Výživné postúpené exekútorovi. Bývalý zaplatil 50 eur z účtu svojej frajerky.

veronikamarco
26. mar 2019

Chcem sa spytat viete mi niekto poradit vcera som bola u exekutora otec dietata mi dlzi 530€ do dvoch tyzdnov sa mi ma ozvat prideleny exekutor. Dnes sa mi stala taka vec ze mi otec dietata z jeho pritelky uctu poslal 50€ co s tym mam robit mam mu to spetne naspet poslat alebo ako mam postupovat , uz som mu to raz posielala ?

miamie
26. mar 2019

Informuj prideleneho exekutora, ze ti otec dietata poslal prostrednictvom uctu jeho priatelky peniaze.

maciatkolulu
26. mar 2019

@veronikamarco prečo by si ich mala vracať,snáď ich potrebuješ.... Informujte exekútora koľko ti bolo poslaných peňazí, z akého účtu myslím nie je podstatné. Ak má na sebe exekúciu určite si nenechá na seba ucet. Dôležite je či má prácu,či mu z čoho exekútor strhavat. Tou 50sa asi chce vyhnúť trestnému stíhaniu. Koľko mesiacov tu nezaplatil?

duun
26. mar 2019

presne ako hovorí @miamie. Mne dokonca exekútor povedal, že mu to stačí poslať ako email. Ja som ale pri úradoch podozrievavá - tak napíšem vždy list s info, 2 kópie a jednu si dám potvrdiť ako podanú = mám dôkaz, že som exekútora informovala. Moja exe je ale z čias, kedy som si mohla vybrať, tak mám exe vo svojom meste. Ak by to bolo ďalej, pošlem doporučene a nechám si podací lístok. Bude to aj ako dôkaz, že išlo o výživné, keby náhodou majiteľka účtu žiadala peniaze späť. Otec-dlžník ale aj tak bude musieť naviac zaplatiť aj trovy konania u exe, nestačí len, že splatí výživné.

13ada83
26. mar 2019

Mamičky prosim vás je tu niektorá z vás ktorá pracovala alebo pracuje na polícii..potrebovala by som poradiť ohladom podania trestného stíhania ohladom neplatenia výzivného

mondolina
26. mar 2019

@13ada83
Skús

13ada83
26. mar 2019

@mondolina písala som správu

liaka
26. mar 2019

@mondolina aj ja by som chcela vediet ze ked uz dostal byvaly papiere, ze pojde sediet ak do 30 dni nezaplati vyzivne a uz su tomu 4 mesiace a nic sa nedeje. Kolko to este bude trvat, nez ho vezmu sediet na tvrdo?

13ada83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miamie
28. mar 2019

@13ada83 nepracujem síce na polícii,ale v Advokátskej kancelárii.

Sama som už osobne podávala 2x trestné oznámenie kvôli neplateniu výživného na svojho ex. Tak kľudne sa pýtaj.

13ada83
28. mar 2019

@miamie písala som správu