Určenie otcovstva

lenka0906
26. jún 2012

Ahojte mamičky,
prosím viete mi povedať ako dlho trvá určenie otcovstva?

Môj synček sa narodil 08.12.2011, takže už má viac ako pol roka.

Určenie otcovstva som začala riešiť ešte keď som bola tehotná, jedna mamička mi poradila aby som to riešila cez sociálnu kuratelu a tak som aj urobila. Spísal sa návrh, ktorý sa mohol samozrejme podať až po pôrode.
Oficiálne sa návrh na uznanie otcovstva na Okresný súd v Považskej Bystrici podával 18.01.2012.

02.04.2012 sa konalo prvé súdne pojednávanie vo veci. Na súdne pojednávanie mal prísť aj otec malého. Ten samozrejme neprišiel, pán sudca mi oznámil, že sa telefonicky ospravedlnil, že nemôže na pojednávanie do Považskej Bystrice prísť, že či môže ísť na výsluch do Rimavskej Soboty odkiaľ pochádza a tak mu to odsúhlasili.

Vtedy som si ešte myslela, že za aký krátky čas bolo súdne pojednávanie, ale mýlila som sa.
07.05.2012 mi prišlo Uznesenie: Rozhodnutie o pridelení znalca z odboru genetiky - analýza DNA z Bratislavy, aby do 60 dní od doručenia urobil krvné testy DNA. Síce má ešte čas do 05.07.2012, ale trvá to dlho.

Dnes je 26.06.2012 a odvtedy mi už nič neprišlo, žiadne iné predvolanie a ani ten znalec sa doteraz neozval.

Prosím viete ako dlho trvá, kým sa určí to otcovstvo aby mi už na malého niečo aj prispieval?
Malý má už viac ako pol roka a doteraz som nedostala od otca malého ani cent.

Nemala som ani materské, pretože mi ho zamietli. Vtedy mi pomohlo veľa mamičiek zo stránky nanič mama.sk, podaj ďalej.sk a mamy mamám.sk, za čo som veľmi vďačná.

Od januára dostávam rodičovský príspevok (aj s prídavkom na dieťa) to je 217 Eur. To ani zďaleka nevystačí na celý mesiac ani na tie základné veci. Peniaze mi vystačia tak na 2 týždne keď poplatím všetky šeky, ktoré mám. Splácam isté veci a to nemožno odkladať, aj keď mám dieťa. Tie spoločnosti pristúpili maximálne tak na splátky.
Každý mesiac chodíme po rôznych vyšetreniach kvôli zápalu obličiek a podozrení na rážštep podnebia a goldenharov syndróm. Chodíme aj do nemocnice do Bratislavy a Trenčína. To sú výdavky naviac.
Keďže nekojím, ani som nemohla kojiť, pretože malý hneď ako sa narodil dostal novorodeneckú žltačku a vôbec sa neprisal k prsníku. Stále spinkal, skúšali sme vtedy aj prikladať k prsníku no neprisal sa. Som po cisárskom reze a keď som skúšala aspoň odsávačkou či niečo pôjdem , nešlo nič, takže sme od narodenia na umelej výžive a to nie je lacná vec.

Prosím poraďte mi.Ďakujem. Lenka

katerinanov
28. jún 2012

@liz_lemon To já neříkám že nemůže, jen s rodinou, prací ve které je od rána do večera to není nic jednoduchého. Zvládnout se to určitě dá a on si to moc dobře uvědomuje ale pořád v něm hlodá to, že tenkrát by to měl snazší.

A s tím, že zakladatelka je obětí svých rodičů máš pravdu. Je ale dost smutné, že nemá ani tomu malému kdo ukázat, jak se hospodaří s penězi.

betina1984
28. jún 2012

@katerinanov nie, skor som myslela, ze mu nebude moct kupit na Vianoce 10 darcekov, ale len 3. Na ten vylet sa urcite najde. Zas si ma zle pochopila. Myslela som to aj tak, ze nebude pistat o kazdu vec co zbada vo vyklade, ked bude od zaciatku skromny, ked mu bude vediet vysvetlit, ze proste na to nemaju. A mimochodom, tato tema je o niecom inom, pytala sa na ine veci, nie na to, z coho bude zivit syna, tak nech sa tu laskavo vyjadruje k teme...

