Výživné cca 1000 eur na dieťa - Bratislava

10. jan 2021

ahojte mamicky, poprosim nebagatelizovat 🙂
EX ma velmi vysoke prijmy, dokazatelne a pravnicka odporuca ziadat vyzivne trosku nad 1000 EUR na kazde dieta...sucasne naklady na to aj sedia, dokazat sa to da
EX aj vie ze kolko sa mina atd, ale urcite bude zapierat

mate niektora osobne skusenosti, ze v BA taketo vyzivne odklepli?

Pravnicka mi povedala, ze sa to bezne schvaluje vzhladom k jeho prijmu, ale chcem vediet a poznat nejake nazory z praxe

Pripadne ake mate vyzivne, tie co mate trosku vyssie ako 100-200 EUR na dieta

DAKUJEM

hipuska
10. jan 2021

Súdna prax je okolo 25-30% z výšky príjmu na všetky deti. Takto sa orientujú aj sudcovia. Návrh by som podávala okolo 35%

autor
10. jan 2021

@hipuska
🙂 ano, tak aj mne vychadza potom z jeho netto platu cca 2000 EUR tych 30 percent...
mas s tym osobnu skusenost prosim?

draik
10. jan 2021

Nie malá časť z toho pôjde na tvorbu úspor, nie na bežné výživné.

soldi
11. jan 2021

@draik ake su prosim Tvoje skusenosti ohladom vyzivneho, ked si podnikatel cielene pise nizku mzdu, ale pritom podla majetkov v BSM a celkoveho zivotneho stylu je ocividne, ze jeho prijem je podstatne vyssi? beru na to sudcovia ohlady?

c_est_la_vie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
11. jan 2021

Ja len takú drobnosť.....chceš 1000eur na každé dieťa výživné z platu 2000eur😉nereálne

sisa_s
11. jan 2021

@mogaa podla mna to myslela, ze tych 2000e predstavuje 30% z jeho platu, nie cely plat

hipuska
11. jan 2021

@mogaa 2000 eur je 30% ak dobre chapem

mogaa
11. jan 2021

@sisa_s
@hipuska tak to som prehliadla....v každom prípade mamička bude mať čo robiť aby si obhájila takúto výšku výživného

hipuska
11. jan 2021

@mogaa prosím ťa, a prečo? Chlap zjavne zarába okolo 7 tis. A to kolko má potom platiť? 100 eur? Dieťa má mať takú istú životnu úroveň ako otec, resp.rodicia. stačí že dieťa chodí do súkromnej školy / škôlky a výživné pôjde celé tam

zuzanka.zuzu
11. jan 2021

REALNA skúsenosť pre autorku - muž nad 10t/mes, cca 1-2 roky súdnych ťahaníc (obaja mali skvelých advokátov 😉 ), otec si znižoval postupne príjem.... po 2 rokoch s oveľa nižším príjmom (neviem koľko) zobral milenku na víkend niekde kde platil kartou víno za vyše 300e - na to sa sudkyňa nahnevala a odklepla na každé dieťa cez 1500 😀 čiže nie je problém víkend, ale to víno za 300 😉 moja rada - zožeň si advokátku a čakajte kým niečo nevyvedie (debil platil kartou.... inak ja poznám toho "debila" nie jeho ženu 😀 )

basska_b
11. jan 2021

No takto. Môjmu mužovi tiež prisúdili vysoké výživné z vysokého platu, no delilo sa to medzi 3 deti. Keby mal len jedno dieťa, pochybujem, že by toľko veľa dali.Určite treba mať právnicku, je jedna pani právnička v Bratislave, ktorá na na toto vyslovene špecializuje. To výživné ma ale pokryť životné náklady dieťaťa... keby chodilo na súkromnú školu a tak, ako dcéra ex premiéra Paroubka, tak možno by to odklepli... viem, že je tam aj bod, že sa ma podieľať na životnej úrovni rodičov.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. jan 2021

@basska_b ktora pravnicka?

hipuska
11. jan 2021

@pupavka89 jo, také prachy si ani ja neviem predstaviť 😆 Ale pritom si myslím, že ich je na SR celkom dosť, čo majú také prachy

makova333
11. jan 2021

Anna Niku

basska_b
11. jan 2021

Daniela Ježova. Pozri ju 😀 máme skúsenosti, len teda z druhého brehu. Ma tuším aj videá o tejto téme, o žiadani zvýšenia a pod.

autor
11. jan 2021

@makova333 neviem sa jej dovolt uz tyzden. Mas osobne skusen?

autor
11. jan 2021

@basska_b mas osobny skusenost prosim?

makova333
11. jan 2021

poznam zo skusenosti inych

lenka2813
11. jan 2021

@pupavka89 mimo temy, ale napr.taky revizny technik plynovych kotlov alebo kominar😅.. Priatelov kolega ma bezne mesacne do tych 15 tis. 😄

liljana
11. jan 2021

Zalezi aj na tvojom prijme, resp. prijme domacnosti s novym partnerom, majetku po rozvodovom vyrovnani. Pracujes, aky mas priblizne mesacny prijem, mate s detmi zabezpecene byvanie, mate uz vysporiadane BSM,...?

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
11. jan 2021

@liljana mňa sa na partnerov príjem nepýtali, ani sme nijak nedokladovali.

hipuska
11. jan 2021

S tými percentami mám skúsenosť, nás tak reálne súdili, aj sudca sa k tomu tak vyjadril. Bežne sa zvykne dávať okolo 25-28%. To je prvý odraz. A potom do toho spadajú rôzne iné veci, napr.naklady partnera, ak by mal inú vyz.povinnost. môj si myslel, že keď si vezme úver a ukáže, že kolko má náklady.....sudca ho sfukol, že ho to nezaujíma, nakoľko za úver nadobudol nehnuteľnosť. Majetok sa tiež ráta do výšky vyzivneho.. ak by napr.mal niekto 3 auta ale nebol schopný platiť výživné....môže kľudne 2 predať.....

hipuska
11. jan 2021

A ešte, nedávaj si príliš vysoké náklady. Tj. aby si mohla o dva roky na čom zvyšovať.

draik
11. jan 2021

@soldi
Prihliada sa, je potrebné to preukázať

autor
11. jan 2021

@hipuska naklady realne, ked su vysoke uz teraz, tak budu vyssie

hipuska
11. jan 2021

No to áno. Ale ja som tak dávala. Náklady boli neporovnateľne vyššie ako schválili výživné. No a keď som si podávala žiadosť o zvýšenie, tak mi povedali, že tie náklady sa až tak "nezdvihli", že čo chcem. Brali do úvahy iba zmenu. Ale to, že pôvodne výživné je nepostačujúce ich nezaujímalo. Ja len, že ak máš napr.skolne 600 eur, o rok sa už moc nezmeni a nebudes mať o čo "navyšovať" . Neviem, či chápeš....

majkeel
11. jan 2021

No dostat mesacne 2000 eur na dve deti, vacsinu roka kyvem nozickami s mojitom a s nimi na plazi na Bali. 🙂