7 ročná dcéra sa nedokáže učiť

veronikuskars
8. okt 2020

Ahojte Ja som uz zufala... Mala ma 7 rokov, teraz je prvacka a mame problemy sa ucit.. Nezapamata si pismena, uplne ich moce. pisat ich ako tak vie ale ked jej poviem napis napr. H, tak napise I a pod.

Tvary ani nehovorim.. Nikdy nechcela kreslit, odmala ju to nezaujimalo akokolvek sme sa snazili.

Ideme s nou k psychologicke bud. tyzden ale ja sa uz teraz bojim co povie :(

Tak rada by som jej nejak pomohla :( Dnes som uz vyletela na nu, skor zo zufalstva ako hnevu a hrozne ma to mrzi..

mata1001
8. okt 2020

Je prvacka, chodi do skoly mesiac a pol...potrebuje cas...a to sa ucia uz H?

pribinak
8. okt 2020

Tak je dosť mozne že sa u nej prejaví nejaká porucha učenia.

nanka3
8. okt 2020

@mata1001 moja je tiez prvacka a uz citaju 2-3 slabicne slova pisane velkymi tlacenymi pismenami, poznaju uz vsetky velke tlacene pismena, tiez sa mi zda, ze idu rychlo

rebekamarcusko
8. okt 2020

Moj syn ma tiež 7 a je prvak, dnes som s ami snazila vysvetlit plis a mínus na zaklade ulohy napr mal číslo 4 a mal napísať cislo o 2 menej. Ak ma napisat o 2 viac neni problem ak menej stale pripocitava, pripisujem to jeho narusenej kom. schopnosti a logopedicka povedala, ze ma problem s porozumenim. Tak sa snazim vysvetlovat zatial dookola. O 2 tyzdne mame tiez vysetrenie u spec.pedagoga,tak sa s nim hned o tom poradim. Sice ti neporadim, ale nie si v tom sama 😊💪

veronikuskars
autor
8. okt 2020

@mata1001 ano, samohlasky vsetky a H, P, S a idu na HU, PU... neskutocne tempo

hradnapani
8. okt 2020

no neviem teda, moj je teraz tretiak, ale ked bol prvak tak v tomto case este nepouzivali ani slabikar, len kreslili tvary, ciary a tak. Nejako zhurta idu, nie? Maloktory prvak je hned takto zo zaciatku schopny nejakeho vytrvalejsieho ucenia.
@nanka3 to je skola na Slovensku? ved to je naozaj rychlost!

lauriema
8. okt 2020

@veronikuskars Neboj nič, hlavu hore, môj syn toto robil a je upln normalny neboj sa moja.

veronikuskars
autor
8. okt 2020

@nanka3 cozeee? co si myslia, ze su stroje tie deti???

veronikuskars
autor
8. okt 2020

@rebekamarcusko +-? mesiac od nastupu do skoly? Moja ma cisla od 1 do 6 vediet..hmm, ma no

veronikuskars
autor
8. okt 2020

@hradnapani no ved prave.. oni teraz vobec neriesia ciary, sikme rovne, nic... rovno velke tlacene pismena

rebekamarcusko
8. okt 2020

@veronikuskars no nemaju konretne napisane znamienka. Tak ako som opisovala, ze cislo 4 a 2 menej. A maju to len do 4.vyssie cisla este nepreberali. Tak som sa mu to nejak snazila vysvetlit s farbickami a prstami, lebo inak by som tu ulohu spravila za neho

79viktoria79
8. okt 2020

@veronikuskars treba stale opakovat ,nauvi sa nove,ale treba opakovat vo sa uvili preftym,inak to zabudnú,maju toho vela,idu velmi rychlo,mozno sa treba porozprávať s rodicmi,ci ostatné deti stihaju,ak nie nech ucitelka 2 dni pocka a opakuje

rebekamarcusko
8. okt 2020

Toto mal dnes na ulohu no.
@veronikuskars

nini1010
8. okt 2020

Moja dcera je prvacka a stale robia len prve ciary a iba spoznavaju pismenka.Rozumej nepisu iba sa naucili precitat asi 5 pismen.Prvy tyzden mali aktivity skor na vzajomne spoznavanie sa
V inej skole v inom meste viem ze zacali s ciarami uz 3.9.Nechapem tu potrebu tie deti tak hnat.Osnovy su len jedny.Maju sa za ten rok naucit vsade rovnaky set informacii tak naco tie deti co boli len nedavno skolkari takto stresovat a hnat?Pomaly dalej zajdes a u nas klop klop vyzera ze je to dobry pristup a postuony pomaly nabeh sa zatial osvedcuje.

deti95060810
8. okt 2020

moja dcéra mala to isté....mýlila si písmenká.... Ani pri učení neobsedela.... vedela jedine matiku.... to sa ešte zmení...

deti95060810
8. okt 2020

@nini1010 žeby chytro, chytro lebo corona?

nini1010
8. okt 2020

@deti95060810 Neviem,nevidim tym ucitelom do hlavy.Ja mam ale v rodine riaditela zakl.skoly a viem teda ze to nie je u nich koronou ale pristupom danej skoly k prvakom a ocakavaniami od nich.

veronikuskars
autor
8. okt 2020

@rebekamarcusko kokooos.. tak to co chcu aby do konca roka aj nasobilku vedeli?

rebekamarcusko
8. okt 2020

@veronikuskars mne chvilu aj trvalo kym som pochopila, ze tie dva riadky spolu suvisia 😂 nejak sa mi nedalo roznyslat. 😂

hradnapani
8. okt 2020

@rebekamarcusko normalne mi rozum stoji. Ved moj sa ucil pisat tie cislice cely rok a az potom ich pouzivali, nie ze v oktobri...
@veronikuskars tak to je sila. ved sa vzdy zacinalo ciarami a malo to svoj vyznam. No ako vidim, je to od skoly ku skole. Neviem ci je to takto dobre ze je az taka sloboda v tomto smere, som z toho v rozpakoch.

veronikuskars
autor
8. okt 2020

Dnes uz toto mali :(

ladyvi
8. okt 2020

@rebekamarcusko ja tu druhu ulohu ani vyplnit neviem, ze podla akej logiky vyplnit vsetky prazdne okienka...😂a to som chodila na matematicke sutaze a matematicky mi to mysli. Ale hento zlte?!🤔🤭

veronikuskars
autor
8. okt 2020

@rebekamarcusko tak ten prvy by som dala, pri druhom by som sa aj ja potila :D

ladyvi
8. okt 2020

@veronikuskars podla mna je to zhurta, a je to nefer voci detom, ktorym sa rodicia tolko nevenuju (nehovorim,ze si to ty) ale su rodicia rozni, s roznym vychovnym pristupom, s roznymi osudmi, inteligenciou, pracovnym vytazenim, rodinnym zazemim, a voci takym detom je to velmi nefer, pretoze by sa mali ucit lastovicky a ciarky , aspon prvy mesiac, aby ziskali trosku sebavedomia. A ked mi niekto hovori, ze to vsetko uz zvladaju skolkari pripravkari, tak potom si nieco mali vsimnut uz ucitelky tam a odporucit psycholog.vysetrenie. Ved mozno chuda len zle vidi, alebo potrebuje viac casu.

rebekamarcusko
8. okt 2020

@hradnapani no minuly tyzden sa ucili cislo 4 písať a dnes nabehol s tymto. Ciary uz mame davno napisane a uz sa ucia pismenka a i e a zajtra idu na pismenko o.ale ta matika ma dnes dostala, lebo fakt sa mi mu to tazko vysvetlovala, ked tomu vobec nechapal, este s jeho poruchou. A uplne som videla, ako mu uz je luto, ze to nevie. Lebo co sa tyka uloh je velmi svedomity. Vzdy si ich aj sam vypyta robit.

rebekamarcusko
8. okt 2020

@ladyvi
@veronikuskars no mne jedna mamicka poslala ulohu ako ma byt spravne a podla toho som to s nim robila.

ladyvi
8. okt 2020

@rebekamarcusko akoze samozrejme nakoniec mi doslo, ale tie prazdne policka v 1.riadku su uplne matuce, a pre detsku hlavku obvzlast. Zbytocne prekomplikuju ulohy.

rebekamarcusko
8. okt 2020

@ladyvi no ja som sa ani nezamyslala, rovno som pisala synovej spoluziacky mamine a ona mi poslala vyriesenu ulohu 😊 lebo fakt som nechapala.

kittykat22
8. okt 2020

@veronikuskars nemyslim si ze je chyba v synovi ale v tempe. Moj syn ma len M, S, A a teraz beru L, a teda mal z toho pekny gulas. Ked ich mal samostatne tak bol fajn - akonahle boli vsetky tak koniec. Musel sa ich chudak ucit 6 dni v kuse aby ich rozoznal - a to ich vobec nepise. Vsetko sa mu plietlo. Keby mal ist v tempe ako tvoj syn tak mam termin k psychologicke na poruchy ucenia ako ty. Som si na 100% ista ze by to nezvladol.

nanka3
8. okt 2020

@hradnapani ano, zijeme na SR