Vyživovacia povinnosť na psychicky chorú matku

bambulka026
10. mar 2014

Dobry den, chcem sa spytat ohladom vyzivivacej povinnosti na moju mamu.
Je na rozvedena, na invalidnom dochodku a psychicky chora.
Lieci sa u psychiatra, 1-2x do roka je hospitalizovana.(maniodepresia)
Po otcovej smrti odisla z bytu, kde byvala spolu s mojimi 2 bratmi, a potlka sa po prenajmoch.
Teraz dostala od mesta 1izbovy byt, a neustale odo mna i bratov pyta peniaze, kedze jej dochodok v sume 250e jej nepostacuje.
Uz je to neunosne, kedze ja som na rodicovskej dovolenke a manzel sa sice snazi, no pri 2 detoch vychadzame len tak tak.
Chcela by som vediet ake prava a povinnosti voci matke mame, a ako by sme to mohli riesit.
Budem Vam vdacna za kazdu radu.

baryana
10. mar 2014

@bambulka026 pises, ze budes vdacna za kazdu radu. mna napada moralna povinnost. mama sa o vas starala, ked ste boli mali, a teraz je nacase jej to oplatit. mali by ste sa s bratmi dohodnut. urcite je to teraz tazke, ked si na rodicovskej. tak sa mozes s nimi dohodnut, nech zatial vypomozu financne oni a ty pomozes starostlivostou o nu.

bambulka026
autor
10. mar 2014

@baryana ano, to berem, je to stale moja mama, ale je to zlozitejsie...
A k tej starostlivosti o nu neprichadza do uvahy, zaprve ona ju odmieta a potom , mam dve male deti a ako som pisala je psychicky chora.
Nikdy nevieme co v nasledujucej chvili spravi, cize ju nemozem vziat k detom ani nahodou, nie to ich nechat na chvilku bez dozoru.
Odmieta i domov socialnych sluzieb, ktory je vzhladom na jej diagnozu, ktora vyzaduje neustaly dozor dost drahy....

sissy27
10. mar 2014

@bambulka026 napadá ma jedna varianta, viac IP...