Môže súd uznesenie o trovách archivovať, keď v deň jeho vydania žalovaný už nežil?

Zodpovedané
4. máj 2023

Dobrý deň,

bolo vydané uznesenie o trovách konania s tým, že žalovaný je povinný zaplatiť žalobcovi. V deň vydania UZN už žalovaný nežil.

Môže súd uvedené uznesenie a celú vec založiť do archívu s tým, že na tomto uznesení sa nebude vyznačoval PPL, keďže dedičské bolo ukončené zastavením?

Ďakujem.

Dobrý deň,

vychádzam z toho, že súd v tomto prípade nebude mať inú možnosť než to, čo uvádzate vo svojej otázke. T. j. uznesenie bez ďalšieho založí do archívu s poznámkou, prečo sa tak stalo.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk