Zníženie výživného

andrejuska83
2. sep 2012

Moj priatel ma dieta na ktore plati vyzivne 120 eur. V marci sa nam ma narodit babatko. Kedy by sme mohli poziadat o znizenie vyzivneho. Aku mame sancu? Priatel plati uver a byt. Je to dost vela z vyplaty mu ostava malo. Ja budem dostavat len pridavky, myslim ze je to okolo dvesto eur. pretoze pracujem len na dohodu. Keby by bolo najlepsie poziadat o znizenie? Ma niekto podobnu skusenost? Nechcem to tu moc rozvadzat lebo je to stara zalezitost. Syna ma velmi rad, aj ked je vlastne nechceny. Ale stalo sa..Ma uz sedem rokov. Poradte prosim...

smokenakova
19. okt 2016

@simonenkaaa dobry chcem sa spitat mam priatela ma dieta 3rocneho z inou zenou plati naň a somnou ma dvoj mesačneho syna ci sa da poziadat o znizenie ked je mimentalne nezamestnany a potrebuje aj moje dieta zit nie len jej dakujem za radu to mi poradi ako to je

smokenakova
19. okt 2016

@simonenkaaa dobry chcem sa spitat mam priatela ma dieta 3rocneho z inou zenou plati naň a somnou ma dvoj mesačneho syna ci sa da poziadat o znizenie ked je mimentalne nezamestnany a potrebuje aj moje dieta zit nie len jej dakujem za radu to mi poradi ako to je

smokenakova
19. okt 2016

poradte mi niekto prosim vas

simonenkaaa
19. okt 2016

@smokenakova ....podla mna ano....dajte si ziadost na sud o znizenie vyzivneho napiste tam aj dovody preco ziadate o znizenie...a uvidite ako sud rozhodne

peter898
27. okt 2016

zníženie je možná ak sú príjmy nižšie

draik
29. okt 2016

@smokenakova
Ak nie vlastnou vinou prišiel o prácu a zároveň sa objetívne nemôže zamestnať, lebo sú na to vážne dôvody, tak je šanca na zníženie výživného. Všetko však závisí od detailov.

misela5450
18. dec 2017

Vobec nechapete situaciu ja som v podobnej situacii a takisto chceme poziadat o znizenie kedze partner ma minimalnu mzdu pozicku na krku a mame takisto male dieta a ta druha matka sa snazi zneho tahat len peniaze z cistej vypocitavosti a pritom ma 2 deti s dvoma roznymi partnermi a do prace chodi berie vyzivne na obe deti a ma aj noveho partnera. Toto je troskuina situacia ale jednoducho ked to inak nejde ja by som to riesila ved ked sa zlepsi fin. Situacia stale bude moct manzel prispiet viac neskor ak to bude mozne

misela5450
18. dec 2017

@misela5450 tnento prispevok patril
andrejuska83