Určenie otcovstva cez súd

333zienka333
22. sep 2014

Potrebujem pomoc dufam ze mi niekto poradi. Otca babatka som nahlasila v nemocnici ked som sla rodit, nakolko sme sa nezhodli na jeho krstnom mene on nebol ochotny ist somnou na matriku tak som tam uviedla ze otec neznami, No a teraz co potrebujem neviem ako dalej postupovat ked ho chcem udat za otca aby mi platil vyzivne...Vopred dakujem za akykolvek prispevok

lillien11
22. sep 2014

@333zienka333 Je potrebné podať návrh na určenie otcovstva na príslušný súd - musíš tam presne popísať ako ste sa spoznali,kde,že ste spolu intímne žili,popísať váš vzťah,ako sa zachoval,keď zistil,že si tehotná,atď...presne popísať skutočnosti na základe ktorých má byť jasné,že otcom dieťaťa je on+do návrhu na určenie otcovstva daj aj výšku mesačného výživného,príp.zameškané-napr.na výbavičku dieťatka čo si potrebovala,na kočík,a tak...potom bude na súde,aby vykonal dokazovanie-predvolajú ho/predvedú a podľa krvných testov sa určí,že je on otec 😉
V rozsudku o určení otcovstva sa určí aj výška výživného.

333zienka333
autor
22. sep 2014

@lillien11 Ďakujem za radu, ešte sa spytam ten navrh-to pisem ako list ci existuje nejaky formular co vypisujem?Tie krvne testy urci sud?

lillien11
22. sep 2014

@333zienka333 Ty si píšeš návrh-orientačný,čo robievam ja ti pošlem do IP 😉
A na určenie otcovstva sa u nás používajú krvné testy kvôli DNA.

333zienka333
autor
22. sep 2014

Ďakujem ešte sa spýtam kolko tieto tahanice asi trvaju kym sa sud vyjadri atd.

lillien11
22. sep 2014

@333zienka333 Ako kedy,ono to závisí aj podľa toho ako spolupracuje odporca,takže to je individuálne,ale keďže sa prizná aj zameškané výživné,tak to za to stojí 😉

333zienka333
autor
22. sep 2014

Práveže on ma so vsetkym problem aj s jeho krstnym menom takze si myslim ze to nebude len take jednoduche,takze ja si musim teraz v prvom rade napisat ten navrh a doniest alebo poslat ho tam... budem potrebovat aj pravnika?sorry za take otazky ale nemam sajnu ako postupovat ci sa na niekoho obratit ci vsetko riesim sama

lillien11
22. sep 2014

@333zienka333 Nie,právnika nebudeš potrebovať,len si napíš ten návrh podľa toho čo som ti poslala a v dvoch vyhotoveniach to pošli,resp.zanes na súd. Súbežne s tým môžeš rovno doložiť aj vyplnené tlačivo na oslobodenie od súdnych poplatkov - tu https://www.justice.gov.sk/Formulare/Stranky/Os... ,aby si nemusela uhrádzať súdny poplatok za návrh .
Keby niečo (aj do budúcna),tak napíš 😉

333zienka333
autor
22. sep 2014

ĎAKUJEM KRÁSNE 🙂 Keby nieco este napisem

victory1
23. sep 2014

@lillien11 ..uplne presne tak! 😉

victory1
23. sep 2014

@333zienka333 ..ak by nespolupracoval a nedostavil sa na sud, mozu "pana otca" na ten sud predviest policajti..tak neboj... 😉 ..aj sudcovi ide o to, aby sa mu jeden spor netahal sto rokov... 😎

333zienka333
autor
23. sep 2014

@victory1 dakujem 🙂 veru dufam ze bude spolupracovat ale pri jeho IQ neviem

ali223
23. sep 2014
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

@333zienka333 drzim fakt palce!

333zienka333
autor
24. sep 2014

@ali223 Ďakujeeem, dufam ze to dobre dopadne a nebudu ziadne komplikacie

inulcek
15. mar 2015

potrebujem poradit, ako je mozne, ked som uz 2-krat podala navrh o urcenie otcovstva, naposledy v roku 2012 a doteraz mi neprislo vyjadrenie a ani telefonicky mi nikto nevedel povedat ohladom toho navrhu. Co s tym mam robit, na koho sa obratit? Mam podat novy navrh? Zda sa mi to neskutocne.

butterfly99
26. nov 2015

@lillien11 ahojte. Som dva roky rozvedena a exmanzel sa rozhodol ze si da urobit testy otcovstva... Ja sa nemam coho obavat dieta je jeho, s nikym inym som nic nemala. Chcem sa spytat ci je nejake pojednavanie ohladom toho na sude a ci sa aj hned urcuju navstevy s dietatom alebo je pojednavanie len ohladom testu otcovstva. Ex sa od narodenia dietata spraval tak ze raz dieta bolo jeho potom zase nie a tak dokola. Viac ako pol roka uz dieta nevidel nema k nemu vztah comu nasvedcuje aj to ze ho nepovazuje za svoje dieta...v rodine maju psychicke problemy jeho rodicia brat boli v minulisti lieceni na psychiatrii...ex tiez nie je v poriadku, ale zaznam od psychiatra nema ziadny. Nebudem to tu rozpisovat ale je to na psychiatra. Chcem sa teda spyrat ci mozem riesit jeho psych.stav a to ze nema o dieta zaujem a nema k nemu vztah a tym padom ziadam psych.vysetrenie exmanzela zaroven ked mi pride predvolanie ohladom dna...chcem lsych.vys.nakolko on nema k dietatu absolutne ziaden vztah, mna psych.rafinovane chce nicit aj po rozvode a chcela by som ziadat bud zakaz styku alebo obmedzenie. Da sa to vsetko na jednom ponedavani? Ze pri testoch otcovstva urcia aj psych.vysetrenie ? A moze sud nariadit zakaz styku ked psycholog preukaze ze ex nema dieta rad a nezaujima ho len sa mna snazi cez dieta nicit?