Zníženie výživného

andrejuska83
2. sep 2012

Moj priatel ma dieta na ktore plati vyzivne 120 eur. V marci sa nam ma narodit babatko. Kedy by sme mohli poziadat o znizenie vyzivneho. Aku mame sancu? Priatel plati uver a byt. Je to dost vela z vyplaty mu ostava malo. Ja budem dostavat len pridavky, myslim ze je to okolo dvesto eur. pretoze pracujem len na dohodu. Keby by bolo najlepsie poziadat o znizenie? Ma niekto podobnu skusenost? Nechcem to tu moc rozvadzat lebo je to stara zalezitost. Syna ma velmi rad, aj ked je vlastne nechceny. Ale stalo sa..Ma uz sedem rokov. Poradte prosim...

alex31
16. okt 2012

@mnamko ... tak to je fajn vediet .... este 18 nemame takze este som neriesila 🙂 ... ide len o to ze momentalne nasa financna situacia nam uz konecne dovoluje zit normalne aj popri danom vyzivnom mne sa len nepaci ze peniaze nejdu do ruk dcere ale jej matke ktora ich nakoniec aj tak "rozbije" na seba 🙂 preto "cakame" kedy skonci strednu a konecne nebudeme musiet posielat sek jej matke ale dame peniaze priamo do ruky mladej nech si uz ona rozhodne co s nimi chce urobit .... ale ked pises ze potom uz aj tak nebudeme musiet posielat exke aj keby mlada ostala studovat tak to ma potesilo 🙂

mnamko
16. okt 2012

@maminuska si múdra,

tristanianz
16. okt 2012

@alex31 ak je dokaz, že si matka užíva peniaze z výživného, tak treba také konanie nahlásiť.. Zrejme matka nezarobí ani cent, keď źiví, šatí seba, aj svoje dieťa a platí školné, aktivity iba z toho jedného výživného.. Inak mimochodom som ešte nestretla ženu, terajšiu partnerku, ktorá by neútočila na matky detí svojich partnerov.. Chápem... Musíme sa predsa porovnávať, kto je lepší, miesto vzájomnej podpory a úcty aspoń koli tým deťom...

tristanianz
16. okt 2012

@alex31 a aj ked jej budeme nadalej davat peniaze (co urcite budeme ved predsa je to len manzelova dcera) tak ich aspon konecne bude dostavat priamo ona a nie jej matka ktora jej z toho mam pocit neda ani to minimum a dievca si aj tak napriek vysokemu vyzivnemu stale pyta este nejake peniazky od nas ....: samozrejme, že si pýta, veď je jej otec.. My sme si tiež pýtali v puberte peniaze aj od mamy, aj od otca v ten istý deň, aby sme mali čo najviac....

alex31
16. okt 2012

@tristanianz ... na toto sa da povedat len jedno .... 😀 😀 😀 .... jednoduche odsudzovat ale tazke posudzovat bez patricnych info .... a citovat alebo teda kopirovat nazory inych je to najjednoduchsie ,.... ty to vidis zo strany exiek ja za tych ako si to nazvala "druhych" manzeliek a kazda z nas bude obhajovat to "svoje" .... aj ked ako ti uz medzitym uniklo tato diskusia je uplne o niecom inom ak chces riesit svoje problemy exkiek zaloz novu temu .... ja som len odpovedala a reagovala na otazku ktora bola polozena a ak sa nemylim polozila ju prave ta "druha partnerka tak nech vie ako dany "problem" riesime prave my tie "druhe" .... pretoze ona je presne v tej nasej pozicii nie v tvojej .... a to je moja posledna reakcie na tvoje nazory .... ak by si moje prispevky citala poriadne a nie len kopirovala co sa ti prave hodi uz viackrat som napisala ze v tejto teme sa tieto dve strany urcite nikdy nezhodnu tak naco to tu tolko rozoberat .....bez dostatocnych info je to len dookola to iste sa natahovanie a ako som uz aj napisala tato diskusia nie je o teto teme ..... mozno mozes zalozit diskusiu v duchu "Exky a tie druhe" 🙂 a tam mozes svoje komplexy rozoberat s niekym kto bude mat zaujem ....

tristanianz
17. okt 2012

@alex31 neunikla, lebo ja ˇsom tu uź vyjadrovala svoj názor.. Rieši sa tu, kedy treba požiadať o zníženie výživného.. a rozhodne moj názor je stále rovnaký, na deti znižovať výživné nie je správne... Ja nemám komplexy.. 🙂.. Všetko je o charaktere človeka.. Berme to z iného uhľa pohľadu.. Skús povedať jej dcěre, že nebudete jej dávať peniaze, lebo už dávate jej mame.. Ako sa na to bude pozerať ona.. 🙂

alex31
17. okt 2012

@tristanianz ... 😀 😀 😀

tristanianz
17. okt 2012

@alex31 😎

kollarova
17. okt 2012

ako nic v zlom,ale zobudte sa tu uz vsetky ona sa pytala na znizenie vyzivneho a nie na vase nazory o jej sukromii a vase depresie s vasich byvalich muzov ci priatelov.o znizenie vyzivneho by bolo dobre poziadat az po narodeni tvojho dietatka.odkladajte si blocky ktore ste minuli na dieta ale aj na vas napriklad ak priatel cestuje do prace a pod.do navrhu treba napisat vsetky vase vydavky.na nete urcite najde predlohy ako by to malo vyzerat.prajem vela stastia a nevsimaj si rozhorcene a zatrpknute zeny. 🙂 🙂

vlocka33
9. dec 2012

@blondiee83 konecne niekto s pravdivym nazorom na celu vec, neda mi nereagovat. Ex partnerky si robia z vyzivneho (cest vynimkam) biznis. A to hovorim z vlastnej skusenosti. Uz nevedia co pytat a novu rodinu ex partnera dobre nezodru 😠 a zacina to byt popularny biznis....

alena16
18. dec 2012

@vlocka33 Dalsia, co si nasla rozvedeneho s dietatom a teraz zavidi jeho ex aj to smiesne vyzivne? 🙄

vlocka33
19. dec 2012

@alena16 no jasne 😀 po prve vyzivne nedostava smiesne ale slusne, vlastne dieta s nou nechce byt, lebo je to riadna....najradsej by byvala s nami (a to ju vobec nehuckame ani nic podobne) a po druhe jej sa neda zavidiet absolutne NIC. A okrem toho ja som si manzela nenasla, on si nasiel mna 😉 a po tretie si asi dalsia, torej manzel usiel a dostava smiesne vyzivne co? 😵

alena16
19. dec 2012

@vlocka33 Aha, tak potom asi zavidis slusne vyzivne 😀 A kolko budes chciet od tvojho muza, ked si najde novu partnerku? 🙂 100 bude stacit? 😀

vlocka33
19. dec 2012

@alena16 pozri, mame kazda uplne odlisnu situaciu, takze kazda si tu bude svoje objahovat...ja som napisala , ze "Ex partnerky si robia z vyzivneho (cest vynimkam) biznis" neviem ci si si vsimla to slovne spojenie v zatvorke. To si zrejme vedome odignorovala. Ja mam takuto skusenost, o malu sa starame lepsie ako jej vlastna mater.A davame jej ovela ovela viac a to nelutujem, malej nie. Keby sa aj "mater" starala aspon tak ako my, tak malej by bolo fajn. A nie preto, zeby nemala je vydata, netrpi biedou, len ona zavidi nam aby sme nemali viac ako ona a serie ju ze si zobrala debilka, ktory jej nevie dat tolko ako mne moj manzel...olutovala, ale neskoro, ona chcela rozvod 🙂 a mozem ta uistit, ze moj manzel si urcite nenajde inu, mozem ti to tu napisat aj o 20 rokov 😀 tak skus z toho svojho ex vytlct viac a budes spokojnaesia...mozno 😀

maminuska
19. dec 2012

@vlocka33 hm skutočne exelentné vyjadrovanie o matke toho dievčaťa a o jej manželovi ..... úplná paráda .
Ja na výživnom ryžujem len tak fičí , len škoda že vždy zostávam pri tom ryžovaní v mínuse , ktorý navyše musím vyrovnávať.
A na to "nikdy" by som si dala riadny pozor.

vlocka33
20. dec 2012

@maminuska uz dajte pokoj vsetky ukrivdene matky, ktorým pzdrhali manzelia....

maminuska
20. dec 2012

@vlocka33 lenže mne muž nezdrhol 🙂.

barbora01
21. dec 2012

@maminuska sa mi paci ako vlocka napisala cest vynimkam :D :D co ja poznam, tak cest vynimkam, ked otec plati normalne vyzivne, vacsinou to tahaju exmanzelky a este bojuju s novou priatelkou, ktorej sa to zda vela a zda sa jej, ze deti su rozmaznane a exka jej len zavidi takeho super chlapa. No neviem, lebo s mojim ex som sa rozviedla ja, on bol proti a aj ked ma teraz priatelku, tak mi napise, ze ma chce spät, tak neviem, ci som ja ta co zavidi 😀 a musim este povedat, ze od rozvodu som ani raz nelutovala to, ze som sa rozviedla. skor mi je len luto jeho novej priatelky, lebo casom pride na to iste, co aj ja, ze su urciti muzi, ktori sa na vztah nehodia. Ale na druhej strane musim povedat, ze nie kazdy sa k sebe hodi, takze je kludne mozne, ze druhe manzelstvo je lepsie ako to prve, prave kvoli tomu, ze obidve strany su poucene zo svojich chyb. Takze ja @vlocka33 prajem nech toto nezazije, a nech jej potom raz nejaka premudrela kofa nenapise doslovne: "uz dajte pokoj vsetky ukrivdene matky, ktorým pzdrhali manzelia...." lebo ona este nezazila, ze zivot nie je cierno biely a ze sa moze stat, ze aj zena posle chlapa do ... takze ja jej fandim

vlocka33
23. dec 2012

@barbora01 dakujem, ze mi fandis 😀 a presne tak moj manzel je vynimka, lebo plati slusne dokonca aj to co nemusi...a este by som rada vedela odkial vies co som ja zazila-nezazila 😀 ...take prazdne slova.... 😉

barbora01
25. dec 2012

@vlocka33 jasne, ze ti fandim, lebo ked mam pravdu povedat, keby som si mohla vybrat, tak tiez nechcem zazit to, co som zazila a neprajem to nikomu. A preco si myslim, ze si nezazila, ze co je to byt prva manzelka, snazit sa detom dat vsetko a zazivat to, ze ex neplati vyzivne len preto, ze si jeho nova priatelka mysli, ze to je vela a ze to urcite mina byvala manzelka na seba? No z tvojich vyrokov tu. A ked uz pises o prazdnych reciach, ano moje boli prazdne, neviem o tebe nic, ale nemozem uverit, ze by zena, ktora sa stara z jedneho platu o svoje deti a dostava nizke vyzivne, by napisala to co si napisala ty. Preto som napisala, ze si v tejto situacii zjavne nebola. Oprav ma ak sa mylim. Inak nemyslim to v zlom, ved je to len forum, kde si mamicky vymienaju skusenosti a ja som romanticka naivna hus, ktora veri velkej laske, takze ja ti uplne vazne prajem aby ti to vyslo.

barbora01
25. dec 2012

@vlocka33 a este musim povedat, ze ak mas chlapa co sa stara o svoje byvale deti, tak je ozaj charakter, lebo ver mi, co ja vidim vo svojom okoli, tak je to ozaj vynimka a mozes byt na neho pysna. Naozaj je jedn z mala

vlocka33
26. dec 2012

@barbora01 to teda je charakter a som na nho pysna 🙂 a to je tiez dokaz toho, ze som si dobre vybrala, lebo ma dobre srdce. Pekne sviatky prajem...

simonenkaaa
15. jan 2013

@andrejuska83
§ 78
(1) Dohody a súdne rozhodnutia o výživnom možno zmeniť, ak sa zmenia pomery
napr. znizenie platu otca, vyhodenie z prace, dalsie dieta.....sud prehodnoti jeho financie potrebne vyydavky a prihliada na obe deti..nielen na to prveee..
...a nezabudaj ze pri zmene vyzivneho sa nepreratavaju len otcove vydavky ale aj matkine
...takze nepocuvaj vsetky tieto "super mamicky"...porad sa spravnikom a URCITE PODAJ NAVRH...MAS SANCU!!
...kazda jedna co ti tu vypisuje by urobila to iste.....
drzim palce

bojovnicka11
15. jan 2013

@vlocka33 ked Ti raz zdrhne chlap, pochopis o com Ti tu vsetky mamičky písali .....

vlocka33
16. jan 2013

@bojovnicka11 O.k. ale asi nepochopim, lebo on nezdrhne 🙂

sweetjanka
17. apr 2013

@bajana konecne to niekto povedal za nas vsetky, partnerky rozvedenych otcov!!!

sweetjanka
17. apr 2013

@blondiee83 velmi suhlasim..!! tvoj prvy prispevok ma hlavu aj patu..konecne to niekto povedal tak ako to ozaj v skutocnosti je!! Mne pride, ze expartnerky s detmi su ako "supy",ked nahodou napise nejaky prispevok slusna mamina deti,kt. sa stara aj o svoje aj o manzelove z predchadzajucich manzelstiev, tak sa "exky" spoja, klapky na oci a hryzu a hryzu az to chuda uplne odrovnaju..Pričom je velmi dolezite, ze kazdy pripad, ktory tu je opisovany ma svoje dolezite odlisnosti, ktore treba brat do uvahy..nie vsetko posudzovat len s jedneho hladiska.a to .."VINNA lebo ma dieta s otcom deti z inich manzelstiev"...toto je forum nie na to, aby ste si VY rozvedene EX vybijali zlost na chuderach, ktore v mnohych pripadoch chcu lepsie vasim vlastnym detom ako Vy same(tiez prosim prihladajtie na to,ze ozaj v kazdej rodine su ine odlisnoti)!!

heri1
26. sep 2016

Moja, ty vieš o zivote veľké houby, na splodenie sú vždy dvaja, dieťa potrebuje dvoch a netýka sa to len peňazí ako ty tvrdíš, tak si radšej odrez kus slaniny, aby sa ti zvýšil cukor a netocila sa ti hlava

smokenakova
19. okt 2016

chcem sa spitat ked priatel ma dieta z inou zenou a plati vyzivne a somnou ma dieta dvoj mesacneho syna ze ci sa da znizit vyzivne ked ma dve deti vopred dakujem vie niekto ako to je

smokenakova
19. okt 2016

dobry chcem sa spitat mam priatela ma dieta 3rocneho z inou zenou plati naň a somnou ma dvoj mesačneho syna ci sa da poziadat o znizenie ked je mimentalne nezamestnany a potrebuje aj moje dieta zit nie len jej dakujem za radu to mi poradi ako to je