Výživné z invalidného dôchodku

veronka1984
14. nov 2020

Dobrý deň chcem sa opýtať či niekto my nevie poradiť.svagor ja invalidný dôchodca dôchodok poberá 150€ z toho má platiť výživné na dve deti po 24€.da sa s tým niečo robiť???

pribinak
14. nov 2020

@veronka1984 24e na dieťa je pod zákonným limitom, sa čudujem druhej strane, že nežiada zvýšenie

veronka1984
autor
14. nov 2020

@pribinak a z čoho potom ma on žiť

pribinak
14. nov 2020

@veronka1984 hm, nepoznám jeho zdrav.stav, ale z čoho majú žiť jeho deti?

veronka1984
autor
14. nov 2020

@pribinak ako z jednej strany nedá sa dieťa uživiť na mesiac za 24€ ale on tiež asi má právo na život či on čo má ostať pod mostom?

zalka
14. nov 2020

@veronka1984 prepáč ale ako žije teraz zo 150e ... aj invalidný dôchodca môže pracovať, môže podnikať ... žiť zo 150e sa nedá ani len živoriť. A výživné je povinnosť, aj keby nemal žiaden príjem tak platiť by musel.

veronka1984
autor
14. nov 2020

@zalka no žije tak že ho my rodina sponzorujeme

zalka
14. nov 2020

@veronka1984 a dokedy to chcete takto robiť? Naozaj, podla sumy má čiastočný invalidný, a pracovať by mohol. Skôr mu pomôžte nájsť prácu, lebo z neho touto pomocou spravíte úplného lúzra.

Ako sa povie "naučte ho chytať ryby, a nedávajte mu ich chytené na stôl".

veronka1984
autor
14. nov 2020

@zalka neviem preto sa pýtam či sociálna alebo niečo by mu nemohli doplácať a on tak by platil výživné

lenuska9999
14. nov 2020

@veronka1984 on či nemá právo na život ?! A jeho deti nemajú právo na život ?! 24 eur na dieťa je smiešna suma. Za to neuživite dieťa ani 3 dní... Okrem toho poznám viac ľudí , ktorí sú na čiastočnom invalidnom dôchodku a normálne pracujú, popri Tom poberajú dôchodok.. keď sa chce spôsob sa nájde. Nie len deti urobiť , ale aj sa starať..

horalka1986
14. nov 2020

@veronka1984 150 invalidny? To je polovicny. Akoze sory, ale moja mama ma plny invalidny, je vazne chora a aj napriek tomu pracuje na plny uvazok . 25 euro na dieta je cista ubohost. Nech sa chalan spamata. Ja byt ich matka tak to zeniem na sud a urcite pytam viac.

maciatkolulu
14. nov 2020

@veronka1984 tak až tak invalidný nebude, keď si dokázal "vyrobiť" dve deti, tie deti majú náklady... Nech skúsi vyžiť z 48 eur....obliect, nájsť a tak, ehivorime tu o škôlke, škole, krúžkoch, učebniciach, potrebách, liekoch a tak. Skôr ako pomáhať s platením, nech sa zamestná v rámci možností. Ale zjavne ma dosť síl na výrobu deti. Ako sa stará o deti? Ako často je s nimi, čo im kupuje, učí sa s nimi, chodí na výlety. Platí niečo navyše?

zalka
14. nov 2020

@veronka1984 jeho príjem je vyšší ako dávka v hmotnej núdzi, ... takže nie,
naozaj skúste ho podporiť aby začal napr. podnikať, ak je zručný... alebo nejaké kurzy cez UP.

Neživte ho, ubližujete mu tým veľmi ... pomôžte mu nájsť prácu.

veronka1984
autor
14. nov 2020

@zalka on má problém s rozprávaním tak preto sa veľmi nemôže nikde zamestnať je po mozgovej príhode a deti keď už tak splodil keď ešte bol zdravý a chodil do práce do Nemecka.

zalka
14. nov 2020

@veronka1984 len z rečou má problém? či aj s pohybom? ...

veronka1984
autor
14. nov 2020

@lenuska9999 áno máte pravdu ale on ich od seba neposlal preč to jeho žena odišla a on chodí za nimi snaží sa.

veronka1984
autor
14. nov 2020

@zalka s pohybom je to lepšie ako s rečou ale je spomalený

pribinak
14. nov 2020

@veronka1984 to či odišla žena, alebo on, nehrá žiadnu úlohu. Jeho úlohou je starať sa o deti.
Ak aj nemôže pracovať, kde treba rozprávať , určite by sa niečo našlo. U nás v bille dokladá tovar pani, ktorá je hluchonema a kríva na 1 nohu. Ale robí.

zalka
14. nov 2020

@pribinak ako by to nehralo rolu, nie je v dobrom aj zlom? A čo ak ho žena opustila v zlom v chorobe? Hm? Kým zarábal tak bol dobrý, ked ochorel tak ... ups invalida nechcem. Čo ak to bolo takto? ... prečo odsudzuješ? Autorka chce pomoc nie odsudzovanie. Určite sa jej to nedobre číta.

veronka1984
autor
14. nov 2020

@zalka máš svetu pravdu keď sa z Nemecka nosili prachy tak bol dobrý a už keď ochorel tak skončila aj láska

pribinak
14. nov 2020

@zalka neodsudzujem, treba citat s porozumením, že? Zákon neprihliada na to kto koho opustil, alebo neopustil, ale na to či si plní vyživovaciu povinnosť voči mal. deťom, že?

veronka1984
autor
14. nov 2020

@pribinak dobré ja to všetko beriem a akceptujem už keď tak hovoríš myslíš si že sme nehľadali prácu ale keď vieš o nejakej tak kľudne porád

horalka1986
14. nov 2020

@veronka1984 obchody ako,Tesco,lidl,jednota,kaufland atd atd beru stale ludi na dokladanie tovaru.

veronka1984
autor
14. nov 2020

@veronka1984 všade kde sme sa pýtali tak bol problém že ho nerozumeju

pribinak
14. nov 2020

@veronka1984 idu Vianoce, všade treba dokladať tovar. Ak by chodil 2-3x týždenne určite by pekne privyrobil. Napr tam kde ja bývam si Tesco rovinnosti veľkú kampaň, hľadá ľudí, ponuka od 4e vyššie

veronka1984
autor
14. nov 2020

@horalka1986 a môžem vedieť odkiaľ si?ja som okres Sabinov a tak ti poviem normálne zdravý ľudia sa nemôžu zamestnať nie to už človek čo ho nieje rozumieť

horalka1986
14. nov 2020

@veronka1984 to je uplne jedno. Tesca mas po celom slovensku. Napriklad.

veronka1984
autor
14. nov 2020

@pribinak a to je kde?bude rád keď mu pomôžeš a bude to v blízkosti

zalka
14. nov 2020

@horalka1986 nie je jedno, u nás v okrese tiež na východe je veľký problém sa dostať k dokladaniu tovaru. A viem to, lebo babám čo to robia na živnosť robievam daňové. To že to u Vás tak funguje, neznamená, že funguje na celom slovensku. Žial bohu.
@pribinak to nie je odsudzovanie? čo píšeš? ... autorka hľadá cesty, a ty si hned v prvej správe, si písala, že sa čuduješ že druhá strana nepýta viac. No asi ani nemôže pýtať viac, kedže pýtala po invalidite a ten sudca videl dotyčného a poznal jeho príjem.

pribinak
14. nov 2020

@veronka1984 nejaký rekvalifikačný kurz neskúšal? Mnohe obce majú aj zvýhodnené prác.miesta pre ľudí s rôznymi zdrav. obmedzeniami

Ja viem že toto vyznie kruto, ale si myslím, že druha strana ho ešte šetrí a berie na neho ohľad. Lebo suma 24e na 1 dieťa je naozaj pod zákon. minimom

pribinak
14. nov 2020

@zalka ten rozsudok súdu môže byt niekoľko rokov starý, že?
Ty si jej poradila aký zázrak? Nič, že?