Máme šancu dostať úver, keď ja som na invalidnom dôchodku a priateľka zarobí 800 eur?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

ja som na invalidnom dôchodku, priateľka pracuje. Narodili sa nám dvojičky, bývame v prenájme a chceli by sme úver. O 4 mesiace sa budeme brať, teda budeme manželia.

Ja dostávam dôchodok 330 eur mesačne. To, čo bokom zarobím nemám nikde evidované. Takže mám spolu cca 900 eur. Priateľka zarobí 800 eur plus má ešte rodičovský príspevok.

Máme šancu dostať úver?

Ako máme postupovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

väčšina bánk nevie kombinovať príjem z TPP a rodičovského u jednej osoby.

Ak rátam s tým, že má základný rodičovský príspevok, nie materskú a zoberú jej kombináciu príjmu, tak Vám limit na hypotéku vychádza okolo 77 500 až 80 000 eur.

Ak by jej kombináciu príjmu nezobrali, mali by ste nárok na hypotéku okolo 47 500 až 50 000 eur.

Tieto čísla záležia od toho, či má rodičovský príspevok alebo materskú, od toho v akej banke by ste to žiadali, koľko máte rokov, akú máte úverovú históriu, či máte nejaké aktuálne úvery a pár ďalších faktorov. Rovnako tak postup záleží od toho, či chcete niečo stavať, kupovať, kedy to plánujete riešiť, v akej lokalite a podobne. Neviem Vám preto odporúčiť ani banku a ani postup ak nepoznám odpovede na tieto otázky.

Pokojne mi však môžete napísať na mail a po doplnení informácií Vám odpoviem konkrétnejšie a poradím aj ďalší postup.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk