Môžem na 4-ročného syna žiadať výživné vo výške 1 000 eur?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

môj bývalý partner zarába v zahraničí cca 8 000 eur. Má ešte jedno dieťa okrem nášho spoločného 4-ročného syna.

Ja si hľadám prácu. Momentálne však neviem nájsť takú, aby som mohla ráno odniesť syna do škôlky a poobede po neho prísť.
Som na syna sama.

Môžem žiadať výživné vo výške 1 000 eur?

Platím škôlku, byt, hypotéku.

Ďakujem

Dobrý deň,

výživné žiadať môžete, avšak nikto Vám nezaručí, že reálne Vám toto výživné súd prizná. Viem si predstaviť, že aj keby súd výživné vo výške 1000 eur priznal, väčšia časť výživného by išla napr. na sporiaci účet, ktorý by Vám súd prikázal založiť.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz