Tetánia - psychoterapeut v Senci

hrasocek12
19. apr 2022

Ahojte chcela by som sa spytat v piatok idem k neurologovi na vysetrenie ci mam tetaniu,lebo priznaky mam brutalne ,vcera som myslela ze dostanem infarkt 😟 odporucila mi obvodna dneska nejakeho psychoterapeuta . Len otazka je ci a kto ma tam ma vypisat ? A je to drahe tam chodit? Nepreplaca to poistovna tie sedenia alebo ako to je? Popripade je tu niekto z okolia senca kto by vedel poradit nejakeho dobreho a hlavne pri ktorom to nestoji vela penazi? Dakujem

luccija
19. apr 2022

@hrasocek12 obvodná Ti môže dať odporúčanie od poisťovne máš zadarmo raz ročne sériu sedení zistí s v svojej poisťovni koľko to je býva 12-15
Len si zisti či ten psychoterapeut robí s poisťovňami aj k súkromným sa tak dá sa ísť..pred vyšetrením na tetaniu nesmieš brat magnézium hovorili Ti to?

hrasocek12
autor
19. apr 2022

@luccija nie nehovorili mi to ,obvodna mi dala 1x denne magnerot ale na pohotovosti mi dali 3x1tbl 😟 lebo mne len povedala ze si mam najst psychoterapeuta ale nedala mi ziaden listok ,to mi moze dat aj neurolog alebo len obvodny? Lebo ako neviem vobec fungovat popri malej uz s tymi stavmi a neviem kde sa ani obratit ,vyskusam cokolvek co mi pomoze 🙏 mam union tak si zavolam a snad najdem nejakeho dobreho 😟 hlavne kde neskrachujem financne lebo mame choru malu a to by som nedala z rodicaku 😟 pisala som do sinalgisu do bratislavy len dneska nerobia o to emg vysetrenie tak snad budu mat skor termin 🙏 nech sa uz pohneme a to kolko dni sa nesmie brat to magnezko pred vysetrenim ?

luccija
19. apr 2022

@hrasocek12 možno môže aj neurológ neviem..k neuro ideš už rovní na EMG?lebo ja som bola najprv na vyšetrení, až potom ma objednali na EMG
Myslím, že 4-5 dni pred EMG sa nesmie brat magnézium.Najlepsie na tieto stavy je ukludnovak nedali Ti na pohotovosti či nepichli?
Ono v podstate aj tak sa všetko zvali na psychiku, únavu a budeš si musieť pomôcť sama.Na to nie je liek len relax, magnézium, vápnik...
Neurológ vo Vajnoroch čo berie celkom skoro Neuroill, ale platí sa poplatok ročný 60 eur

luccija
19. apr 2022

Magnerot je nič moc lekári predpisujú magnosolv je silnejšie a na predpis mne ho dala obvodná ak neurológ.A čo Ti je tŕpnutie, či búšenie srdca?závraty.

