Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vysporiadanie majetku po rozvode

ajka2323
20. apr 2012

Ahojte ako vysporiadat dodatočne majetok?
Som rozvedena skoro 5 rokov a neviem ako dalej...
Pomôže mi niekto ?

webi01
20. feb 2017

Dobrý deň, viete mi poradiť sme rozvedený mesiac manzel mi nechce dať polovicu ako mám postupovať nemám toľko na právnika Prosím poraďte mi som zúfalá

draik
20. feb 2017

@webi01
Podať návrh na vyporiadanie BSM súdom.

webi01
20. feb 2017

@draik neviete cenu právnika

draik
20. feb 2017

@webi01
Možností dohodnutia odmeny je viacero, napríklad podľa úkonov, vychádzajúc z hodnoty sporu.

araula
24. nov 2017

Prosim kto viete pomozte,poradte...mam male babo s manzelom a odkedy sa narodilo vztah v troskach,skor sa da hovorit ze bez akejkolvek zachrany.a preto zvazujem stale silnejsie o rozvode!!! Ale co potom som len na materskej,a preto sa chcem opytat ci vlastne aj mam na nieco narok ak by sme sa rozviedli.
Manzel si bral hypoteku nadom cca 1-2 pred svadbou,bol to stary dom ktoey do dnes prerabame. Mam vocen na nieco narok?? Alebo si mozem zbalit dieta a mozem ist...asi na ulicu?

zalka
25. nov 2017

@araula na polovicu splátok hypotéky zaplatených počas manželstva na to máš nárok , na dom nárok nemáš je manželov.
Takže zbaliť dieťa a ísť do podnájmu ak si to môžeš dovoliť, k rodičom, k súrodencom alebo sa dohodnúť s manželom ...

araula
25. nov 2017

@zalka a to ze ked dom hupil bola to stara haraburda,a dnes je to krasne prerobeny dom,vsetko nove....to sa nijako neriesi?

zalka
25. nov 2017

@araula ak si prispela so svojimi peniazmi tak máš právo na to aby ti ich vrátil ..

araula
25. nov 2017

@zalka tak prerabame z nasich spolocnych...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli