Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

katarinaxxl
9. aug 2009

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

ria80
20. okt 2010

@filipal Ano,souhlasím,měla stěstí.Ale plno jiných dětí takové štěstí nemělo.
Filipal,jo já jsem tomu porozuměla. 🙂 Doufám teda.No prostě zukrik naznačila,že je vděčná za všechny názory,ale ona sama nejlíp cítí,co je pro její děti nejlepší.Přeju jí hodně síly.

pet.s
20. okt 2010

@filipal no ono to je složité, za prve neexixtuje zákon, který by dokázal ty děti ochránit aby ji neodvezl. On je stejně jako já jejich otec a může s nimi dělat, co chce. A než by rozhodl nějaký soud o tom, že nesmí vyvést ze země, tak by byly pryč.Tak jsem na to šla z druhé strany. Prostě jsem si s ním sedla a hučela do něj.Chválila ho jak je skvělý táta, že mu věřím, že by dětem neublížil.Že snad není hlupák,aby si myslel,že mě tím potrestá, že nejvíc to odnesou ony.Drbala jsem mu ego, jak je inteligentní chlap a milující táta. A hlavně jsem mu fakt umožnila být s dětmi kdykoliv chtěl a vzít si je kamkoliv chtěl. Nejprv byla samozřejmě nedůvěra na obě strany. On první měsíc fakt přišel kdykoliv, pak když zjistil, že fakt může a že naši dohodu dodržuji, tak se to uklidnilo. To víš, že jsem trnula, když si je vzal třeba jen do cukrárny.A pokaždé když je vracel, tak jsem mu děkovala a chválila. Prostě si myslím, že každá akce vyvolá reakci. Když na něj budu ječet a křičet a dělat naschvály, tak on taky nebude na mě nebude brát ohled a bude dělat naschvál.Hlavní bylo ponecaht mu pocit, že má stejné právo na děti jako já.
No asi jsem taky možná měla štěstí.Díky Bohu za to. 😉

zukrik
20. okt 2010

@pet.s ja mu nebudem v ničom brániť,áno je to ich otec/tiež ich údajne nechcel/ ale s ním sa nedá vôbec dohodnúť.
Medzi nami je len nenávisť,to je zlé ☹ Dat mu deti na noc,to naozaj nie.
Ked som prišla z pôrodnice,utekal z domu a stále len hovoril,zas revú..... On vztah k detom nemá,ani mat nebude.Je to
pohodlný človek a viem,že sa nezmení 😖
Tak teda,uvidíme,ale dakujem za rady,snažím sa nezatahovať naše veci a deti spolu 😉 papa.

pet.s
21. okt 2010

@zukrik za ty noce bojuj. Hele, já měla trauma spát jinde než doma ještě v 6 letech.A proč je najednou tak moc chce, když je nechtěl.hele, co na to jít od lesa. Dávat mu je , co nejvíc. Hlavně když jsou protivní. Třeba ho ta chut přejde 😀 😀 😀 Ba ne. To byl vtip,ale ty noci řeš. Zkus jít na sociálku, podej si návrh úpravy styku na soudě. Hlavně neříkej, že mi je nechceš půjčovat vůbec. Oni to dnes posuzují jako tvoji chybu a mohl by jít na ruku jemu.Držím palce. 😉

zukrik
21. okt 2010

@pet.s Ja neviem,prečo ich zrazu chce,ale je to robota jeho matky,ked ich má,tak si zavolá na pomoc celú jeho famíliu...
On by sa nevedel o nich postarať,o tom som presvedčená 😉
Noc riešiť nebudem,lebo mu ich nedám,máme to v rosudku každú druhú so. od 10-17,00 hod 🙂
A môže sa aj postaviť na hlavu,deti potrebujú režim a klud,ked budú mať 3 roky,nech sa páči môže sa realizovať,ak ho to neprejde 😉
Dakujem papa.

pet.s
22. okt 2010

@zukrik no pokud to máš v rozsudku, tak to je jiná. Ale vykašli se na nenávist vůči němu. Hele , na každou svini jednou dojde. Ty máš ted hezký vztah a kluky, tak proč se kyselit. Ne nadarmo se říká, že nic víc tvé nepřátelé nenaštve tak, jako Tvůj šťastný úsměv.-)))))))

zukrik
23. okt 2010

@pet.s Mne je to jasné,ja som šťastná a velmi 🙂 zabudnúť sa nedá,ja les chcem vediet,že deti sú ok,nič iné ma netrápi 😉 Voči nemu nenávisť cítim,velmi ma ranil a ublížil mne aj detom a on to dobre vie...
Ozaj ako sa má Terezka? Predpokladám,že ti staršie deti aj pomôžu 😉

pet.s
23. okt 2010

@zukrik uleví se ti, když odpustíš. Nenávist v tobě ubližuje zase jen Tobě.
No když jsem byla na umělku, tak jsem se modlila,aby to nebyla dvojčata. Teď mám pocit, že bychom potřebovali trojčata, aby se na mě vůbec dostalo. Je nás na ní hodně. Asi bude pěkně rozmazlená. Jde z ruky do ruky. Prostě je to naše Terinka, opečovávaná a milovaná princezna. 😉

monaart
24. okt 2010

@zukrik ahoj
presne viem o com hovoris..resp.pise,
ja som sa snazila malym stanovit urcity rezim, vsetko som si odtrpela sama prip. za asistencie mojej mamy a muz mi v noci minimalne pomohol...alebo vobec.
teraz ked sa odtrieskal k frajerke, namiesto toho aby ich vzal po stahovani a sok u z rochodu k svokre...teda jeho mame..natrepal ich hned k frajerke a prisli v strasnom stave...dobiti.doodierani lebo oni strasne lietaju...mokre zablatene veci.proste ta jeho pipka nepozna ake su to zive deti amysli si ze ked na nich zavola a oni stoja! teraz chodia po rozhodnuti kazdy druhy vikend ale k starkej chodim ja!!!nie on k vlastnej mame. vidis aj toto robia chlapi ktori urobia chybu....takze namiesto toho aby ukazal deti svojim rodicom on, robim to ja...coskoro byvala nevesta! 😔
aj ja mam psychologicky posudok aj potvrdenia od 3 lekaorv a nepomohlo...spia tam na noc a musim len cakat ak mi napise ze deti su OK. aspon to.lebo naposledy si jeden z nich rozbil hlavu a museli mu to sit.tak som cele dva dni ako na trnoch.zial......ked niekto zacal verit cudzej osobe akovlastnej zene,resp. rodine niet co dodat. ☹
drzim palce.chapem ta je to veeeelmi tazke.

monaart
24. okt 2010

@zukrik
a to s tou nenavistou celkom tiez chapem....ponizenie a strach o buducnost vyvolavaju aj u mna kadejake pocity..od lutosti az po zlost...ako mohol!!!
zial v tomto sme bezbranne...aj ked sme sa spoliehali na nich ako oporu,ktoru nam nedali.
odpustenie by bola najlahsia cesta ulavy...ale kedy sa dostavi je neurcite. 😔

zukrik
26. okt 2010

@pet.s Ja viem,že sa mi ulaví,ale nieje to jednoduché.To čo nám spravil,sa nedá len tak lahko odpustiť...
Najhoršie je na tom to,že stále nedá pokoj,ved aj na neho raz príde,verím tomu 😉

pet.s
27. okt 2010

@zukrik já vím, taky mě kdysi opustil přítel, nechal mě se dvěmi dětmi(nebyly jeho) v velkém pronajatém bytě, jehož podnájem mě stál, celý učitelský plat.Bylo mu jedno, že nemáme kam jít a nevím, co s námi bude.Navíc on mi nemusel ani platit žádné peníze. Ty dva roky, co jsme spolu byly, tak jsme šetřili na domeček.On vydělával 100 tisíc měsíčně, cestoval po světě, z toho měl prachy navíc.Jeho rodiče meli barák, ale přesto mu nebylo blbé ty naše úspory celé sbalit a navrch auto a nechat mě v podnájmu bezprizorní.Jeden den ještě fungoval, druhý den (asi 3 týdny před Vánoci) mi napsal sms, že se naše cesty rozcházejí, že má někoho jiného a od té doby jsem ho neviděla. I pro věci si poslal svoji ségru. Taky když si na něj vzpomenu, tak se mi otevírá kudla v kapse, ale co? naštěstí zmizel někde ve světě a já pak potkala toho svého a ten mi dal ten nejkrásnější dárek na světě naši Terinku. 😀
Doufám, že se tomu hajzlíkovi už v životě nepostaví 😀 😀 😀

