rok.....

kadulka
23. mar 2014

ahojte baby, neviete mi niekto poradiť? s manželom sme rozvedení a súd nám určil, že každý párny týždeň má otec právo na malého od piatka do nedele. on si ho však nebráva spať k sebe lebo tam má už novú priateľku a asi by im tam malý zavadzal ale vždy ho v piatok o osmej donesie, v sobotu o desiatej zoberie a o osmej donesie a tak isto aj v nedelu. mne to nevyhovuje lebo ma tým časovo obmedzuje, cítim sa ako na gumičke a vždy si musím zariadiť program tak aby som bola o osmej doma, takže v podstate nemôžem nikam chodiť, do divadla, kina, nikam lebo musím byť o osmej doma. navrhla som mu teda, že keď si malého nechce brávať spať tak si ho môže zobrať len každú druhú sobotu. samozrejme to neprešlo a začal mi nadávať, že keď mu malého nedám tak na mňa zavolá policajtov a tak...neviete čo s tým? mám právo mu nedať dieťa keď súd určil, že aj spať a on mi ho stále večer odovzdá? ďakujem.

mirica
24. mar 2014

@kadulka ..ak máš v rozsudku, že si má dieťa prevziať v piatok ráno a vrátiť v nedelu večer....tak nemože volať policajtov ani v sobotu ani v nedelu.....lebo si ho má prevziať v piatok....

ja by som bola na tvojom mieste nekompromisná....a povedala mu , že bohužial budem až do nedele preč....a že bud si ho vezme a prinesie až v nedelu...alebo nech si ho teda neberie vobec a zoberieš si ho ty zo sebou ....

kadulka
25. mar 2014

@mirica no však aj ja som to tam myslela ale bojím sa, že niečo spraví a ozaj tých policajtov zavolá alebo potom to neskôr vytiahne proti mne, že som mu ho nechcela dávať alebo niečo. lebo mi už oznámil, že od septembra bude žiadať o striedavú starostlivosť-zaujímavé, že teraz ho nechce ale od septembra ho už bude chcieť - ale ide mu len o to aby nemusel platiť výživné... musím ísť za kolíznou a poradiť sa ale aj kolíznu mám takú divnú, že stále mi hovorí, že otec má právo, otec má právo...mi z toho všetkého vychádza to, že otec má len práva a ja mám len povinnosti:(

mirica
25. mar 2014

@kadulka ...ty nie si povinná byť v sobotu a v nedelu ráno doma.....ty tam máš byť v termíne čo máš v rozsudku....ak to chce inak, nech si podá žiadosť o zmenu styku....a ak sa ti zase bude vyhrážať , však mu povedz nech zavolá...a ak to urobí, tak len povedz policajtom , že podla rozsudku si ho má prevziať vtedy a vtedy....že im môžeš ten rozsudok dodať....a pre istotu si ho ofoť, aby si mala doma kópiu pre prípad potreby....

...hihi....a navyše však mu povedz, že ak má byť striedavka od septembra, tak je najvyšší čas , aby u neho už cez ten víkend spával...však že si musí zvyknúť....

a kolíznej stačí povedať , že nemáš najmenší problém dodržiavať rozsudok...ked si ho má prevziať si vždy doma ...a ked vrátiť,tak budeš tiež doma.....a že prípadne nemáš problém ani s tým , aby si vymenil týždeň, ak by si ho nemohol práve vtedy zobrať, len to potrebuješ vedieť dopredu, aby si mu vedela zabezpečiť program

a výživné sa určuje aj pri striedavke ak je velký rozdiel v príjmoch rodičov....alebo sa nevedia dohodnúť , čo kto bude platiť...vtedy rozhodne súd.......ale ak ho nechce na noc teraz, a to je len na každý druhý víkend, tak pochybujeem , že mu bude vyhovovať mať ho na celý týždeň.......podla mna sa len snaží si takto vynútiť , aby bolo po jeho, a aby mu malý neprekážal v noci pri zábavkách s priatelkou...