liz_lemon
28. jún 2012

@katerinanov no, to su take rodiny, ktore sa po generacie topia v dlhoch, sama takych ludi poznam vela, maju dlhy, ale idu radsej na dovolenku, pripadne ludia, ktori ked dostanu vyplatu, nakupuju ako zmyslov zbaveni, aby potom pred dalsou vyplatou doslova jedli suchy chlieb, pamatam si, ze som sa raz snazila vysvetlis kamaratke, ze jej rodicia by si mali peniaze nejako rozdelit, aby mali aj na konci mesiaca, a ona absolutne nechapala, co tym chcem povedat

lenka0906
autor
28. jún 2012

@betina1984 Ahoj Betina1984, ďakujem , že si sa ma zastala.

lenka0906
autor
28. jún 2012

@katerinanov Ahoj. myslím, že toto je už vrchol, čo si na mňa dovoluješ. samozrejme, že keď bude chodiť do školy a pôjdu na nejaký školský výlet a nebude to moc drahé samozrejme , že peniaze mu dám, aby tam mohol ísť. nemusí mať ale luxus, v ktorom Ty zrejme žiješ a si naň zyvknutá.
Asi nevieš čo to je skromnosť.
A...antikoncepciu som užívať nemohla kvôli oslabenej imunite.

betina1984
28. jún 2012

@lenka0906 preco nie? Nemam rada mamicky, ktore neustale utocia, ako keby nad ne nebolo. A tato tema je o inom...

katerinanov
28. jún 2012

@lenka0906 Ony totiž neexistujou jiné formy antikoncepce než pilulky že... no dobře, téma je opravdu o něčem jiném takže hodně štěstí v boji o výživné.

betina1984
28. jún 2012

@katerinanov ale kazda hak vylucuje nejake hormony, aby neotehotnela a mozno zrovna tie jej robia zle na imunitu.

katerinanov
28. jún 2012

No a kondom jich vylučuje nejvíce že?

lenka0906
autor
28. jún 2012

@liz_lemon Vlastne ono to zacalo uz velmi davno ked si rodicia zacali bravat pozicky. Zacalo to este ked som chodila do skoly, vtedy sa zacali brat prve, neskor ked sa vymienali doma okna aopravoval sa balkon, potom si rodicia zariadili komplet spalnu a potom si brali dalsie pozicky aby mohli splatit tie predosle a tak dalej, neustaly kolotoc.

lenka0906
autor
28. jún 2012

@liz_lemon Tak nahodu...my na dovolenky nechodime. Ja som nebola este nikde a pravdu povediac mi to ani nechyba , ked budem chciet niekam ist pojdem sa prejst do prirody alebo s bratrancom zajdeme okupat sa na rybniky. Nepotebujem k životu nejaku dovolenku pri mori, na čo. Je to aj tak drahé, nehovorím že by som nechcel ísť, ale nežere ma že nemôžem. Som z tým zmierená.
A my nie sme taky ludia co ktori ked dostanu vyplatu, nakupuju ako zmyslov zbaveni.

lenka0906
autor
28. jún 2012

@betina1984 Hej, to som napisala len tak okrajovo...mimio temy

lenka0906
autor
28. jún 2012

@katerinanov V tomto máš pravdu, ale ani pri kondóme nie je na 100 % istota, že žena neostane tehotná. Ale o tom nie je táto téma, takže k tomu sa už vyjadrovať nebudem.

liz_lemon
28. jún 2012

@lenka0906 ja som vedela, ze to nepochopis 🙂 to s tymi dovolenkami, vobec to nebolo myslene na teba konkretne, a ani ten prispevok

liz_lemon
28. jún 2012

@lenka0906 vidis, a to je ta chyba, ze si brali pozicky na veci, ktore vlastne ani nepotrebovali, resp. na ktore by mohli radsej nasetrit

mataharyy
28. jún 2012

@katerinanov No kdyby tu před x měsíci napsala že neví jak dál a zvažuje potrat, hádej kolik lidí by jí tu ukamenovalo?? 😝 Ano je to nezodpovědné, no zas na druhou stranu postavila se celkem zodpovědně a rozhodla se že se s tou situací nějak popere, neříkám že udělala vše správně, ale i o chybách je život a to že teď bojuje jak se dá je dobré znamení a to že je teď v háji zeleném po finanční stránce rozhodně neznamená, že na tom takto bude po zbytek života, třeba se jí podaří najít práci a bude se mít lépe než ty... Tyhle morální rady tu miluji, když by zvažovala potrat je zlá, když si dítě nechala je nezodpovědná... Tohle přesně tvoří kolektiv mnoha žen, vždy se najde oběť a do ní se trefuje 😠
No a k tomu kojení, nebudeš tomu věřit, ale opravdu ne každý má štěstí a kojí! Já mám dvě děti, dvakrát torturu s kojením za sebou a obě děti vyrůstali na UM a i kdybych se na hlavu stavěla a ždímala se, tak by ze mě víc jak kapka nevytekla 😝 🙄

Takže doporučuji přestat moralizovat a buď říct něco k dané otázce, která byla "Prosím viete ako dlho trvá, kým sa určí to otcovstvo aby mi už na malého niečo aj prispieval? " nebo raději neříkat nic...

@lenka0906 Ty z toho mít potíže nebudeš, pokud oni udělají testy v určené lhůtě (což tedy stihnou) a půjde jen o doručení výsledků, není důvod, aby jsi měla z toho ty postih, ten by nastal v případě že by jsi se nedostavila bez pádného argumentu atp. 😉 Jináč celý proces trvá dost individuálně a záleží jak se protistrana bude bránit a chovat, můžeš to mít během měsíce vyřešené, nebo se taky můžeš motat po soudech ještě půl roku 😅

chryse
28. jún 2012

@katren ahoj, mozem sa spytat,, ty si admin??? lebo ku kazdej teme davas odkazy na podobne fora,,,, alebo si tu len 24 h denne a sledujes vsetky fora....

lenka0906
autor
28. jún 2012

@liz_lemon Ja viem, že to nebolo myslené práve na mňa. Len som chcela napísať aj tak, že nie sme taký ľudia. Aj pre slečnu Katerinu keď si myslí aká je múdra

katren
28. jún 2012

@chryse nie som admin a nesedim tu 24 hodin denne 😉

lenka0906
autor
28. jún 2012

@liz_lemon To je pravda, ale je to ich vec či si zoberú alebo nie keď sa tak rozhodli ja im nemám do toho čo hovoriť. Mama hovorieva, že aspoň toto si urobím keď sa nemôže iné. Mama chcela kúpiť aj komplet celú novú kuchynskú linku+umývačku riadu+šporák. No čo si brali na to pôžičku, tie peniaze minuli niekde inde.

betina1984
28. jún 2012

@katerinanov no ved aj, ale ten neni az tak oblubeny, hlavne ho nosime vsetci v penazenke, ze? Ja ich nosim zo 30, keby nahodou...

lenka0906
autor
28. jún 2012

@mataharyy Ahoj, ďakujem za radu. Ten znalec mi písal mail, že preto sa budú robiť tie DNA testy až teraz, lebo on doteraz začal na akýsi preddavok zo súdu, ktorý mi mali vyplatiť.
Ak tam prídeme všetci, teda aj bývalý priateľ tak podľa znalca by mal byť posudok 15.07. hotový.

katerinanov
28. jún 2012

No pokud se neumíš ovládat jako zakladatelka asi bys měla ;)

betina1984
28. jún 2012

@katerinanov tak ju neprovokuj zbytocnymi sprostostami a pokial nemas co povedat, resp.napisat k danej teme, teda urcenie otcovstva, tak chod rypat do inej temy, alebo si zaloz vlastnu. Ci ti to mam napisat cesky, aby si to pochopila?

liz_lemon
28. jún 2012

@lenka0906 samozrejme, ze je to kazdeho vec, ale zda sa ti rozumne, aby sa ludia zadlzovali kvoli takym zbytocnostiam, ako je nova spalna?

lenka0906
autor
28. jún 2012

@katerinanov A čo by som mala Ty múdra?

betina1984
28. jún 2012

@liz_lemon mozno ju nutne potrebovali a ked nemali v hotovosti, tak si vzali pozicku. Robi to vela ludi. Hordie je ked to nevladzu splacat

lenka0906
autor
28. jún 2012

@liz_lemon Nie, rozumne to nie je, ale ani sme sa jej to neskusali vyhovorit. Ze ona je uz dost stara na to aby mala vlastnu spalnu (mimochodom predtym to bola moja izba). Ja som sa jedneho dna vratila z prace, pracovala som mimo mesta a bola som na ubytovni. A ked som sa vratila domov, mali tam spalnu. Potom tam kupila aj novu manzelsku postel a nabytok objednala z Ciech. Aj mne kupila 1 skrinu kde mám oblečenie pre malého

katerinanov
28. jún 2012

@lenka0906 Neplakat nad rozlitým mlékem. Tebe sice zajímá určení otcovství ale v diskuzi jsi vypustila tolik nářků že mi přijde že spíš chceš, abychom tě tady litovaly. Kdybys nechtěla aby se k tomu lidi vyjadřovali tak to tu ani nepíšeš.

betina1984
28. jún 2012

@katerinanov tak sa k tomu nevyjadruj. Dost mamiciek sa sem chodi aspon vyplakat, vyrozpravat, hlada tu utechu, ked sa nema doma komu.