katka29
25. nov 2010

Ahojte baby, mam len taku otazku, myslite si ze je normalne ked moj ex, ktory s dcerkou od narodenia nebol, zacal sa s nou stretavat az teraz ked ma dva roky, hned si ju na prvom stretku ked dcerka u neho spala dal k sebe do vane? Dcerka mi to az teraz povedala, vzdy mu poviem ze mala je okupana, ze ju on kupat nemusi a ona ked sa od neho vrati, vzdy povie ze otec sa s nou kupal...asi je chore ako rozmyslam, ale vzhladom na to, ze s nami nezil od jej narodenia, ma k nej asi iny vztah ako skutocny otec, ona ho za otca ani nepovazuje, chodi k nemu len preto, ze tam ziju jeho vyzenene male deti...Neviem ci to kupanie je normalne, mozno ano, ale ja som chora ze tak rozmyslam 😉 😉

kefin
25. nov 2010

Ahoj Katka29, no mně se to zdá teda taky celkem divné 😠
asi bych to radši nějak řešila, aby to nezašlo dalej. Nechtěla bych aby se mi někdo koupal s malou, a když ho za otce nepovažuje...

cruela
25. nov 2010

@katka29 mne by bolo divne, keby sa mi s dcerou kupal aj manzel, nieto este clovek, ktoreho vlastne ani nepozna... podla mna dospely muz sa nema kupat s malym dievcatkom, aj ked je to jeho dcera...

ria80
25. nov 2010

A to se s ní koupe opakovaně,nebo se to stalo jen jednou a až ted ti to řekla?Ale pak by bylo divné,že by si to tak dlouho pamatovala..

Ale jestli je to opakovaně,tak je to divné.Měla bych asi malé některé věci vysvětlit,jakože kam jí nikdo nesmí sahat,že se s ní nikdo nemá koupat,jak to má odmítnout a co ti má kdyžtak hned říct.
Jinak,to musíš ty vědět,jak se třeba chová,jestli se nějak nezměnila.Nebylo by špatné si schovávat její obrázky,z těch se dá vyčíst hodně.Myslím,že ty jako matka bys poznala,kdyby se něco dělo špatného.

filipal
25. nov 2010

@katka29 nie je to bezne.....a vo vasom pripade je to podozrive! hned chod s dcerkou k psychologicke, objednaj sa ako akutny pripad a ziadaj psychologicke vysetrnie dcerky (neboj, je to len formou kreslenia a pod)
oznam na socialne, ze mas podozrenie a ze preto mu dcerku docasne nedas! fakt ta varujem, poznam taketo pripady sexualneho zneuzivania.
hned to zavolaj na socialku.

katka29
25. nov 2010

@ria80 Ria je to opakovane, vzdy ked k nemu ide na noc...skusam uz dcerke vysvetlovat tie veci co si spominala, ale myslim ze ked ju nerespektuje v tom ze u nich nechce spavat a on ju nuti, len preto ze to ma v rozsudku, tak ju nebude asi nijako respektovat v tom ked mu povie ze sa nechce s nim kupat...on je typ muza ze aj " cez mrtvoly"... " som jej otec, tak ma MUSI mat rada a to pravo si vydobijem ci sa jej bude pacit alebo nie..."

filipal
25. nov 2010

@katka29 tvoje slpova ma este viac utvrdzuju v tom, ze musis bojovat.....urob ako som ti pisala. tvoja dcerka sa nevie branit sama, musis to urobit ty, dokonca si to povinna.

ria80
25. nov 2010

@katka29 Jo tten přístup otce taky znám. ☹
No já bych asi radši ještě nic na sociálce neříkala,ani bývalýmu,naopak bych počkala,co mi řekne malá a jak dopadne psych.vyšetření.vem s sebou ty obrázky.
Kdybys mu to řekla ted,tak bys ho varovala a on by mohl třeba malou naučit,co má říkat a tak.A ty chceš poznat pravdu,že.To oznámení bych nechala až potom!

wolke7
26. nov 2010

@katka29 na rozdiel od ostatych dievcat tu vo fore, ja osobne v tom nevidim ziadnu tragediu, ked sa otec s malou kupe a ako posledne by ma napadlo, ze ide o akukolvek formu sexualneho zneuzivania. Ale ak sa ti to nepaci, tak by som sa v prvom rade porozpravala s nim. Mozno ti poskytne uplne jednoduche vysvetlenie. Mozno je to pre nich len forma hry, zblizenia sa. Predstav si, ze otec je s nou velmi malo a tak si chce vychutnat s dcerkou co sa len da. A nemusi za tym byt len nejaka uchylka. Skus si overit, ci v tom case su doma ini clenovia domacnosti - jeho nova partnerka a deti.
Mas pocit, ze dcerka ti to hovori so strachom, alebo je to pre nu uplne normalna vec a zabava? To by mal byt pre teba najdolezitejsi indikator.
To, ze on chce aby dcerka u neho spavala, aj ked ona sa brani - na to ma plne pravo. Taketo rozhodnutie clovek nemoze preniest na male dieta. Takisto ako dvojrocne dieta nedokaze odhadnut nasledky toho, co znamena vyrastat uplne bez otca. Myslim, si ze horsie je, ked sa vacsie deti trpia tym, ze kontakt s jednym z rodicov nemaju vobec, ako ked male deit zaplacu, ze tam alebo tam nechcu spat. Na jeho mieste by si aj ty postupovala rovnako - ked ustupi, nebude ju mat vobec...
A este jedna vec - to ci vasa dcera jeho za otca povazovat bude alebo nie ukaze buducnost. Malo by byt aj v tvojom zaujme, aby ho za neho povazovala. Mozno mas na neho za vela veci tazke srdce a to, myslis, ze si malu nezasluzi, pretoze sa dlhy cas o vas nezaujimal. Ale mozno prides aj na to, ze mat otca je pre tvoju dceru velmi prospesne.

zajo79
26. nov 2010

@wolke7 suhlasim s tym co si napisala...je normalne ze deti sa kupu z rodicmi... sice mam len synov, ja sa s nimi nekupem, lebo ja mam rada horucu vodu a to by nezniesli, z muzom sa kupu, blaznia..voda vsade, kriku plno...

a ak by som mala dceru,tak tiez by sa s nou kupal..

wolke7
26. nov 2010

@zajo79 som rada, ze nie som sama, kto to vidi tak "uzko" 🙂
je predsa nenormalne, aby sa rodicia nemohli dotknut svojich deti bez toho, aby ich okolie povazovalo za uchylnych!

zajo79
26. nov 2010

toto co tu pisete, ako upodozrievate otca malej...to su tak vazne obvinenia, ze...

co je natom, ked sa otec venuje dcere? a dcery su uz take..su viacej ocinove. a ze doteraz nemali vztah? tak je najvacsi cas si ho zacat budovat, lebo bude potrebovat aj otca..nemozete ho vyskrtnut a tvarit sa ze neexistuje.

tiez mam exmanzela, venuje sa synovi... ako manzel stal za figu, ale ako otec, bude fungovat nadalej...

zajo79
26. nov 2010

@wolke7 asi tak...

filipal
26. nov 2010

@wolke7
@wolke7
neviem ci poznate cely pripad Katky.
ten muz so svojou dcerkou dva roky nebol.... po dvoch rokoch ma dcerku u seba na vikend a bez jej vole sa s nou nahy kupe. je to prinajmensom podozrive.... je to pre nu cudzi clovek, aj ked ho nazyvate otec. (je pravda, ze ju splodil)
kupanie naheho dietatka je velmi intimna vec a dieta by malo same prejavit zaujem vliezt do vane k rodicovi...
u matky je to prirodzenejsie, lebo je fyzicky s nou viac spate....
keby dievcatko vyrastalo v rodine s otckom a kupalo sa s nim, ani mne by nic zle nenapadlo....

zajo79
26. nov 2010

jezisi, robite z toho neviem co...

tak nech mu povie, ze si to nezela a hotovo. Ale mozno sa tak kupe zo vsetkymi detmi.

filipal
26. nov 2010

@zajo79 to je to, ze dotycny pan neakceptuje volu nikoho ineho len svoju. ako sa ma ubranit dvojrocne dievcatko, ktore je v cudzom prostredi?
aspon pripusti, ze je tu moznost zneuzivania a ta sa musi vylucit....

zajo79
26. nov 2010

ze sa otec - i ked sa s nou nebol v kontakte predtym - s nou kupe? to je zneuzivanie? to nemyslite vazne.

a ked uz ... dvojrocne dieta pustit na cely vikend do cudzieho prostredia? to kto dovoli?? to tak urcil sud?

wolke7
26. nov 2010

@filipal a kupe sa s nou naozaj nahy? mozno, ze ma na sebe plavky

a ked jej meni plienku to nepripada nikomu strasne? tam je ta intimita minimalne taka ista ako pri kupani.

ale, my dve to tu aj tak nevyriesime, nepoznam daneho pana ani katku. len sa mi zda velmi prehnane, zvelicene a neprimerane, aby otec, ktory sa zaujima a stara o svoju dceru bol hned takto hrubo obvineny a tahat dieta po socialke a psychologoch - no prosim kazdy ako chce, ale to je v mojom ponimani väcsia psychicka zataz, ako hra dietata s otcom vo vani.