V ktorom meste budeme mať súdne konanie?

20. feb 2022

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať očakávam žalobu, žalobca je ale z iného mesta - okresu, ja som zasa z iného. V ktorom meste bude súdne konanie ? V meste žalovaneho ? Alebo obžalovaného ?

tamtamka26
20. feb 2022

V jeho meste.

alenah31
20. feb 2022

v meste toho kto zalobu podal.

kindervajicko
20. feb 2022

ak sa jedná o civilný spor, je príslušný všeobecný súd žalovaného

autor
20. feb 2022

@kindervajicko čiže keď on dá na mňa žalobu tak bude súdne konanie v mojom okrese ? 🙂 dobre tomu chápem?

soldi
20. feb 2022

Nie. V jeho. V meste zalobcu.

soldi
20. feb 2022

@kindervajicko fiiha? Naozaj to je takto? Cize ked sa dvaja rozvadzaju a kazdy ma trvale bydlisko v inom okrese, tak je sudne konanie v okrese odporcu?

kindervajicko
20. feb 2022

@soldi pri rozvode je to trošku iné, tam sa miestna príslušnosť riadi par. 92 civilného mimosporového poriadku, podľa kt. v prvom rade je miestne príslušný súd, v ktorého obvode mali manželia posledné spoločné bydlisko, ak v obvode tohto súdu má bydlisko aspoň jeden z manželov, ak sa takto príslušnosť nedá určiť, tak potom súd toho manžela, ktorý návrh nepodal.

kindervajicko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kindervajicko
20. feb 2022

@autorka vo všeobecnosti je to tak, áno 🙂 podľa par. 13 civilného sporového poriadku

autor
20. feb 2022

@kindervajicko ja sa ale nerozvadzam 🙂

autor
20. feb 2022

@kindervajicko mne admin upravil nadpis a zadal rozvod, ale tu ide o obciansko právny spor

kindervajicko
20. feb 2022

preto som písala vyššie, že podľa par. 13 civilného sporového poriadku je príslušný všeobecný súd žalovaného.

luccija
20. feb 2022

Tam, kde on podal