Určenie výživného a otcovstva v Prešove

mimimamina
5. nov 2014

V decembri ma caka prvy sud ohl. urcenia otcovstva, zverenia do opatery, potom sa bude riesit vyzivne...ake mate skusenosti, ako dlho to trva? aky je postup a tak?ake vam uznali vyzivne?moj syn bude mat 10mesiacov, zatial mi jeho otec nedal ani cent, neboli sme manzelia, som od zaciatku sama, dakujem za odpovede

michaela138
5. nov 2014

ak nemáš určené otcovstvo, najskôr je nutné vyriešiť na prvom pojednávaní, či je ochotný uznať otcovstvo, alebo sa musí vykonávať znalecké dokazovanie z odboru DNA- čo výrazne predĺži konanie (náklady znáša otec), až keď bude otcovstvo určené, môže súd pristúpiť k skúmaniu primeranej výšky výživného. Výšku výživného súdy určujú v jednotlivých regiónoch odlišne- avšak vždy záleží na preukázaných výdavkoch na dieťa a príjmoch otca. V prípade ak nejaký príjem má, predpokladaná výška výživného na 10 mesačné dieťa z mojej praxe je tak cca. od 90 € do 130 €. Veľa záleží od bližšie určených okolností.

mimimamina
autor
7. nov 2014

dakujem velmi pekne...no uvidim ako k tomu pristupi on, tazko povedat...VRAJ nebude chciet testy, ale uvidim ci vobec pride...ak by neprisiel, myslim ze by tym ukazal ze je nezodpovedny...budem mat aj pravnika z centra pravnej pomoci, kam som sa obratila, tak to ma ukludnuje...tak uvidime ako to dopadne 😒