Kočíkovanie počas lockdownu

sisska1989
26. okt 2020

Ahojte baby, neviete ako je to teraz s kocikovanim? Bývame priamo v centre a malého nosievam aj 2krat von za deň. Nikde sa nespomínali kocikovanie. Na mamičky s deťmi sa nejak zabudlo. Ďakujem za odpovede. Pekný deň.

lucinka1988
26. okt 2020

@sisska1989 normálne by som chodila na menej frekventované ulice.Prípadne ďalej do prírody.Mám 2,5 ročného a sme každý deň vonku..

maria39
26. okt 2020

@sisska1989 ved tam kde byvas mozes ist len nie daleko

terezia323
26. okt 2020

@sisska1989 myslím že Krajči sa k tomu vyjadroval, že kočíkovať sa môže.

sorizzo
26. okt 2020

@sisska1989 sme normálne v parku.. dva dni sme chodili okolo barakov. Nebudem s deckom hádam trčať doma, by ma zožral. Má 7mes. Doma mi spať ani nevie..

bavlnka92
26. okt 2020

ja som tiež bola vonku cez obedný spánok. okolo baráku, na koniec ulice a späť. síce po mne zazerali ale keď nikde nikoho nebolo hádam nebudem s ním zatvorená 24hodín doma keď inak zaspať nevedel po zmene času.

zojkaaa
26. okt 2020

Aj ja kocikujem, viac ako pokuty sa bojom drblych ludi, kt.fotia a posielaju po Fb ze ahaaaaaaa tato kocikuje, tento bol so psom 101m, henta nema test a bola na dvore atd...hrozne aki vedia byt ludia a kolko udavacov je 🥴
Tiez sa snazim po zasitych ulickach, co najmenej ludom na ociach, kto je normalny to chape, ze nielen psa treba vencit ale hlave deti...

kubkovamama
26. okt 2020

@sisska1989 jasné,že chod.Ja by som išla aj s väčšími deťmi kľudne,na odrážadlo,kolobežku,len tak pešo.Co sa majú zblázniť tí drobci doma?Čerstvý vzduch asi že je zdravší či už pre dieťa aj pre teba ako 24/7 v prekurenom byte

asia83
26. okt 2020

@sisska1989 Máte pravdu. Všade sa riešia dôchodcovia, školopovinné deti, pracujúci, no my matky s malými deťmi nemáme žiadne usmernenia, o nás nikto nič. Pričom je nás dosť. No ja chodím von každý deň s malým. Do obchodu, priznám, niekedy vzdialeného aj tri kilometre. Plná taška nákupu je môj ochranný štít. 😂 Potrebujem pohyb!!!

halabolka
26. okt 2020

Ach jaj, sorry, ale niektore sa pytate, akoby vonku zurila vojna a niekto vam drzi zbran pri hlave. Ved staci pouzit zdravy rozum. Ide v prvom rade o to, aby sa ludia navzajom nenakazili. Tak supnem dieta do kocika, dam rusko a idem s nim von na cerstvy vzduch. Nepojdem kocikovat s 2 kamoskami, ale sama. Problem vyrieseny. Videli ste vonku policiu, armadu ze by niekoho vratili domov alebo pokutovali? Lebo ja nie. U nas v meste sa ludia aj bicyklovali po jednom, ja som sla na hriby vramci okresu. Nikto sa nenakazil a vsetci su spokojni 🤷🏻‍♀️

cevricek40
26. okt 2020

@lucinka1988 , môžme chodiť aj blízko panelaku,tiež mám 3r dieťa

kristiii
26. okt 2020

@sisska1989 šupni do kočíka pár rožkov a že ideš z nákupu 😁

andrea_prestastna
26. okt 2020

@kristiii naco? Ved je to staranie sa o dieta normalna vec ze idete von, naco hrat divadlo

zuzuliennka1
26. okt 2020

normalne som vzala syna (3r bude mat v zime), odrazadlo a isli sme okolo bytovky... by sme sa pozabijali doma cely den trcat... podvecer pojdeme opat

zuzanka.zuzu
26. okt 2020

ano, môže sa do 100m od domu - pribudne to aj oficiálne na webe ÚVZ 🙂

asia83
26. okt 2020

@zuzanka.zuzu Keď nemám potraviny 100 m od domu? Keď v najbližších potravinách nemajú čo potrebujeme, lebo sú to maličké potraviny? Ja nejdem venčiť psa (chvála Bohu), ale do obchodu aj so synom v kočíku, keďže ho nemám kde nechať.

maria39
26. okt 2020

@asia83 nemas sa coho bat do obchodu kazdy musii
ist a dieta brat zo sebou je asi normalne to musi pochopit kazdy

kristiii
26. okt 2020

@andrea_prestastna booože veď srandujem, neberte všetko tak príliš vážne

tatisna
26. okt 2020

@sisska1989 do prirody sa moze, si rozmysli kde je priroda a akoze tam ides. Ked sa otocis, ides z prirody domov. Nie je zakazane ist peso do prirody ani s kocikom do prirody. Hotovo. Ale urcite sa v meste radsej vyhni miestam kde chodi vela ludi.

via88
26. okt 2020

Baby sa tu pripnem tak trochu od veci, sle nechcem pre toto zakladat novu temu, a behat sa ist moze? Nezachytili ste nic aj o tomto? Dakujem 🙂

veronika180384
28. okt 2020

Minister povolil ale len do 100m od bydliska. Ale samozrejme, môžeš povedať, že ideš trebárs na poštu, do banky a atď. To ti nemajú ako dokázať.