Nosné mandle - Ružomberok alebo Trstená

mischel8
4. jan 2022

Ahojte poraďte syn má ísť vybrať nostne mandle nedá sa operácii nejako predísť či lepšie ich vybrať? V noci chrape a dýcha nosom moc často nebýva chorí. A ešte odporučili by ste výber mandlí v Trstenej alebo Ružomberku? Ďakujem

hipuska
4. jan 2022

@mischel8 mne majú všetky deti. Neváhala by som, skvalitní sa mu tým spánok. Neviem ako teraz ale mandle sa vystikavali klieštami (rana viac krvavala, dlhsie hojenie) alebo laserom (tkanivo sa "spali" a uzavre a tým pádom skoro vôbec nekrvaca). Takže by som sa rozhodla podľa toho, kde akú metódu používaju. Zákrok je to jednoduchý.

zuzanadeti
18. jún 2022

@mischel8 sme mesiac po operácii a konečne je pokoj. Dcera bude mat 3r, každý mesiac bronchitida či laringitida či kašeľ a teplota, dokonca aj zápal stredného ucha. Keď už mi štvrtý ORL lekar (s 20 ročnou praxou) povedal, že pravidelne zapálená mandla už neplni svoju funkciu ako vstupný filter pri dýchaní a že sa jej každým zápalom zväčšuje, nemala som už čo váhať. Operacia za 10min laserom, 2 hodiny počkať na pooperačke a šli sme domov. Spinka celu nič, čisto dýcha, zobudí sa vyspata a spokojná. Dokonca dcera konečne sama od seba povie, že toto jej vonia a toto smrdí. Chodte ku viacerým ORL a dajte si predtým urobiť krvné testy a vytery ci to náhodou nie he ešte aj nejaký bacil. Nenechajte to dôjsť do štádia, kedy už dieťa začne byt nahluchle lebo jej hnis tlači aj na Usne bubienky alebo začne mat otvorené ústa a v noci chrapanie a z toho deformácia tvare. Hrozne

miska412
27. nov 2022

@zuzanadeti dobry den, chcem sa opytat kde Vas operovali?
Dakujem za odpoved