Výživné na 21 mesačné dieťa

nikibella
23. mar 2014

Ahojte, chcem sa spytat a hlavne potrebujem poradit. Priatel zarobi mesacne cca 600eur, ale na papieri ma minimallu. Vyjadril sa ze sud mu viac ako 20eur vyzivne neda. Maly bol astmatik a teraz je podla mudr alergik. A priatel ma kazdy 3.mesiac premie 300 eur. Je pravda ze by mi viac nedali?

liz_lemon
23. mar 2014

@nikibella nie je to pravda

martinkatinka
23. mar 2014

@nikibella už len minimálne výživné povinné je 28 eur..

sissy27
23. mar 2014

@nikibella keď ti povie "skoč z okna" tak skočíš? načo s ním vôbec rozoberáš tému výživné a prečo ho vôbec počúvaš? preboha ženy, trochu sebavedomia a aktivovať aspoň pár mozgových buniek !! on povedal... no je tam toho, predpokladám, že už ti v živote toho narozprával dosť...
daj si normálne návrh na zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti a o výživné v takej výške, ako potrebuješ (resp. niečo viac, aby súd mal z čoho znížiť), aj z minimálnej mzdy mu dajú platiť viac ako len minimálne výživné - on to očividne dobre vie a preto sa ťa pokúša takto primitívne odradiť od toho, aby si na ten súd šla...

nikibella
autor
23. mar 2014

Nakoniec povedal ze ked nepojdem k sudu je ochotny platit 50eur na maleho. Lenze nieje istota ci by mi to platil ked to nieje na papieri. Tak bude lepsie ho dat na sud asi. Nevien

maminuska
23. mar 2014

@nikibella len ty pekne k tomu súdu chod , dostaneš určite viac .

sissy27
23. mar 2014

@nikibella si nečítala môj príspevok? 😅 prečo ho počúvaš, prečo sa stále riadiš tým, čo povie on? čo si pozbavená svojprávnosti?

kristiii
24. mar 2014

@nikibella samozrejme že choď na súd, už teraz je vychcaný, naozaj veríš tomu že ti bude tých 50 eur platiť ak to nebude mať na papieri? Súd mu aj z minimálky priklepne vyššie výživné, a ak ty vieš že zarobí 600 eur, resp. 700 keďže má ešte každé 3 mesiace prémie, pýtaj kludne aj 150. A hlavne to na súde povedz, aj keď nebudeš mať dôkazy, možno sa sám prekecne s tým príjmom. Nemá doma nejaké doklady o tom príjme čo by si si mohla prefotiť?

nikibella
autor
24. mar 2014

Doma ma len minimalku,tel plati 60eur mesacnr ale ma to pisane na mamu,kebyze ma minimalku tak si nrdovoli kupit vrtacku za 300 e ale blocek zahodil,on vsetko vyhadzuje. Doma ma len ustrizky za internet a auto

ejmi25
24. mar 2014

No ja sa pripojím môj zarobí 600 a dnes dal návrh že mi bude na ročné dieťa dávať 100e. Kolízna že ak súhlasím súd to len odklepne keď nie bude sa vse dokazovať mne sa to zdá malo nekojim

christina123456
2. apr 2014

Poznám priípad- otec zarobí 700eur, výživné na školáčku 2.stupeň zákl.školy určené 70eur. Teraz sa matka školáčky znova vydala, berie sa do úvahy aj príjem jej nového manžela, výživné sa znižuje a súhlasí aj kolízna. Žilina