Ako sa vám žije v Šali?

margotka33
30. aug 2021

Ahojte mamičky, ako sa Vám žije v Šali? Zvažujem kúpu bytu v tomto mestečku. Páči sa mi, že ak má človek byt vcentre, všetko obehne pešo za pár minút. Ranný trh, potraviny... Napíšte mi prosím klady a zápory tohto mesta. Ďakujem.

mondolina
30. aug 2021

@margotka33
rada♥️🤗

triomama
13. sep 2021

@margotka33 pod do Tešedíkova 😁 síce prevaha maďarov ale pokoj,klud. A všetko dostupné,netreba ani do mesta jazdit,jedine ak do banky,k lekarovi 😁

ninadom
13. sep 2021

@margotka33 ja som sem prišla bývať cca pred rokom a ja som tu veľmi spokojná😊 v každom meste sa nájdu výhody a nevýhody a Šaľa samozrejme nieje výnimkou. No podľa mňa sa o mesto pekne starajú, zaujíma ich názor občanov a síce s parkovaním je trošku problém, ale vždy sa niečo nájde😂 my bývame na Veči a máme 3 mesačné bábo a máme sa kde prechádzať, kam chodiť na výlety. My sme tu radi☺️

katym77
13. sep 2021

Náhodou Šala, je pekné mesto starajú sa o neho, myslím si že aj primátor tam vyhral dosť jednoznačne voľby čo je dobrá vizitka. Jedna vec je jediný most, ktorý spája mesto a je zároveň aj cestným ťahom.
Inak aké vládnu pomery v Šali nepoznám. Nie som odtiaľ. Priateľ je rodák.

margotka33
autor
15. sep 2021

@ninadom ďakujem 🙂. Ja o Veci moc nesnívam, chcem byť priamo v meste čo najbližšie k centru. Vraj sa tam nejaké nové byty, čo by ma možno dokázalo presvedčiť, keby robím kompromis... Ale neviem.. 🙂

margotka33
autor
15. sep 2021

@triomama nič v zlom ale do Tešedíkova určite nie. Jednak my maďarský ani zaťať nevieme, ale druhá a hlavná vec je, že žijem na dedine kde je tiez vinikajuca občianska vybavenosť a ako bonus výjazd na R1, kde som za 15min autom v TT, alebo NR, Salu mám tiež 15min do centra, BA, do hodiny autom,. A HC 30min, GA, tiež 15... Takže ak by som sa presťahovala do SA, strácam TT, autom to bude 30min, ale v prípade, že by tam chcelo ísť dieta študovať musí byť na internáte, lebo priamy spoj asi nejde.. možno vlak, ale to nemám ešte celkom preštudovane.. takže do Tešedíkova nie. 🙂 Nevymenim dedinu za dedinu... Máme tu pekný dom a rodinu...

ayfer
15. sep 2021

Pises ze obchvat ta netrapi , lenze zapchate je cele mesto , dostat sa na Vecu je problem , hlavne poobede.So Salou to ide dolu vodou , na tvojom mieste si vyberiem iné mesto.

margotka33
autor
15. sep 2021

@ayfer veď môžem ísť cez GA, tam kam potrebujem.. akurát do NR, nie.. tam len cez most..

margotka33
autor
15. sep 2021

@ayfer páči sa mi Šaľa, lebo je mala, všade prejdem pešo. Nechcem žiť na sídlisku v TT, alebo NR a do centra chodiť autom, alebo MHD. To môžem ostať, tam kde som a mám komfort..

ayfer
15. sep 2021

@margotka33 kam vsade ? Ved v Sali nic nie je...ano , kedysi to bolo krasne mesto , mali sme kupalisko , plavaren, nemocnicu , nadherný parčík s fontánou.V Sali sa uz ani deti nerodia.

margotka33
autor
15. sep 2021

@ayfer pokračuj, zaujíma ma to. Určite máš pravdu, takto som sa na to nepozrela..

ayfer
15. sep 2021

@margotka33 upada to tam , skoda , treba napriklad mysliet aj na to ze v pripade choroby bude treba hospitalizacia , tak galanta , tá nemocnica je des a ani tam nepatríme podla kraja a tak sa tam k salanom správajú , alebo nitra , kam patríme , ale zas vsetkych salanov beru ako madarov (lezala som v obidvoch , takze osobna skusenost ) samozrejme cest vynimkam. Ano Sala ma aj svoje + ako napriklad pekné okolie Váhu...inak fakt neviem , ja by som tam uz bývat nesla.

margotka33
autor
15. sep 2021

@ayfer u mňa je to smomienkovy optimizmus, ale musím s tebou súhlasiť... Vo všetkom máš pravdu. Ja som roky zo Sale prec, ale presne spomynam na kupko, amfiteáter, plaváreň, klzisko, koncerty v športovej hale, ako deti sme v nedeľu poobede pobehali celú Salu vrátane prechádzky pri Váhu, Pioniersky dom.. 🙂... To som mala 12. 🙂. Do nemocničného parku sme sa chodili hrávať, lebo som bývala v činžiaku hneď vedľa... Ale aj po týchto všetkých negatívnych komentoch mám Salu stále rada... A hovorím si, veď je to mestecko, pre ľudí... 🙂

nikolzavadil
25. sep 2021

@margotka33 dobrý deň, ja som so šalou veľmi spokojna, presťahovala som sa sem minuly rok v juni. V poslednom case mesto usporadúva super podujatia kde sa človek dokáže zabaviť a ľudia sú tu tiež celkom fajn. Byvam v centre a všetko mám kúsoček. Ak by ste mali zaujem, napíšte mi, robim tu realitnú maklerku a mame veľa krasnych bytov za pomerne dobre ceny. 🙂

janesse19
15. nov 2021

@margotka33 ahoj 🙂 my sme sa do Šale nasťahovali tento rok a za ten cas som si to mesto veľmi obľúbila. Bývame v centre, takže veľkou výhodou je dostupnosť všetkého čo potrebujem. Avšak chýba nad dom s dvorom, ťakže sa tu hľadáme dom. Takže Šalu odporúčam na bývanie 🙂