hrasocek12
autor
19. apr 2022

@luccija vies co mne sa to stalo tak ze 18.3 som mala obrovsku bolest pravej strany hlavy a mala som citlivy na dotyk (myslela som ze migrena) po 4och dnoch mi to preslo ale do mravencenia ,brnenia ,palenia a tlaku v hlave ..takto som fungovala cely cas v tetise s malou a k tomu ked sa pridala bolest hlavy nepomohol ani ibalgin a ani lieky na bolest hlavy..predposledny den pred prepustenim z tetisu sa mi tocila hlava a brnenie ,palenie a tlak v hlave sa znasobil ,tak som si sla skor lahnut ,lenze o pol hodinu nato co som zaspala som sa zobudila a trplo mi cele telo ale hlavne ruky a nohy a prechadzali mi take vlny na odpadnutie a srdce mi busilo,tlak na hrudi a bolest a sa mi zdalo ze mi aj vynechavalo,bolo mi na odpadnutie bolela ma chrbtica a tak som volala sestricke dole ze sa balim aj malu a ideme prec..dole mi zmerala tlak mala som 143/93 a 101pulz a dala mi magnosolv to mi troska zabralo a sla som na pohotovost..tak ma tiez skoro vobec nevysetrili len mi povedali ze mam tetaniu a mozem ist domov 🤮 ze mam priznaky ako tetaniu ,dali mi na ukludnenie nejaku tabletku ,urobili ekg kratke a pozeral mi ako hybem ocami ci sa viem dotknut bradou hrudnika a tak vies tie neurologicke veci ..a celu noc som nespala pre ten stav ..na druhy den som sla hned rano k lekarke obvodnej ktora sa len priklonila ze mam tetaniu ze priznaky to ukazuju ,vzali mi krv a predpisala mi novalgin a neurol ,odporucila mi magnerot a o 3 dni mi volali ze mam nizku hladinu kyseliny listovej,inak mam vsetko ok v krvi..lenze tie stavy co mam brnenie ,mravcenie,palenie a tlak v hlave po brani kys.listovej na predpis trocha polavilo( prve 3 dni brania som mala pocit horucich vln a mravencenie silne v hlave,potom sa to ustalilo) ,o 4 dni nato som skoncila na pohotovosti ,som myslela ze mi od tlaku v hlave praskne hlava ,mravencenie bolo silne a pocit na odpadnutie a vracanie a bolel ma krk a aj cela cast od posledneho rebra hore a najma medzi lopatkami a prava strana ramena a krku 😟 tam mi dali infuziu a poslali ma domov ,odvtedy mam striedavo pocity take vlny na odpadnutie a citim aj srdce akoby mi vynechavalo a vtedy mi je hrozne zle..tiez bolest hlavy sa mi ozyva a aj mravencenie a tlak len sem tam ale najhorsie je teraz to srdce mam pocit tlaku na hrudi,picha ma tam a zo vcera na dnes som myslela ze uz umriem ..vcera velka bolest hlavy ale nemala som pri sebe novalgin tak som si dala ibalgin no ten mi nepomohol a nejak to preslo az vecer o 23tej ,tak som si dala magnerot lebo sli na mna zase tie vlny a citila som srdce ze mi divne busi a sla som si lahnut ,na posteli mi zacalo vsetko trpnut hlavne nohy,pocit zavratov ,zase tie vlny na odpadnutie a tocenie hlavy a vzdy pri kazdej vlne mi zacalo vsetko trpnut a boliet ma hrudnik a srdce a zacala mi byt zima ,potom to preslo na pocit chladu a o 5minut cca uz som mala riadne busenie srdca triasku silnu a zimnicu a povracala som sa..to vracanie bolo asi najhorsie co som zazila lebo ma bolelo cele srdce a predna cast aj zadna cast hrudnika take palenie s bolestou akoby mi to slo roztrhnut ,po asi 2 hodinach to preslo uz len do pocitu odpadnutia (tie vlny ,srdce mi zvlastne bilo akoby vynechavalo ) ,tak som si skusila lahnut a vzdy ked som ako tak zaspala ma hodilo o postel a musela som si sadnut lebo ma bolelo srdce a tlak na hrudi som mala ..rano to neprestalo a pridali sa studene ruky a trpnutie sanky spodnej a jazyka tak som sla k lekarke ktora nic nevysetrila povedala ze mam vydrzat k neurologovi v piatok a tomu to povedat ze ake mam priznaky tetanie 😟 a ten rozhodne co dalej ,ale vysetrenie emg nemam ze ci mam alebo nemam tetaniu .. proste to beru ako hotovu vec a nic mi nevysetruju ..cely den mam hrozny tlak na hrudi a picha ma tak na lavej strane v strede a je mi na odpadnutie a mam take trpnutie az v krku a spodnej sanke a hrudniku 😟 netusim co to je ale mam 2 rocnu malu a neviem sa na nic sustredit a ani nie som schopna nic robit pri tomto 😟 odporucila mi lekarka ist k psychoterapeutovi a pracovat na sebe ..lenze tento moj stav to neriesi a to srdce je hrozne ,cely ten stav neviem uz mesiac fungovat ,od tej triasky v noci som cela vyklepana a nevladzem ani stat a chodit 😟 mne dali magnerot ze mam brat ale nemam pocit zeby mi pomahal 😟 a ten magnesolv mi ani neodporucili ani nic ..takze uplne laxne sa k tomu chovaju lenze mna hrozne boli aj krk a cely hrudnik ,najma chrbtica ako su lopatky a prava strana krku aj rameno 😟

luccija
19. apr 2022

@hrasocek12 aj sa to zle číta.Ja som to nemala až v takom stave, ale verím, že to je nepríjemné a zľakla si sa.Mne skôr tlačilo hlavu ako vo zveráku a brnenie, mravcenie, kŕče v nohách, rukách a zatata sánka.Davaj si Neurol normálne 3x denne musíš si nervy ukľudniť.Mne to pomohlo najviac prvé 2-3 t pokým som sa dostala do kľudu.Ani nič extra od lekárov nečakaj musíš sa naučiť s tým pracovať, dobre spať, strava, nie stres, šport...povedia, že to je nervovosvalova drazdivost a to je všetko
Mala si nejaké väčšie stresy?možno Ťa stresovať ten pobyt s malou na rehabilitácii
Psychoterapeut je fajn, ale musíš zmeniť svoj režim a životný štýl.Mne magnosolv pomáha len som z neho dosť unavená ja mám nízky tlak, ale som vnútorne kludnejsia.Tak sa drž dôležité je dobré dýchať, keby Ti bolo zle či mravcilo veľmi pomáha dýchať do sáčku nájdi si to na webe
Tetania má sto prejavov cez búšenie, žalúdočné problémy, závraty ...

hrasocek12
autor
20. apr 2022

@luccija dakujem velmi pekne 🥰 netusim ako som sa k tomu dostala az do takejto fazy,ja som odmala v strese,cez zle detstvo ,zly spoluziaci az po dospelost kde je tych stresov stale vela a teraz ked mam malu a blizime sa k operacii chrbtici co ma byt do roka vykonana asi je toho uz na mna vela a velmi sa toho bojim😑 tak ty si to mala strasne tiez 😟 no ja neviem uz vela krat ani fungovat😟

januarova
20. apr 2022

@hrasocek12 v Senci je dobrá psychologička Iveta Ivancikova

hrasocek12
autor
20. apr 2022

@januarova dakujem velmi pekne ,skusim si vypytat vymenny listok a pojdem k nej ,viete mi povedat prosim ci su sedenia u nej hradene aj z poistovne? 😟 Dakujem

januarova
20. apr 2022

@hrasocek12 , to neviem, skúste jej zavolať a uvidíte...