kadulka
25. mar 2014

@mirica ďakujem ti za rady....no uvidíme ako to dopadne ale už som z toho dosť psychicky zle...stále mi to behá po hlave, že čo zasa bude, čo zasa vytiahne.... teraz sa odvolal na výšku výživného na kraj tak som zvedavá kolko budem čakať na rozhodnutie a ako sa rozhodnú....tým pádom mi ex platí len tolko kolko si on zmyslí:(

mirica
25. mar 2014

@kadulka ...aj my riešime ešte na súde.....tiež som z toho už znechutená......mne platí na 3 deti 100 EUR (dokopy)zatiaľ...a na súde vykrikoval, že som mu zbalila pre deti také obyčajne flísové mikiny za tri eurá, že sa musel hambiť za to ako sú oblečení....pričom tie mikiny nie sú škaredé...len sú to tie z lídla....ale ja kupujem len tam , aj tepláčky a trička....lebo sú traja ,a inde som také lacnejšie nenašla.......tak som sa na súde naštvala, a povedala, že nech im teda kúpi ...tak najprv, že on platí výživné.....a potom im kúpil..ale o 3 čísla väčšie. A naši sú navyše takí tenučkí všetci..že ich mali ako šaty skoro po kolená....a na mikinách napísané že 7-8 rokov... 😨 ..tak v tom asi budú lepšie vyzerať.... 😀

kadulka
25. mar 2014

@mirica fúha, tak to je dosť málo. mne platí 120 € na jedného a ešte som nespokojná🙂 no ja som to tiež tak spravila, že malého som obliekla do starých vecí, ktoré som si požičala od ségry tak mi napísal do sms nech malého neobliekam ako socku....tak som mu napísala, že za 120 € sa ináč obliecť žial nedá... tak mu zasa niečo kúpil ale to mu všetko nechal u seba... a že 30 € mi má stačiť mesačne na oblečenie.... to je hlavné, že on má každý týždeň nový pulóver od Hillfigera a z póla....neviem čo sa s tými chlapmi deje, že nedajú peniaze na vlastné deti...si myslí, že tie peniaze chcem pre seba...

mirica
25. mar 2014

@kadulka ...no on má oficiálne príjem 290 eur....a má 5 detí...tak sa spolieha na to, že platiť nebude musieť.....sranda ho prejde, ak mu potom raz vyrátajú dochodok....

aliza
25. mar 2014

@kadulka ja si myslim, ze rozsudok pise, ze otec MA PRAVO na dieta od piatku do nedele, ale nie, ze ho aj musi mat cez noc. To sa podla mna nariadit neda. Mozte sa akurat vy dvaja organizacne dohodnut, ale ked to nejde, tak s tym podla mna nic neurobis. Ty si matka, tebe bolo dieta zverene do opatery, tak si myslim, ze nie je velmi vhodne argumentovat, ze si chces uzit program vecer bez dietata. Ked budete mat striedavku, tak tam to zrejme takto nepojde, syn bude musiet u otca aj spavat, inak to nebude striedava starostlivost. Takze by som toto teraz neriesila, pokial nebude ta striedavka. Ja mam muza a tiez nikam vecer nechodim lebo sa pri detoch neda, ked do kina, tak len s detmi, ked program, tak len s detmi 😉. neviem, kolko ma syn rokov,a le trosku ma to zaskocilo, ze si nahnevana, ze nemozes chodit do divadla, ci kina. To v dobrom, nesudim, ani nekritizujem 😉

kadulka
25. mar 2014

@aliza syn má 4 roky. a prečo má otec nárok si robiť akýkoľvek program a matka nie???pre boha, však ja nie som otrok, som tiež človek, ktorý chce ísť za kultúrou. ako som napísala, sa mi zdá, že v dnešnej dobe sa to berie tak, že otec má na všetko nárok a matka má len povinnosti....keďže mi bývalý neplatí tolko ako určil súd a sa odvolal a mne tie peniaze aj s mojim príjmom nestačia na uživenie dieťaťa, na splácanie hypotéky atď, atď som si musela nájsť druhé zamestananie, kde je podmienka, že sa musím zúčastniť nejakých školení. tie školenia sú zväčša cez víkend....tak akože kedy to mám absolvovať keď mám neschopného bývalého a radšej sa venuje večer a v noci svojej novej priateľke ako svojmu synovi?????????????????

kadulka
25. mar 2014

@mirica no tak to potom jasne, že máš tak nízke výživné:( ale mám kamošku, ktorej bývalý tiež preukázal, že má tak nízky príjem a sudkyňa išla tvrdo po ňom, že koľko platí nájomné, úvery, stravu a tak, že vlastne došla na to, že s príjmom klame a naparila mu platiť 200 € výživné🙂 môj má v čistom príjem 1 000 € a súdu preukázal, že výdavky má 1400€ tak sudkyňa len krútila hlavou...

aliza
25. mar 2014

@kadulka rozvody su peklo a matka takmer vzdy taha za kratsi koniec 😢. nemalo by to tak byt a muzi by nemali hladat sposob, ako platit co nejmenej, je to svinstvo a velke, ale tak to je,zial. Proti tomu sa bojovat neda.... Vies, ak by som vedela, ze byvaly ma uz doma frajerku a ze moje dieta im tam zavadzia, nemohla by som 4 rocne dieta takto nasilu podsuvat, bolo by mi ho luto. Vlastne ty ho ten vikend nechces lebo chces mat svoj program, on ho nechce lebo chce byt s frajerkou....ako naozaj nic v zlom, len mi ho prislo luto, ze sa takto onho natahujete a vycislujete, kto s nim ma kedy a kolko byt. Deti su vzdy istym sposobom prostriedkom pomsty tomu druhemu a doplaca na to zial len samotne dieta. Vy uz nie ste rodina a on ma najma vyzivovaciu povinnost a to on plati (aj ked malo 😒 )...a syn k nemu chodi len na navstevy, nejedna sa o plnohodnotnu starostlivost. ta sa da docielit iba cez striedavu starostlivost. A pomoc od rodicov, rodiny nemas? ze by ti maleho ten vikend postrazili? tvoj muz sa sam obera o moznost byt sucastou zivota vasho syna, raz sa mu to vrati, to sa nemusis bat, ale nateraz by som respektovala, ze ho na noc nechce. Zrejme pod vplyvom tej novej, to mozno ona maleho u nich nechce a do takeho prostredia by som dieta rozhodne neposielala. Niekedy je najlepsou cestou cesta najmensieho odporu 😉. Muzi radi robia napriek a niekedy treba naoko hrat ich hru a oni sa sami chytia 😉.

kadulka
26. mar 2014

@aliza možno z pripomienok sa zdá, že bývalého nútim aby si malého zobral a že ja malého nechcem. ale mne predovšetkým ide o to aby som nemusela byť na gumičke. a do toho ma bývalý núti. ja by som bola najšťastnejšia, keby povedal, že tým pádom, že keď ho nechce na noc tak si ho bude brať len jeden deň za víkend s tým, že ho ráno zoberie a večer donesie. s tým nemám najmenší problém, keďže malý je pre mňa všetkým a spravila by som pre neho všetko. mňa irituje to, že som povinná mu ho v piatok o štvrtej dať, o osmej ho prevziať, v sobotu ho zas o desiatej dať, o osmej prevziať a v nedelu tak isto. ja nehovorím, že chcem byť na celú noc preč a tým pádom mi malý zavadzia ja hovorím to, že mi nevyhovuje byť stále o osmej doma. keby bol malý so mnou tak poprosím rodičov aby prišli napr. o šiestej ku mne boli s malým a ja by som bola už napr. o deviatej, pol desiatej doma keď ide malý spať. a tak isto je tam problém s tým mojim školením. keď mi ho bývalý chce odovzdať o osmej tak ťažko môžem ísť na školenie....takto by som ho budď zobrala so sebou - čo je taká možnosť /počas školenia je o deti postarané v detskom kútiku/ alebo by zostal u mojich rodičov alebo krstnej....aôe keďže naši ani moja sestra nemajú záujem sa s mojim bývalým stretnút, keďže mi neskutočne ublížil, tak asi kam by dieťa o osmej odovzdal????

