Výživné, keď otec zarába 7 000 eur

sisa0909
23. apr 2023

Dobrý deň , chcela by som sa spýtať len približnú sumu výživného ,ktorú by mi mal otec platiť .
Ja som nezamestnaná ( nemôžem ísť momentálne do prace mám na to svoje dôvody ,ktoré nebudem teraz vypisovať )
Máme spoločného syna , ktorý ma 4 roky
Otec zarába 7 000 EUR ma ešte jedno dieťa
V manželstve sme spolu neboli .
Dakujem za vaše odpovede

patka06
23. apr 2023

Neuviedla si najpodstatnejšiu vec - náklady na dieťa, od nich sa odvíja výška výživného

sissy27
23. apr 2023

@sisa0909 milionkrat opakovana tema… spocitaj si realne vydavky na dieta a ziadaj tak 2/3 nakladov ako vyzivne. Ze on zaraba 7000k a ty nemozes pracovat (iny dovod ako vazny zdravotny stav teba ci dietata alebo niekoho blizkeho si neviem predstavit - ale v tom pripade je narok na ID alebo opatrovatelsky) az taku rolu nehra. Mozno vzhladom k vysokemu prijmu bude vyzivne vyssie, ale cast pojde na sporenie, na ktore nebudes moct len tak siahnut.

syslik81
23. apr 2023

kolko zaraba on je jeho sikovnost .. ako pisu - on plati % z nakladov na dieta - teba zivit nemusi - nebola si manzelka .. ked mas dovod nepracovat najdi si financne prostriedky na zivot a nie cez dieta

sisa0909
autor
23. apr 2023

@patka06 Platím škôlku ,stravu, oblečenie , byt , hypotéku
Kým som nemala dieťa pracovala som v zahraničí a niečo som si odložila a teraz si vytahujem peniaze z úspor ,ktoré sa míňajú
Moje výdavky sú cca 700 EUR ,ale šetrím na všetkom
Jedlo nevyhadzujem . Nikam nechodím

sisa0909
autor
23. apr 2023

@syslik81 nehľadám si finančne prostriedky cez dieťa
Do teraz sme boli spolu kým ma nepodviedol a je veľa toho
A od školy som pracovala v zahraničí aj keď sme sa spoznali stále som pracovala

luccija
23. apr 2023

@sisa0909 zaplať si právnicku a tá Ti poradi.
Určite nelutuj peniaze, ktoré za jej služby zaplatíš.
Časť bude výživné a časť sporenie pri dobrom prijme.
@syslik81 nepýta na seba, ale dieťa.

sisa0909
autor
23. apr 2023

@luccija dakujem veľmi pekne za rozumnú radu . Presne ja nehľadám v žiadnom prípade peniaze na seba ale na dieťa

draik
23. apr 2023

Tie dôvody sú podstatné, bez toho nemá zmysel sa o čomkoľvek baviť.

martinkatinka
23. apr 2023

@sisa0909 ked pytas na dieta, tak ako pisu vyssie, 2/3 max. Pises, ze vydavky mas 700€, z toho polovica cca dieta a z toho pocitaj tie 2/3. Ale na to idem cisto matematicky z toho, co si uviedla. Urcite tam zohráva rolu aj iny faktor....
A hypoteku musis odratat, to je tvoj vydavok

luccija
23. apr 2023

@sisa0909 kamarátke robila zoznam právnicka.Oni už majú prax a ty zabudneš na veľa výdavkov, ktoré platíš, ale nezahrnies do výdavkov.Ona jej tam dala letný tábor, bicykel či iné športové veci, krúžky, vitamíny no všetko čo bežne platíš a ani neregistrujes.Sezonne veci veď vieme koľko stoja čižmy, bunda, overal nie každý má úplny prehľad koľko ho dieťa "stojí"

sisa0909
autor
23. apr 2023

@luccija to je pravda . Vitamíny kupujem pravidelne . Včera som musela kúpiť inhalátor(70eur) , pretože malý je často chorý . Je viac doma ako v škôlke . A to sú veľa veci , ktoré nezahrňavam.

liljana
23. apr 2023

Ten plat je v hrubom, ci v cistom? A teraz plati kolko, ked ma syn 4 roky? Na dve deti by snad mohol davat na kazde po 250-300 eur.

dadis
23. apr 2023

@liljana Skor to moze byt 500 a viac

sisa0909
autor
23. apr 2023

@liljana on je živnostník a toľko ma každý mesiac v zahraničí
Na tamto plati asi 400 EUR a nakupuje mu strašne drahé darčeky. A na nášho od kedy sme sa rozišli neplatí nič
To je druhý mesiac

liljana
23. apr 2023

@sisa0909 Ak je zivnostnik, tak z toho bude platit este takych 40% dane a odvody. Vypytaj si 400 eur ako na prveho. Skor by si mala sa snazit, aby mal k tvojmu dietatu aspon taky vztah ako k prvemu. Preco prvemu kupuje a druhemu nie?

liljana
23. apr 2023

Cize doteraz ste zili spolu a teraz iba zacinas riesit vyzivne. To by vysvetlovalo, ze prvemu kupuje darceky, ze mu nahradzuje svoju nepritomnost. Tak casom snad bude aj tomu tvojmu.

luccija
23. apr 2023

@liljana ona sa má snažiť, aby mal taký vzťah ako k prvému?snáď sa má snažiť on je to jeho dieťa...aký vzťah si vybudujú taký budú mať.Ked pracuje v zahraničí kontakt asi nebude častý a pravidelný.

liljana
23. apr 2023

@luccija Autorka to uz zodpovedala, preco prvemu kupuje a druhemu nie. Donedavna zili spolu a rozisli sa pred 2 mesiacmi. Hladaju si novy rezim, ako fungovat. Ono to byva tak, ze tomu, co byva s otcom, sa kupuje stale nieco a tomu co nebyva, iba raz za cas a vtedy je to drahsie a viac viditelne.
Kazda rozvedena sa zase stazuje, ze peniaze idu novemu dietatu a tomu opustenemu nie. Hladaj potom pravdu.

luccija
23. apr 2023

@liljana ale áno tam hrá rolu aj prečo sa rozišiel s matkou ego a pod ...ale ona ozaj nemusí dieťa núkať otcovi a dbať nech majú vzťah.To prečo sa rodičia rozišli ovplyvňuje aj vzťah k dieťaťu nemalo by to tak byť, ale je.Niekedy je aj lepšie, keď ide vzťah s otcom do stratena.A to, že xy sa kupuje viac a nášmu menej to už patrí k tomu.Vsetko je o charaktere otca hlavne nech to mama nerozobera pred dietatom

sissy27
23. apr 2023

@sisa0909 ja len k tomu zahraniciu - nemaj velke oci, 7000€ niekde v DE alebo CH nie je rovnakych ako 7000€ na SVK. Naklady na zivot su vsade v zahranici podstatne vyssie - takze z tych 7k plati este zrejme odvody, byvanie, stravu, ma mozno nejake vydavky na naradie…

sisa0909
autor
23. apr 2023

@luccija to nie také veci nerozoberam pred dieťaťom . Aj sa ma malý spýtal že ocko už dlho nevolal , lebo ozaj nevolal a tak som malému vravela že sa mu rozbil telefón . Pred malým na neho nič zle nevravim .

lalenka33
23. apr 2023

@sisa0909 ono netreba zabúdať nato, že v zahraničí nieje len vysoký príjem, ale aj náklady na bývanie, poistenie, stravu a odvody. Prídavky berie on zo zahraničia alebo ty slovenské? Mám 2 kamošov cca s takýmto príjmom a 1 platí 200 mesačne (prídavky, ktoré dostane) a 150 sporenie a druhý platí 400 mesačne teda prídavky plus 200 na dieťa plus platí výlety, nakupuje drahé oblečko, hračky atď. Záleží aj od toho aké náklady uvedie na súde.

oktacore
1. apr 2024

Ďalšia vyspekulovana ženská ktorá chce zarobiť na Tom že jej chlap slušne zarába. Dostala by si 150€ a svoj životný štandard si zabezpec sama...

julish
1. apr 2024

@sisa0909 dieťaťu nemá výrazne klesnúť životná úroveň, takze nie, nejde len o výdavky, výživné sa určuje z príjmu. Moj ex zarába asi 3k, výživné mám 500 eur, iné dieťa nema

martul
1. apr 2024

@oktacore joj ale ty si dobre mrchavá, už ti je lepšie?! Či šak keď máš ty život na hovno tak nech majú aj iní? Čítala si aj príspevok?! Nikde som nevidela napísané, že chce na ňom zarobiť. Ale nedal jej čele mesiace ani cent. To je v poriadku podľa teba?