Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

katarinaxxl
9. aug 2009

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

ria80
5. sep 2010

Podle mě je střídavá péče vždy špatná,tím spíš,když s tím souhlasí oba rodiče,protože pak chudák dítě se už vůbec nemá na koho obrátit.A když rodiče nesouhlasí,je to špatně taky,ale zas jinak.Věřím tomu,že kdyby se otec choval slušně,nebyl by se stykem asi žádný problém z tvé strany?To taky musíš říct.At k němu chodí,jak chce,ale at má JEDEN DOMOV.

runkla
5. sep 2010

do těd eště než mně napadnul oznamil,že jeho manželka taky čeka ditě ako ja.Oženil se 3 mněsice po rozvodu.To ako budu si stat za svim,pak by sem byla za blbou,že jsem si to vymyslela.Holka tam de,přide cela očarena ,vše ji nakoupi,ale když ji oznamim,že tam bude muset asi po soudu aj spat a chodit na prazdniny to mně pošle k čertu a proste ne!!! To už se ji neliby,tak bud se mnou manipulije nebo ja už nevi.Přitom ma doma vše čo může ditě mit a přitel ji miluje.

ria80
5. sep 2010

Hele nech to na ní,jen jí řekni,že chceš,aby ona byla štastná a že se na tebe může s čímkoliv obrátit a kdyby tam jít nechtěla,at ti to řekne a ty jí pomůžeš.Je potřeba,aby v tobě cítila oporu,ale aby neměla pocit,že jí do nečeho tlačíš.
Ona to sama pozná,kde je to lepší.
A kdyby tam teda jít nechtěla,tak prostě nepůjde.Ale musíš se připravit na případné problémy,to už si musíš rozmyslet.Taky se to tak snažím dělat,ona moc velká slušnost se někdy nevyplácí.

runkla
5. sep 2010

je už jsem to aj tak začala dělat,ale brečim pokažde kdy mužů a to mně depta a bojim se aby si nemyslela,že čekam miminko holčičku tak ona bude raděj u něj.včera ani nechtěla uložit a pusu na noc.Přitom to dělame pořad.je ji 8 let tak to už ma trochu v hlavičke.

kveta
5. sep 2010

@runkla Viem, že je to mimo Tvoju tému, ale strašne by ma zaujímala motivácia Tvojho ex... Keď si predstavím, že o dieťa nejavil záujem, odišiel za inou, Teba napadne a potom chce dcéru len pre seba... zvýrazňujem, že v čase, keď čaká vlastného potomka, teda v čase, keď väčšina otcov odkladá deti z prvého manželstva na vedlajšiu kolaj.. niečo tam nesedí.. Poznajúc povahu väčšiny druhých manželiek /ak sa dá na to usudzovať na základe modrého koníka/, tak aj tej manželke by to malo byť proti srsti, že jej k jej dieťaťu zrazu pribudne staršie dieťa... Proste niečo tu nesedí...

Ako odôvodnil ten útok na Teba? Čo ten útok spustilo? /A neber to tak, že si si útok zaslúžila... To je bez debaty, že nie... ale možno toto vysvetlí dôvod prečo zrazu chce dcéru k sebe.../

ria80
5. sep 2010

Souhlas s Květou,taky by mě to zajímalo.
Ale když malá má už 8 roků,je to velká holka,umí se o sebe postarat,a kdyby něco,na její názor už by měli brát ohled.Neboj,ona dobře ví,kdo je otec a kdo je táta. 😉
Ale jak říkám,jestli jí bývalý manipuluje,nečekej a něco s tím dělej.

Moje malá je opravdu malá a prožíváme podobnou situaci,ale ta ještě svůj názor nemá.Díky bohu u nás o střídavku nejde,přesto je to pro mě velice těžké.S tím miminkem ti asi neporadím,my bysme moc chtěli druhý,ale právě kvůli takové situaci,jakou popisuješ,to odkládáme.Nechceme mu nahrát.