katkazaba
26. mar 2014

to oni tí bývalý stále robia problémy, len aby nebol pokoj. Ja som sa rozviedla keď mala malá 4 roky teraz má už pomaly 13. Kým bola malá tak si ju nosil ako chcel vôbec nedodržiaval rorsudok lebo on robí na smeny atď. a má vlastný program - klasika. A myslím si že to nie je celkom tak že v rozsudku nie je určené že tam má spať. Keď je tam raz napísané že si ho má prevziať z rúk matky v piatok o 18:00 a doniesť k rukám matky v nedeľu o 18:00 hod tak to asi je myslené tak že tam má aj spať. Ja by som bola nekompromisná tiež že buď si ho bude nosiť ako je v rozsudku alebo nech si ho nenosí. Ja som to tiež tak urobila. On nemôže na teba volať políciu lebo v rozsudku nemáš že v sobotu o 20:00 hod. ti ho má odovzdať.Len to je preto dieťa ťažké že ho nosí ako mačku hore- dole a nemá svoj kľud. A malý sa k tomu ako stavia?

katkazaba
26. mar 2014

jaj a teraz je to už o inom malá sa sama rozhoduje či ide a vermi že sa mu to vráti on sám nato príde, že kto a ako sa k nemu správa. Ani mojej sa k nemu už nechce ale ide ale už sama rozhodne či nemá iný program tak sa stane že ide iba raz za mesiac na víkend 🙂

aliza
26. mar 2014

@kadulka a neda sa exa poprosit, aby ho mal na noc, kym si na skoleni? chapes, tak normalne, ludsky mu to vysvetlit, ze na skolenie musis a ze potrebujes, aby si maleho nechal alebo aby si ho nechal aspon do 10-tej. Ak by nebol ochotny, v den skolenia by som zobrala maleho so sebou a jemu to milo oznamila. Policajtov moze volat kolko chce. Nemoze ta svojim konanim takto obmedzovat. Ty mas alternativu, svojich rodicov, takze bud sa o maleho postara on alebo si ho zoberies so sebou na skolenia alebo ostane u rodicov. Tu si podla mna v prave a nebala by som sa toho, ze zavola policajtov. raz to vyskusaj a uvidis. Podla mna s tymto on nepochodi, kedze dieta mu nebranis vidat. A nemas nejakeho pravnika, ktory by ti poradil? Hrozna situacia 😖

kadulka
26. mar 2014

@aliza no akurát idem od kolíznej. super správy🙂 ja nie som povinná nič keď si ho v stanovený čas, t.j. v piatok neprevezme🙂 kludne mu môžem povedať, že v sobotu a v nedelu mu ho nedám.... tak som spokojná🙂 no on sa nechce dohodnúť:( ja som mu hovorila, že nech si vyberie jeden deň vo víkende a že sa prispôsobím ale že keď mu ho nedám tak zavolá polišov....traz keď to mám potvrdené od kolíznej, môže volať aj prezidenta🙂

kadulka
26. mar 2014

@katkazaba no už to mám potvrdené od kolíznej, že môžem byť nekompromisná🙂

kadulka
26. mar 2014

@mirica no idem akurát od kolíznej. super správy🙂 keď si ex neprevezme malého v piatok poobede v určitom čase, nemá na neho právo v iné dni🙂

aliza
26. mar 2014

@kadulka tak super!!! drzim palce, aby si to s exom zvladla 😉

kadulka
26. mar 2014

@aliza ďakujem🙂 bude predvolaný ku kolíznej tak som zvedavá čo jej zas natrepe...

mirica
26. mar 2014

@kadulka ...však som ti hovorila... 🙂 ...ja som to mala potvrdené od kolíznej, my sme to riešili na súde....len ma nenapadlo napísať , že to mám overené... 😅 .......ja som sa pýtala vtedy, do kedy som povinná čakať doma , či si príde pre deti......vtedy mi povedala, že po pol hodine čo nepríde, kludne môžem s deťmi odísť....

kadulka
26. mar 2014

@mirica tak, tak🙂 tá moja sa ešte čudovala, že prečo čakám do piatej keď má prísť o štvrtej...tak som jej povedala, že až taká sviňa nie som, že keď dá vedieť, že príde neskôr tak to akceptujem...aj na to mi povedala, že nemusím.... že ke´d nepríde v stanovený čas, má smolku...som jej spomenula aj to, že manžel chce ísť do striedavky tak povedala, že podľa nej nemá šancu...no teším sa, že aspoň v niečom to je tak, že on má právo a ja mám povinnosť🙂

mirabella27
11. apr 2014

Baby, možno to tu niekde je, nečítala som to celé. Ale čo ak ex partner má chodiť po dieťa každý druhý víkend a jednoducho nepríde? Sú za to nejaké sankcie? či on len "môže" a nie "musí". Ja mu nebránim,práve naopak,ale on sa z toho vyzúva..ďakujem!

maminuska
13. apr 2014

@mirabella27 sankcie nie su žiadne.
Ja som takto chystala deti rok a pol , a nikdy neprišiel . Potom som dala návrh na sud na upravu styku a sud mi vyhovel tak že ked sa bude chciet strtnut má mi to týždn vopred oznámit. Ani raz mi to neoznámil a k dnešnému dňu deti nevidel 5 ty rok.

maminuska
13. apr 2014

@kadulka ak si ho v piatok neprevezme , tak si mu ho naozaj nie povinná dať. Mne to hovorila právnička a aj sukyna priamo na pojednávaní .
U mňa bol ten problém že v rozsudku bolo napísané že otec má právo na styk s detmi od 8 hod ráno v mesiaci august do 31 augusta do 20 hodiny večer. Môj ex si to vyložil tak že má počas mesiaca august právo kedykolvek príst pokial si to zmyslí a ja budem v auguste len sediet doma a čakat na neho .
No hned ho sudkyna aj kolízna vyviedla z omylu , nie ak si ich neprevezme v prvý den augusta tak nemá nárok už vôbec, ak si ich prevezme, povinnost mi ich má odovzdat až 31 augusta, nie kedy si on zmyslí .

kadulka
13. apr 2014

@maminuska no tí chlapi si myslia, že sa to všetko točí len okolo nich...a najsmutnešie na tom je, že ak keď viem, že som v práve, tak musím držať hubu a krok a musím sa mu prispôsobiť lebo keď to tak nebude tak mi nezaplatí ani korunu a ja nevyžijem:( a aj to je smutné, že keď podá žiadosť o striedavú starostlivosť /lebo sa mi tým vyhráža/ tak ako som čítala tak sú súdy k tomu priklonené a vôbec môjho exa nezaujíma, že možno z toho bude malý maž doživotnú traumu, že bude týždeň u mňa a potom týždeň u otca a tým pádom nebude mať nikde normálny domov...je mi z toho až do plaču keď na to pomyslím, že by to tak bolo...ja som k nemu vstávala keď bol malinký a v noci sa budil, ja som k nemu vstávala a bola s ním celú noc hore keď mal vysoké horúčky...a ex celú noc prespal a aani nevedel čo sa celú noc dialo a zrazu si zmyslí a malého mi zoberie a ja ho nebudem vidieť týždeň alebo dva...no proste katastrofa....

danyc
18. máj 2014

@kitti0503
ahoj, v prispevku zo dna 19.10.2012 pises, ze tvoji rodicia maju splnomocnenie, ze si mozu vyzdvihnut dieta aj odovzdat. Mozes mi prosim Ta napisat, ako si formulovala splnomocnenie a ci musi byt splnomocnenie niekde overene. Mam ist na par dni do nemocnice a moj ex. chce dieta v tomto case u seba. Ma na to pravo, aj ked v tomto case nema stanovene stretavanie? V rozsudku mame napisane, ze otec odovzda dieta matke v mieste trvaleho bydliska matky. A on sa toho striktne drzi. Za odpoved vopred dakujem.

santine
18. máj 2014

Ahojte. Mam podobneho ex ako sa tu spominate 😖 . Prosim vas, viete mi niektora odpovedat na otazku, ako a kde prebieha styk v pritomnosti matky? Aby som mala predstavu. U nas je to velmi komplikovane 😔