9 ročný syn kradne peniaze

lubikan
19. mar 2013

Koceny,zistila som,ze moj syn 9 rocny tajne bere z domu peniaze...takym sposobom,ze niezeby lasoval,isiel do penazenky...ale mame v kuchyni na policke nadobku,kam sem tam s muzom hodime drobne,ked najdem v bunde,gatoch...atd...vedela,som ze su tam aj "zlate",sla som si ich vziat,ale neboli tam...medenaky tam nechal....muz to nebol,tak som tam nachystala dalsie zlate,a na druhy den,ked som este rano spala,syn s tym strngotal,ked som sa ho pytala,ze co s tym robi,vraj iba rata...potom mi ukazal vacky,ze si chcel v stanku kupit sladkost....ok,to beriem,rastie,ma chut...

Ale obavam sa toho,ze sa bude chciet vyrovnat starsim kamaratom zo skoly,a drobne mu nebudu stacit,a zajde to do extremov...

prosim,poradte,ako sa tomu vyhnut...mam uz 9 rocnemu davat vreckove napr. v pondelok,1 € na tyzden,na zuvacky napr....alebo ako??

katy1979
19. mar 2013

Tak ja mam sice male deti. Ale od skoly dostane vreckove. Euro urcite postacuje.

irriss
19. mar 2013

@lubikan
Ahoj!
Lekla jsem se titulku...zvlaste kdyz jsem videla tebe jako autorku. 😉 .ale tak podle meho "kradne" bude asi silne slovo..
Ale opatrnost by mela nastoupit 😉
Aby neslo o neco jineho..sladkosti mu preci muzes koupit TY..nebo ho poslat po skole,at si koupi, co mu chuti..
Nechapu duvod "tajnosti" 😉 😎 brat je potaji. 😕 .aby nahodou po nem ty penize nevyzadoval..doba je "silne kafe"..a na kazdem rohu ciha nebezpeci..
Zjistila bych si, zda jsou penize urcena pro tento ucel..a PRO NEHO napr, bych vyzadovala stvrzenku o zakoupeni.. 😉

p.s. Ja jsem proti pravidelnemu kapesnemu...alespon u nas doma neni treba...

sissy27
19. mar 2013

@lubikan hmmm ja som robila toto isté, tiež sme mali v kuchyni pohár, kam naši hádzali drobné a sem tam som si vzala 10korún, ale nebolo to považované za krádež... tie peniaze neboli určené na nájomné alebo nejaké šeky, proste tam boli a keď mama potrebovala, tak si zobrala, keď otec potreboval, tak si vzal (ale on ich tam väčšinou dával 😀 )... bolo to normálne... ak to ty považuješ za krádež, tak treba so synom hodiť reč, že si nepraješ, aby tie peniaze odtiaľ bral a ak nejaké potrebuje, nech ti povie a nejako sa dohodnete...
ja mám tiež 9 ročnú a má svoj nepravidelný "príjem" - napr. keď ju pošlem do obchodu niečo kúpiť, tak drobné si môže nechať a podobne, ak dostane väčšiu sumu /napr. narodeniny/ tak odložíme na jej vkladnú knižku a takéto drobné má vždy k dispozícii vo svojej pokladničke, ako s nimi naloží je jej vec...
a čo sa týka 1€ na týždeň - ak si zoberieš, že žuvačky stoja okolo 90centov, tak nič moc 😅 netreba sa pozerať na to, že keď my sme boli deti, tak 30korún bol majetok, ale prispôsobiť sa dnešným cenám - ja by som sa syna popýtala, čo všetko by si rád kupoval za vreckové a samozrejme nedať mu celú sumu, ale dohodnúť sa, že ok, nepotrebuješ každý deň balíček žuvačiek a čokoládu, ale napr. v pondelok žuvky, v stredu čokinu a v piatok ak ti zostane, tak máš ešte na lízatko...
v lete dávam juniorke nejaké 1-2€ aj do školy, lebo chodia na ihrisko kde je možnosť kúpiť si nanuk, tak nech má 🙂

gubcikova
19. mar 2013

je to potreba vyrovnať sa kamarátom.niekto si donesie keksík a on nemá.na druhý deň má niekto čokoládu-on nemá.proste mu to chýba,chcel by,len nevie ako vám to povedať.preto si natajnáša berie a kupuje.bojí sa že by ste mu to nedovolili.a čo tak ho vziať do obchodu a nech si vyberie sladké ako chce.trebárs 5ks niečoho a každý deň si vezme jednu sladkosť do školy?

janazba
19. mar 2013

@lubikan Ved toto som robila aj ja, velke prachy nie, ale drobaky co som nasla po byte som si zobrala, aj z takychto zasob...a najlepsie je ze ma nenapadlo si to setrit a potom si kupit nieco vacsie, ja som si vzdy pokupovala nejake sladkosti a slanosti a prejedla som sa, aj ked sme vzdy doma nieco take mali...neviem, to asi robia vsetky decka...asi ten pocit ze mas peniaze a mozes ist sama do toho obchodu a nakupovat, citis sa vtedy tak dospelejsie...

petra8786
19. mar 2013

jajajaj ja som čaasto takto našim bravala aj z penaženky peniaze a nič 🙂 nevadilo im to nejak velmi...sak som brala len odtial po tial len drobne 🙂

lubikan
autor
19. mar 2013

z domu mava desiaty,aj sladke dostal,lenze on mi rano nechce vobec ranajkovat,ani len vodu,ani mlieko...ked mu chystam desiatu,mava take pestre,vzdy mu vravim,najskor sa normalne najjes,potom si mozes dat sladkost,ale vzdy urobil to,ze zjedol sladkost a desiatu doniesol domov,lebo nebol cas jest...takze sladkosti prisli na rad,az ked prisiel domov

chcel si v skole v stanku kupovat bagetu,ok,dali sme mu peniaze na bagetu,potom mi ale ucitelka vravi,ze bagetu si nekupil,kupil si zuvacky a tie rozdaval medzi spoluziakmi...stalo sa to tak asi 3 x....tak koniec peniazom...

a teraz toto........to kradne 😅 🙂 bolo prve co ma napadlo

freyjanr
19. mar 2013

@lubikan myslim si ze uz by mal dostavat vreckove,je dost velky a chce si nieco kupit aj sam ,,za svoje,, nie pytat od mami kazdu sladkost...a ked bude chciet nieco drahsie aspon sa nauci setrit si

simsalabim
19. mar 2013

@lubikan podla mna je kradez prisilne slovo, ale urcite by som so synom hodila rec, preco to, co urobil, nie je spravne a ze ked potrebuje peniaze, ma prist za tebou. Vreckove mu podla mna uz davaj - je na to dost velky, nech sa uci hospodarit a nech ma pocit slobody, ze si moze kupit, co si zela.... Pamatam si, ako dcera kedysi drankala na kazdej vystave, podujati, aby sme jej kupili to alebo ono....raz boli na vystave zo skoly a ona mi referovala predstav si mami, tam predavali malu flasku Sprite za 1,20 a v Lidli vedla bola velka flasa za 1 euro! (ceny si teraz vymyslam, uz si to nepamatam, a aj napoj mozno nebol Sprite). Myslim, ze vtedy jej doslo, ako to s tymi peniazmi aj obchodmi je a zacala zvazovat, co a kde si kupi.

Inak my mame pri starsej (14 rokov) uz davno zavedeny takyto system vreckoveho (i ked zvazujem, ze to teraz, ako je vacsia, uz pozmenim) - spocitali sme predmety na vysvedceni a na kazdy predmet sme pridelili 50 centov. Ak ma na vysvedcku horsiu znamku ako 1, za ten predmet sme 50 centov odpocitali. Podla vysvedcenia dostava tyzdenne vreckove dalsi pol rok - momentalne dostava 3,50 na tyzden. Uci sa dobre, ma skoro same jednotky a hlavne ku koncu polroka vidim, ako zabera v skole, aby sa jej neznizilo vreckove. Zatial som s tymto systemom spokojna, dcera vidi, ze peniazky dostava za snahu a vysledky, ale je pravda, ze nema horsiu znamku ako 2 na vysvedcku, ak by sa ucila horsie, musela by som to nejako inak premysliet. Mladsia dcera je prvacka, ona dostava 1 euro tyzdenne a podobny system sa chystam zaviest aj pri nej.

zuzka444
19. mar 2013

ahoj...podla mna sa nemas coho obavat...viem to z vlastnej skusenosti 🙂..moji rodicia tiez mali tzv misku na drobne a ja so segrou sme pravidelne bielili.misku :D..a neboj vyrastli z nas zodpobedne zeny 🙂...aj moj maly bratrance tak.isto to je proste tak.dieta vidi ze za peniaze sa da kupit sladke abo nejaka hracka tak si vezme a kupi...urcite to tak nebere ze kradne a urcite si nedovoli kradnut viacej a u druhych ludi..jedna rada ak sa ti to nepaci jednoducho tam.tie peniaze nedavajte a druha rada dajte mu.vy nejake drobne a nebude nuteny ich takto vyhladavat.a povedzte mu ze kazdy tyzden mu budete davat ja neviem 3-4 eura aby si mohol.nieco kupit sam.a uvidis prestane to...a urcite sa nemas coho bat moja...vyrastie z toho 🙂..ja som.zacala.od 14 pracovat ked som.chcela peniazky a viem.si ich plne vazit setrime aj s polu s pritelom..dokazali sme si usetrit na byt nieco na cele auto a teraz uz setrime na vacsi bytik kedze cakame babo 🙂..mam.dokonca 2 prace.si myslim.ze som.nedopadla tak zle aj ked som.brala drobne z misky rodicom.:D

sympa1
19. mar 2013

nic nenormalne...ja som si nadrzo chodila do penazenky po drobne 😀 ale len ked ich bolo vela som si vzala...vreckove sme nikdy nemali . a sme tu 🙂 . dcerke nechavam drobne z nakupu do pokladnicky...šetrí si na (drahe) kolotoce ked bude jarmok 😀 😀 😀 inak jej davam do školy k desiatej aj jednu sladkost a ked chodime zo skoly a ma na nieco chut skocime na zmrzku ,hranolky, ci na kolac...

jana121212
19. mar 2013

@lubikan ja ho chapem, kamarati si kupuju nieco povedzme v bufete, on by chcel tiez, ale nema peniaze. ked som ja bola mladsia, vzdy po skole sme sa zastavili v pekarni na cerstve rozky, zemle a kroasanty, tiez som na to potrebovala peniaze a tiez mama argumentovala, ze mi dala desiatu a doma mam jest, pripadne si zobrat viac jedla z domu. asi sa bala, aby som si za to nekupovala sladkosti. urcite si s nim sadni, povedz mu, ze si nezelas aby ti bral tajne peniaze, ale ze mu budes davat vreckove a nech sam navrhne kolko by chcel. a bezohladu na to, co povie by som mu davala 2-2,5e na tyzden. a treba mu vysvetlit, ze si ich moze hned minut napriklad na sladkosti, ale moze si nasetrit napriklad na nejaky casopis alebo knizku

silvia07
20. mar 2013

no neviem...zobrat bez dovolenia peniaze...aj ked su to len ddrobne...ci on si myslel, ze ked si beriete odtial vy, tak moze aj on? 🙂
radsej by som pouvazovala o tom vreckovom...tak cca 1-2 euro na tyzden...asi aj on si chce nieco v tom bufete kupit tak ako jeho kamosi...len tak pofrajerit

henikav
20. mar 2013

nebrala by som to ako kradez, skor potrebu, v jeho veku by uz mozno mohol mat nejake male vreckove, hlavne ak je moznost v skole a na miestach kde sa pohybuje moznost kupit nejaku sladkost, limonadu... Ja som priblizne v tom veku zacala synovi davat peniazky, teraz je uz starsi ma 12 dostava 20 tyzdenne, ma dost na sladkosti, aj limonadu a este si aj usetri, odlozi a ked ma viac poprosi ma bud ze si chce kupit nieco, alebo aby som mu to dala na ucet. Ma trosku viac, lebo on sa uz dost pohybuje aj sam. Niekedy ked nemam rychlo doma hotovost si od neho poziciam ja 😀

bugsphoto
20. mar 2013

Ahoj, mali sme to tiež doma a dúfam, že sme sa toho definitívne zbavili.
Nš Aďko bral z peňaženky, iba mojej - nikdy nikomu ani pohodené peniaze nevzal a an manželovi nevzal. Raz to bolo 50c, ale raz vzal 10€. Väčšinou si nakúpil cukríky a kolu a ponúkol všetkých v triede alebo pizza rožky, aby nemusel desiatu,ktorú si sám vybral a pripravil ... Poviem ti, že sme skúsili všetko: pozitívnu motiváciu (pridelenie vreckového pri bezproblémovom týždni, kúpenie knihy), represiu (vybratie adekvátnej sumy z účtu a venovanie charite alebo minutie do rodinného rozpočtu), branie hračiek a veru prá krát aj dostal.
Najhoršie, že si plne uvedomoval, že robí zle, ale že MUSEL - mal nutkanie. Kedysi dávnejšie, sme boli u psychoša kvôli inej veci a strašne ho obabral a keďže si uvedomoval všetkz aspekty veci, nemalo zmysel ho tam vziať. Hrozne som sa bála, že tento biznis rozšíri aj na cudzích ľudí. Našťastie sa nestalo. Trápili sme sa s tým skoro dva roky a potom ako prišlo, tak odišlo. Ale pre mňa, čo sa ako idiot vrátim aj s rožkom späť do Tesca 20 km, aby mi ho nablokovali, to bolo peklo ... prežili sme.
Moja rada znie: rozprávaj sa s ním, ak nechápe celkom do dôsledkov čo robí do nemoty vysvetľuj. Ak chápe, skús aj iné metódy ako pozitívne (naozaj, srdce to trhá, ale niekedy je to nevyhnutné). Hlavne nezatajuj pre zvyškom rodiny alebo rodinných známych (to som videla, že Aďo povolil, keď videl, že nebudeme tajiť) ale kamošov by som do toho neťahala - deti sú kruté - môžu mu to vrátiť po rokoch.
Držím ti palce

stanislavao
20. mar 2013

@lubikan tu je problem podla mna niekde inde. keby islo o to, ze si chce kupit napolitanku, sladkost, tak si mohol peniaze vypytat. 9 rocne dieta je podla mna male na to, aby "kradlo". treba sa s nim porozpravat. mozno je problem niekde inde. nemoze sa stat, ze ho vydieraju starsi spoluziaci, inych rocnikov, beru mladsim peniaze a pod? viete tu nejde o to, ci mu date, alebo nedate vreckove, ale o to, ze si berie nieco bez opytania. treba to nejako si vysvetlit, zistit pricinu a riesit to.

digysa
20. mar 2013

@lubikan ze UZ??? Uz davno si mu mala davat vreckove. Ja davam peniaze uz od 5 rokov, ale to preto, lebo mame vychovnu tabulku a pri kazdej dobre praci dostanu bod. Jeden bod je 25centov. Za 4 body maju 1 dolar.

Ja moc nepodporujem "vreckove za nic"....Vzdy musia urobit svoju pracu a ked chcu navyse, tak musia urobi nieco navyse. MOje deti chapu, ze peniaze sa za nic nedostavaju.

Aj tvoj syn by mohol napr. povysavat, vyniest smeti, osupat cibulu a pod....a dostaval by takym sposobom vreckove.
On uz je na to viac ako zrely...

Ale tiez by som chcela vediet naco to bral potajomky. Ak mu nedavas ani korunu, tak urcite mal potrebu. Aby ho proste niekto v skole nenutil brat peniaze z domu. Treba sa porozpravat a bez hadky.

anjelicek26
20. mar 2013

@lubikan - no dieta odkedy chodi do skoly by malo dostavat vreckove, tolko moj nazor 🙂 Saska dostava, dava si to do pokladnicky, v skole bufet nemaju a inak ju ja rozvazam a ked treba, tak zaplatim.

@digysa - inak u nas je to vreckove za nic... nechcem, aby si myslela, ze za domace prace sa plati, mna tiez nikto neplati 😀 Povinnosti v domacnosti ma aj tak a robi to za obycajnu pochvalu ;)

simca06022011
20. mar 2013

No ja som vreckove pravidelne nedostavala (denne uz vobec nie), peniaze sme si brali od mami ako starsi ale toto "Vyberainie" pokladniciek poznam... vyberali sme to aj z hlineneho nozikom, na sprostosti typu zuvacky 🙂) podla mna o k tomu patri, ked nechces aby ich bral nedavajte ich tam a davajte mu pravidelne vreckove a nech si s nim robi co chce + mu casom davajte povinnost si z toho nieco aj kupit, cize napr na zaciatok euro na den, a potom koniec, bude 20-30EUR mesacne ale bude si z toho kupovat aj skolske veci ked mu daco bude treba.. postupne sa nauci hospodarit (ja som to vzdy zavidela kamoske :P, zda sa mi ze vtedy rodinne pridavky a este nejaky prispevok od ocka chodil na ucet jej a jej sestre - spolocny a dohadovali sa medzi sebou co si kupia, uz bola jedna 15rocna druha 10rocna a teda kupovali si z toho aj oblecenie a pod.)

...mali sme zavedene setrenie, otec zaviedol 2 krabicky, do ktorej sme si mali "sporit" co sme z vreckoveho nemenili.. co sme na konci roka mali v nasporene, to nam zdvojnasobil 🙂) cize ak tam bolo vtedy 500korun, dostali sme dalsich 500.. to bola inspiracia 🙂)) co sa tyka zarabania si domacimi pracami tak za bezne veci a ani za ucenie sme nedostavali, ale napriklad ked som upratala pivnicu, dostala som 100vku 🙂)) to bolo tak raz za rok 🙂))

digysa
20. mar 2013

@anjelicek26 My mame rozdelene povinnosti za odmenu a bez odmeny. Cize suhlasim ciastocne, ze domace prace sa robia bez zaplatenia a robit sa musia....

ALe moj druhy uhol pohladu je - u mna ide o to, ze bez prace nie su kolace. TPre deti su domace prace jediny druh pracovnej cinnosti...... Na brigady ich asi tazko poslem. Domace prace su ICH praca.
Ja im vysvetlujem hodnotu penazi....co vsetko musia a ako dlho musia nieco robit, aby dostali peniaze.

U nas sa to prejavilo pozitivne tak, ze ked si ma syn ist kupit hracku za svoje............tak si ju niekedy ani nekupi 😎

Clovek by si pomyslel: " Ale ked za vsetko dostanu peniaze, tak potom uz nic nezistne neurobia...vzdy budu cakat na odmenu"............ A tam mam dva triky:

1. jedna uz spominana, ze nie kazdu cinnost odmenujem- napr. ustlat si postel je bez odmeny........ale povysavat 3 izby, za to su 2 body
2. ked neurobia, co im kazem, tak body strhujem 😒

nikolca
2. okt 2013

@lubikan ahoj,tak ja mam 13 ročneho syna ktory mi berie peniaze 😒 ja si nemôžem nechať volne položenu penaženku v kuchyni lebo hned mi z nej zmizne 5,10,20 euro aj dnes išiel von,učiť sa neučil maju zajtra branne,penaženku som mala v spalni na komode,ja som bola pri PC a on proste vystihol ten okamih a zas mi vzal 5 euro no prišla som na to ešte bol doma išla som si do penaženky davať podaci listok tak som hned šla za nim ani nezatlkal hned mi ich dal 😔 😒

oktobermimi
2. okt 2013

@lubikan ahoj neni to síce moje dieťa ale je to sestra má 15 a už asi 4 roky kradne peniaze a keby len drobné :( mamina ráta každý cent stará sa o chorú mamu a ako opatrovateľské ma ÚŽASNÝCH 37eur, manžel zarobi ani nie 500eur zaplatí ubytovanie v Ba ( chodí na tyždnovky, do toho oblubuje alkohol) + almenty + 200eur od babky čo jej dá ked jj dôchodok príde no do kopy ma mamina ked všetko poplatí na mesiac a in nie 150eur a ešte musí sestrám na autobus do skole dat na lieky ( astmatičky, sestra ma lieky na imunitu, dalšia sestra berie lieky na psychiku či na čo vôbec babina ma cukrovku najmašia sestra bola ako malá 1mesia v Ba na kramároch od tial ma lieky ) takže chodí si privrábat ak upratovačka(za mesiac ma mzno 100E) sama sebe nič nekúpi ako je rok dlhý šetrí každú korunu ( nedaj bože ak sa niečo pokazí ) aby bolo čo dať ráno na stôl... a ona jej bez problémov zoberie raz 20 eur raz 50eur, babke kradne peniaze ja ked som tam bívala tak my kradla peniaze u odca ked je na výked ( naši su rzvedeny) tk macocha aj ocino si skovávaju penazenky retiazky všetko no ona je ako pes..všetk vyčuchá.. já som mala zbierku striborných minci aj mince z rokov 1800 a pod a tie my predala pod cenu :( retiazky z príjmania prstienok po praprababke my ukradla ked bola u nás na našteve ...
malá sestra má 6 a verí v Zúbkovú Vilu 😀 a za vypadnutý zub sa jej do šporkasky dá vždy daky šesták (aby mala radosť) no minule Eliške vypadol zúbok ked u mami boli svokrovci ( zazobaný ludia prídu len na 5 minut aby sa nepovedalo ukážu sa čo majú nové na akej dovolenke boli a idú preč) a dali malej do tej šporkasky 100E bankovku vraj neh mamina malej nieco kupi ( bolo asi 3dni pred narodeninami)... mamina ráno obliekla malú seba a pred odchodom na Bus išla pre tie peniaze no a v špokaske nebolo nič... a ešte v ten den my sestrina kamaradka volala že Magda našla 100eur na zemi ... no náhoda ?!

lleniak
3. okt 2013

ja by som to za kradez rozhodne povazovala, riadne by som mu vynadala, vysvetlila, co to kradez je a ake ma nasledky a pokial sa to opakuje, nechala ho to odpracovat pokial mozno relativne neprijemnym sposobom. ked sa nenauci odmalicka, ze ked mi nieco nepatri, tak na to nesiaham, tak kedy sa to potom nauci? no a podla moznosti by som z neho vytiahla motivaciu, preco to robi

m_ij_ka
3. okt 2013

nepovažovala by som to za krádež,, moja dcéra to tiež raz urobila a má 8 rokov, pekne som si ju posadila, opýtala sa jej prečo to spravila a načo potrebovala peniaze. Dostáva ečká za správanie a známky to má dohromady a ak nepočúva čo sa bežne stáva tak jej euro zoberem ale vždy keď začne strečkovať ju najprv upozorním a ona si uvedomí sama či ma bude naťahovať alebo nie. Ale späť k tým peniazom, treba mu vysvetliť, že doma má všetko čo potrebuje, že nie je odkázaný brať peniaze a že ak niečo potrebuje alebo chce si niečo kúpiť tak nech ti povie, že koľko peňazí potrebuje a načo by ich chcel minúť. Dôležitá je komunikácia medzi matkou a dieťaťom pokiaľ to bude fungovať, že sa budete rozprávať tak to ďalej robiť nebude. Tak hopsa do rozhovoru

selema
3. okt 2013

No mne sa toto nepáči!!! 😠 Ja mám tiež 9.ročného syna, ale niečo takéto ešte neurobil 😨 a pevne verím, že ani neurobí ... podľa mňa to nie je v poriadku 😒 ako si môže zobrať niečo, čo nie je jeho a bez povolenia, a je jedno, či ide o peniaze z peňaženky alebo z pokladničky.
Čo sa týka vreckového, tak my synovi nedávame pravidelné vreckové, ale ak niečo chce, tak o to požiada, a ak uznáme za vhodné, tak mu na to peniažky dáme - teda väčšinou mu vždy dáme 😉 ale sladkosti má doma dosť 😉 😝 takže väčšinou si pýta peniaze na časopis, nejakú drobnosť/somarinku 😉 a popritom dostáva peniažky napr. na sviatok, od babky a dedka, a pod. a tie si odkladá do svojej pokladničky - tie si môže minúť na čo chce (väčšinou si šetrí na niečo väčšie/drahšie) ale aj to sa najprv opýta nás, či si to môže kúpiť 🙂

bubelko
3. okt 2013

tiez si myslim, ze to nie v poriadku. neviem, ja tiez nechodim muzovi do penazenky bez toho, aby som sa ho neopytala, ze potrebujem trebars drobne a nemam, alebo som nestihla do bankomatu, a potrebujem hotovost.
ak by to spravil moj syn, posadila by som si ho, vysvetlila by som mu, ze sa to nerobi, ze je to v podstate kradez. ak nieco potrebuje alebo chce, moze predsa prist a opytat sa. ak to spravi este raz, tak podla sumy by som mu to dala naozaj odpracovat alebo by som mu to strhla z vreckoveho. ved ak vezme v obchode cokoladu alebo zuvacky, tiez nikto nekyvne hlavou, ze nic sa nestalo, mal chut. alebo ano? 😕

