Výživné na dve deti pri hrubom príjme 3 500 eur mesačne

3. máj 2022

Dobrý deň, poprosim o odpovede iba tých čo majú reálne, súčasné, vlastné skusenosti alebo z blízkeho okolia.. Zaujímalo by ma aké výživné na dve deti je možné žiadať, dostať pri hrubom prijme 3-3,5 tis. mesačne (zamestnanec). Teóriu od čoho sa odvíja výživné mam prečítanu, zaujímajú ma konkrétne skúsenosti z praxe. Ďakujem.

sonnenshein
4. máj 2022

500 - 600e mesacne spolu na obe, ale zalezi naozaj na tom, aku sudkynu dostanes.

sense
4. máj 2022

Skúsenosť z praxe výživné podľa dohody. ale nežijúci na svk. Náklady dieťaťa vyčíslené súdom po predložení výdavkov matky odložených fakt. A použitia tabuľkové ho systému súdu na 2000 (najväčšia položka z vycislenych nakladov opatrovanie dieťaťa treťou osobou/inst.) hrubý príjem otca 52tis ročne, hrubý príjem matky 85tis. Výživné mesačne 500 co je 25perc Výdavkov na dieťa vycislenych súdom.

draik
4. máj 2022

Tvorba úspor pri určení výživného v prípade vysokého príjmu povinného rodiča je za bežných okolností prakticky automatická. Len ťažko totiž možno predpokladať, že pri výživnom na dve deti napr. 800-1000 eur tvoria náklady na tieto deti cca 1400 eur (výživné+"podiel" druhého rodiča). Čiže sa určí napr. 700 eur bežné výživné a 300 eur na tvorbu úspor.
"Výživné" na exmanželku nie je klasickým výživným (teda sa nezohľadňuje zachovanie životnej úrovne), ale ide o príspevok na výživu v čase, keď objektívne exmanželka (resp. exmanžel) nie je schopný sa sám živiť (možno ho priznať aj počas RD).

soldi
4. máj 2022

@draik mozem ziadat o vyzivne na manzelku pokial mi starostlivost o deti neumoznuje pracovat na plny uvazok? Konkretne - vsetky styri deti maju potravinove intolerancie. Tym padom napr skolkari mozu navstevovat skolku iba na pol dna, kedze skolka im nie je schopna zabezpecit stravu podla ich “diet”.
Nepotrebujem to nastastie, zaujima ma to v teoretickej rovine ci sa aj toto napr zohladnuje. Dakujem.

autor
4. máj 2022

@draik chápem, čiže to výživné na manželku môže byť tak 100-200-300€?

vroni
4. máj 2022

Ba, kamoška dostáva na "malú" 200 euro. Ona aj ex majú okolo 4000 mesačne, pani sudkyňa sa vyjadrila, že to stačí (dievka konci gympel, otec nemá iné deti, ženu a ani žiadne ďalšie záväzky)

draik
4. máj 2022

S 300 eurami by som nepočítal

zuzana9393
4. máj 2022

@cocolino234 nie, on to myslel minimalne z jeho platu. Lebo by to malo byt 20-30%.