Ale u tak velký holky už snad žárlivost nehrozí?

runkla
6. sep 2010

ahoj,no to si ja taky nevim vysvětlit proč najednou a čeka rodinu.Ono mi přide,že mam problemi,protože nikdy jeho manželka neni doma když si veme holku a socialku na kontrolu pozval ke sve matce,tam jsou prej pořad.Nebo žarli,že jsem spokojena,čekam mimi,nemam dluhy ,mala ma vše čo chce a občas ho vola přitele tata,a jeho fotr.Podle pravnika eště holka nema takove pravo na nazor,jenom se vyjadřit k napadeni,kde se zavřela na balko a pak sme tam spolu čekali než odejde.Jeho motivaci nikdo neví,protože lhal všem přatelům čo sme mněli a lže doted a de mu to moc dobře.To je pravě nejhoři,že tim manipujuje s holkou.To si myslim,že psycholožka nato přride,chodime tam na terapie a chce to vyskoušet aj za jeho přitomnosti,protože mala se mu boji řict ne,nebo že chce domu.Čeka mně eště toho hodne a za 1.5mněsice rodime,to jsem musela vybavit splnomocneni pro přitele aby holka byla doma a nebyl problem aby ji nevratil,pro něj je muj přitel cizí osoba.

ria80
6. sep 2010

To je dobře,že to nevzdáváš.Uvidíš,že to dopadne dobře.
Jistě,v jejím věku se ona sama přímo rozhodovat nemůže,ale součástí zákona o rodině je,že dítě,které je schopno vzhledem ke svému věku mít názor a ten sdělit,MUSI soud vyslechnout,at už přímo nebo přes prostředníka(psychologa).Ale málo se to dělá,oni se toho nějak bojí,ale ty i malá na to máte právo,tak se neboj a prosad to.

kveta
6. sep 2010

@runkla Napadlo ma: nechce on vnučkou potešiť svojich rodičov? Že by ju tam nechal natrvalo? Však ak jeho dcéra ani len nestretáva jeho manželku, tak kde ten ... berie istotu, že to bude u neho doma s dcérou fungovať?

runkla
6. sep 2010

to fakt neviem,ale dnes mi oznamila,že jej tata řekl aby vyskoušela bejt na mně jina.V jakem zmyslu to už ani sama nevi,ale spiše abych jsem nedostavala to čo on nema.Třeba pusu na spani,nemluvit se mnou...atd,Prej je to jejich tajemstvi,to mně tak dojalo,že je to fakt ako kreten,a psycholožky se stydí.Ani ukoly do školy neudělali pořadne,je to fakt na pi.No doufejme,že krajsky soud veme me odvolani a necha to jenom zatim do soudu po porodu na keždu druhou neděli.

katka2808
7. sep 2010

ahoj kočky,
mozem sa pridat?
mam otazocku. malicky ma len nieco vyse roka, jeho otec zije na druhej strane republiky a rad by si zacal bravat maleho uz k nemu na tyzden. mne sa to ani trochu nepaci a neviem mu vysvetlit, ze aj pre maleho by to bol prilis velky stres... rozisli sme sa len nedavno, este sudom nic neprebehlo, viem, ze na to nie je zakon, ale moze to sud nejakym sposobom zakazat, alebo nariadit, aby urcity cas, kym dieta trochu nevyrastie musel otec chodit za malym a nie maly cez celu republiku tam? navyse zle znasa cestu autom...
poradte, tie, co mate skusenosti, prosiiiiiiiiiiiiim. vdaka.

ria80
7. sep 2010

Katko,to už tady mockrát je na stránkách,ted nemusíš nic,dej si sama pravidla a podle těch jednej a umožnuj návštěvy.Co nejdřív bys měla dát návrh k soudu o určení péče,výživného a styku.Dobře připrav argumenty,ale bud klidná,nějaké návštěvy budou,ale neměl by být problém,aby otec jezdil k vám,a nějaká noc u otce by tam taky nemusela být,zatím.

ria80
7. sep 2010

Runkla:těžko radit,měla bys s malou hodně o těch věcech mluvit a hlavně zdůraznovat,že jsi vždycky při ní.A pořád vysvětlovat.
Je to hrozný chování,ale když už je bývalý tak hloupý,že to dělá,tak bys to aspon mohla obrátit u soudu ve váš prospěch.

kveta
8. sep 2010

@katka2808 Tvoj syn nie je na expriateľa zvyknutý? Ak je zvyknutý, tak čím viac ho teraz neuvidí, tým väčší stres to pre malého bude, až bude musieť odísť s ním...

Poznám pár, prvý rok žili spolu, po roku rozchod a dieťa plynule behá medzi nimi /4 dni u jedného a 4 u druhého/ a nemá z toho stres, lebo oboch rodičov jednoducho pozná zo spoločného bývania..

katka2808
8. sep 2010

ahoj kočky,
kvetka, tak tazko povedat, odkedy sme sa rozisli / 4 mesiace/, bol otec za malickym 2 x, teraz opat pride na par dni... maly sa tesi kazdemu, on neplace u nikoho. takze asi tak. ale aby ho zobral na cestu cez celu republiku a bol maly bezo mna tyzden, alebo aj dlhsie /ako si to on predstavuje/, tak podla mna z toho stres bude mat... maly zatial bezo mna nebol ani 1 cely den.
u nas sa to bude musiet nejako poriesit, lebo neda sa pendlovat medzi jednym a druhym rodicom, ked byvame tak daleko od seba, to mi je jasne, ale aby som rok a polrocne dieta pustila k otcovi na cely tyzden... to teda nie. ria80, ano mienim si o to vsetko poziadat, co si spominala. mam to v plane hned ako to pojde...
dakujem.

kveta
8. sep 2010

@katka2808 Dva krát za štyri mesiace? No to k nemu musí mať "vrúcny" vzťah..

ivlu79
9. sep 2010

ale vam je ked mate svoje deti pri sebe stale a mi sa doprosujeme o par hodin do tyždna,milujeme svoje deti tak isto ako vi ale sme dobry len na platenie čo by ja zato dal aby som bol s dcerkou a nechcel by som od nikoho nič.milujem svoje dieta a moc a je mi to luto ked nesmiem bit snou jej detstvo mi priliš rychlo uteka a aj dcerka ma rada mna.

maminuska
9. sep 2010

@ivlu79 ale by mi bolo keby si ten môj krásavec zobral deti aspon tak ako súd dal do rozsudku, čo by som ja za to dala aby som si mohla chvílu vydýchnut.
Takže nie je všetko čierno biele.

ivlu79
10. sep 2010

platil som na dcerku 85 euro,byvala dala navrh aby som platil viac,dnes som mal sud a dali mi 95euro,plat mam 340 neni to dako moc?Zakaždym ked som s dcerkou tak jej kupujem čo ma rada sladke a džusi a davam jej aj domov,očas jej kupim aj hračky a oblečenie a odkladam jej aj na učet peniaze čo jej dam ked bude velka,viac sa mi neda zarabam malo,nepoznam nikoho kto plati stakeho platu tolko ako ja a ešte by som sa chcel spitat,dcerka mala aprili dva roky mam ju stredu dve hodky a nedelu 3 hodky,je mi to malo ale pravnik mi povedal že je ešte mala a mam prist ked bude večia aspon 3 roky,ako si možem potom žiadat,len každy druhy vikend,alebo možem aj viac?ked dcerku nebudem vidiet dva tyždne tak to bude namna vela bude mi moc chybat a byvala mi povedala že nebude suhlasit aby som ju mal na celi vikend,ona chce aby som ju maval uš navždy len par hodin,niesom alkoholik ani daky hajzel,schvali mi to potom sud aj ked bude ona proti?

astrane
10. sep 2010

bývalý manžel má děti každý druhý víkend-pá-ne.Taktéř přítel si takto bere dceru.dovolená je navíc-to je na dohodě.někdy si vezmeme malou navíc,jindy jedou kluci navíc k tátovi.Třeba když se něco slaví apod...nebo naopak.mladší syn měl 2,5 roku,když jsme to takhle začali praktikovat-hned po rozchodu.přítel to tak má cca od roku jeho dcery...Je to ale o domluvě-když mamina nebude chtít,nedá ti dítě a naopak-když nechce otec,tak se zase mamina může stavět na hlavu a taky to nepomůže....musí chtít oba a i tak je to někdy komplikovaný...Ve dvou letech by jistě zvládla celý den-třeba tu sobotu+ve středu pár hodin...pro začátek by to jako kompromis šlo,ne?některé děti už chodí pak i do školky a tam jsou taky třeba 8 i víc hodin....

katka2808
10. sep 2010

@kveta
ono to tak na zaciatku vraj byva, nemyslim si, ze to tak bude stale...

katka2808
10. sep 2010

@kveta
a vies, dolezite bolo, ako si vsimal maleho, kym sme tam boli a kolko casu travil s nami, kym sme spolu este zili...

runkla
12. sep 2010

@ria80 ahoj,tak se do toho pustila psycholožka.Mala jej vše vyličila tak dostal varovani.Ted nas čeka další vykend,no jsou u nas dořinky tak zase bude ovešana všem možnym.No tak jsem zvědava,jak to bude. 😒

runkla
12. sep 2010

@katka2808 tak to vždy začína,ale ty jseš matka a musiš rozhodnut ne on!a když to nepochopí,ups ma smůlu,je to eště mimi,ja bych se bála a on nemůže sam nic udělat.

runkla
12. sep 2010

@kveta presne na tom mi premyšlame.Naposledy jak bola takk sa prišla ta manželka na nich pozriet do bytu kde byvaju prej spolu na hodinku.Je to asi tak hodny do sudu a potom sa ukaže prava tvar.No mala už všetko povedala psychologičke,ta mu dala varovanie tak sme zvedave jak to bude dalej.Strašne vela veci jej narozpraval,až mi je z toho zle!

cruela
12. sep 2010

@maminuska u mna taky tak... teda az s tym rozdielom, ze pojednavanie mame az o mesiac, ale moj tamer ex si podal navrh a stoji v nom, ze si chce bravat deti kazdy druhy vikend, dva dni v tyzdni po skole/skolke, cize navrhol to on, ja s tym suhlasim a hadajte kolkokrat mal deti! cez prazdniny AZ 4 dni a jeden vikend a to sme od seba pol roka... hlavne ze ma plnu hubu reci ako on chce byt s detmi, ale skutek nejak utek... ale vsak ja viem, ze to robi len kvoli rozvodu, aby mu sud nenaparil vysoke vyzivne, ked je on taky vzorny ocko, to len ja mrcha mu zakazuje stretavat sa s detmi... a pritom som ho niekolkokrat prosila aby si ich zobral, maly za nim stale place, mne by sa tiez zisla chvila pre seba... ale takmer ex ma starost len o svoju priatelku a svoje dobro, co jeho zaujimaju deti?

janhik
12. sep 2010

@filipal
Ahojte baby
Vzal som si rady,čo ste mi tu dávali k srdcu a myslím,že som pochopil bývalú...napísal som jej dlhu mms a jej odpoveď bola-dohodnuté,prímerie prijímam a je fajn,že si pochopil...
Takže vám ďakujem ešte raz.
Apropo rutina...
Viem,že je v každom vzťahu.Či tento vzdám,alebo nie,či si nájdem iný..všade čas urobí rutinu.Možno je chyba vo mne a možno by som si mal nájsť chlapa,hehe...
Každopádne mi "pohľad na vec z druhej strany",čiže z očí žien,veľmi pomohol pochopiť a zariadiť sa.
Prajem pekný víkend.

filipal
12. sep 2010

@ivlu79
ja si myslim, ze by si mohol mat dcerku aj na dlhsie.
urcite sa o to usiluj. mas narok mat ju kazdy druhy vikend. vies sa o nu postarat? vyzera to tak, ze ju mas rad a ze ti na nej zalezi. nenechaj sa odradit a nestrat o nu zaujem. z tvojho platu platis na dcerku dost. ale vies ako to je, vsetko je velmi drahe a dieta toho dost potrebuje....

@janhik no to som rada, ze to tak dobre dopadlo! a presne to si aj my vravime, ked mame na svojho muza velke naroky.....ze radsej si najdeme babu! 😝 😀

ivlu79
13. sep 2010

filipal dakujem ti za odpoved a jasne že ju mam rad dychal by som zanu keby sa to dalo je to moje všetko.prajem pekny den

maminuska
13. sep 2010

@ivlu79 ja ti len prajem aby ti tvoj záujem o dcéru vydržal až kým ta nebude potrebovať. Môj ex všade srdcervúco písal aký ma s nimi vrúcny vzťah, tak za dva roky ich nemal jediný víkend, cez prázdniny až dva dni , jesenné a jarné , velkonočné, vianoce, silvester, dovolenky - to jednoducho neexistuje.
ja si veľmi vážim mužov ktorí sa nehandrkujú o každý cent, prispievaju polovicou na výdavky mimo výživného, o deti sa aktívne zaujímaju aj po rozvode, to je p.otec, pretože pochopil svoju úlohu rodiča navzdory tomu čo sa udialo s ich matkou .