simca79
18. okt 2013

Dievčatá, u nás je to úplná hrôza, vôbec nejde o fazuľky... na jar mi syn ukradol 300 Eur a minulý týždeň 100 eur, som zúfalá, nechce sa priznať, ale keď k tomu príde reč, obhrýza si nechty a nevie čo hovoriť. Vôbec netuším čo robiť. 😢 😢

miska030
18. okt 2013

Moj syn bude mat tiez 9rokov a my sme sa dohodli,ze v pondelok bude dostavat 50 centov a aj v piatok 50centov,ale on si radsej kupi v skolskom papiernictve,ceruzku,zalozku a take,sem tam nejaku sladkost,ale dnes som mu zabudla dat ☹ Ale sladkost ma pribalenu 😅

barcelona94901
18. okt 2013

@simca79 aj si niečo kupuje?či tušíte doma,kam dáva tie peniaze?to su fakt obrovské sumy a ten vek je veľmi rizikový ,predsa len svet okolo nás nie je ružový,tam šikana,inde automaty,drogy ,či také pubertálne machrovanie
ak nič nehovorí,nezveruje sa ,ja by som skusila psychologa,ved takto sa utrápite a nepomožete si,ak je ticho ☹ a v škole dobre?

ja mám ešte maleho syna,ale tiež mám obavy ,našej známej dcéra ,má 13 rokov,dostáva vreckové,má doma všetko čo potrebuje,netrpia nudzou,má kamarátky,nie je utiahnutá ,je z kompletnej rodiny ,doma všetko v pohode ,tam človek by fakt nič nečakal a predsa,jedneho krásneho dna známej začali volať zo školy,že či je ešte dcéra chorá,,začala sa flákať,do toho polícia,chodila kradnuť do obchodného centra ,ale také veci ..čo by sa jeden za hlavu chytal..otvorila sa škatuľa problémov,,a známa bola zufala,uplne sa z toho zosypala ,to bola taká facka..dcéra jej zatlkala,potom klamala,neskor sa vysmievala,teraz navštevuje pdychologa a je pod dohľadom,známa ju nosila do školy,zo školy,,teraz je na tom tak,že dcéra jej príde zo školy a ukáže zošit,v ktorom má razítko od triednej ,že bola v škole,riešia také veci a vieš čo je za tým,jedna nešťastná pubertálna láska a dve kočky zo školy ,zlá partia ,ku ktorej sa dostala a chcela byť aj ona za frajerku
jedna ukradla doma cigaretu,druhá v obchode krabičku ,fľašu..alkohol,cigarety,až prišlo na kradnutie nohavičiek,legín ,.a takto si to zvyšovali až po zlatníctvo! a jej dcéra sama až teraz priznala,že len chcela zapadnuť..chcela aby si ju ten frajírek ,grázliček všimol..chcela byť vidieť..nebyť v dave školskom..no otras..známu to stálo kýbel nervov ,kým sa trocha posunuli,kopec hanby zažila ,ale teda riešila razantne,hned a kročik za kročikom ,ja neviem či ja by som také nervy mala keby sa to nám stalo raz..či by som aj ja neskončila sama u psychologa 😝

náš syn ,druhák si šetrí peniažky,dostáva aj drobné ,on si ich odkladá,je vo veku,kedy chodí s nami všade..ale teda človek nikdy nevie ..do akej spoločnosti sa dostane,do školy chodí kde,kto...dieťa može byť z tej najlepšej rodiny a lieta v problemoch ..

simca79
18. okt 2013

@barcelona94901 práveže nič nevidíme, mám obavy, či ho niekto nešikanuje, v pondelok idem do školy za triednou aj riaditeľom, snáď na niečo prídeme. Nechce sa ani učiť, je lajdák som z neho nešťastná. A psychologička - to je len škoda času, boli sme u troch rôznych, síce mi povedali, aký je problém, ale to ja viem, keď som povedala, že chcem radu, zostalo ticho. Lebo sa vie naučiť na jednotku, ale to tak raz za mesiac... inak žiacka knižka samá guľa a poznámka.... fakt ma z toho porazí, neviem čo s ním...