A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

sassi
27. okt 2008

katka, je len to, že ona im kazala vlastne všetko pripraviť doma, cely ten ich "projekt" a mala ani nevedela poriadne o čo ide 😕
No a dnes tam boli tí školkári a mala došla šťastná, že jej obrázok sa páčil a jeden školkár si ho vybral 🙂 Lebo ich je 22 a školkárov bolo iba 14, takže niektoré obrázky ostali. A doniesla dve jednotky, tak sa vytešuje.
A ja sa vytešujem na prázdniny 🙂

lenca13
27. okt 2008

Radka dnes doniesla z diktatu 1 takze do pohody a mala len dve chyby a ked pisu nacvicny tak ma chyb desat 😒

lenca13
28. okt 2008

dnes bola Radka na hellowyn party v CVC tak bola rada ze mali aj diskoteku 😉

pacna
29. okt 2008

tak ja som sa včera normalne nas.....dila 😠 Dominika počitala priklady napr. 20+30, 50+40 a nie a nie to vyratat az pri tom plakala no povedzte ako im to ta uč. vysvetlila ked ja som jej to vysvetlila a dalšie priklady mala urobene hned.

potom od minuleho pondelka žiadna znamka zapisana v žiackej takže snorim po zošitoch kde čo dostala.

ulohu ked zabudnu tak sa nič nestane 😒

mam pocit že bude mat neskor problemy aj ona aj zvyšok triedy,lebo je na nich hrozne makka 😖

lenca13
29. okt 2008

pacna aj nasa radka maju super svoju ucitelku tiez je na nich moc makka ale teraz maju stale ta co zastupuje ta ich dala do laty ked nema ulohu tak poznamka ale minule si Radka zabudla knihu tak sa jej ospravednila tak nedostala poznamku 😉 inak pred tou maju aspon respekt 😉

katka76
29. okt 2008

kubko dnes pisu test z matiky, vcera sme preratali par prikladov, v poho mu to ide, tak dufam, ze to bude za 1. no a uz precital povinne citanie danku a janku, momentalne si vybral troch patracov a v skole si objednal dalsiu knihu. nech len cita, citanim urcite nic nepokazi
vcera si zabudol zbalit prvouku, a to mame dohodu, ze ked nebude mat vsetky pomocky, navali mi 10 sk 😝 - aspon sa snazi, vsetko si nachystat, lebo ked som to za neho robila ja, lajdacil

sassi
29. okt 2008

no to naša učitelka je ako remeň 😀 Mäkká teda nie je... ona tiež hovorí, že potom ich dostane iná učitelka a bude rozprávať, aí su nemožní, nevedia sa správať, ani nachystať na vyučovanie
Za zabudnutu DU rovna guľa, ale zasa hovorila, že neprešlo dna, aby niektoré dieťa nezabudlo ulohu... ale myslím, že je tam par neporiadnych, a ostatní potom na to doplatia
Ja, ked som učila, som mala systém 3x a dosť, a do toho sa ratalo všetko zabudnuté (DU, knižka, pomosky, projekt ....) a kto to zabudol 3x, potom už som za to davala male päťky, a pri klasifikácii som to potom zohladnila (teda ak som sa rozhodovala medzi 2 známkami).

katka76
29. okt 2008

tak test je za 1, nestratil ani bod 🙂

verulka
29. okt 2008

cafte, ja vas vobec nestiham..Riska trapia choroby, najprv streptok. angina a teraz opat nieco, tak je vela doma..inak skola je ok, v pohode zvladame 😉 dufam ,ze aj vam sa dari

pacna
4. nov 2008

kde ste žienky? čo mate nove? my skoro nic včera žiadne ulohy a po dvoch tyzdnoch dve jednotky 🙂

lenca13
4. nov 2008

Ahoj pacna tak v skole zatial vsetko ok 🙂 dnes sa isli zo skoly prvykrat korculovat tak som zvedava co bude hovorit

maca793
4. nov 2008

ahojte, tak naši rátajú do 100. berú ií,yý, čítajú o dušu a známok už majú za 1,5 strany.
nabudúci týždeň idú do blavy na výlet a prídu mi až okolo polnoci takže pevne dúfam, že imnedá nijaké úlohy a že ich nebude deň po výlete mučiť s učením.
našťastie choroby nás obchádzajú klop klop klop

sassi
5. nov 2008

No my tiež, kopa známok, včera som podpisovala 4 jednotky 🙂
Malá sa prihlásila na recitačnú súťaž, tak dnes brala knižku, že s pani učitelkou niečo vyberú a cez víkend sa naučíme.
Od začiatku roka prečítala už 8 knižiek, nie hrubýyh, ale zasa ani tenučkých, velmi ju motivuje ten motýlik Čitko (taky projekt v škole) a vraj ma najviac kničiek prečítaných, ešte s jedným dievčatkom - ale ona ich fakt číta a uplne "hltá" ... to ma po mamine 😀 😀 😀 Ja som tiež dostala na vianoce 4 knihy a na Novy rok som nemala čo čítať 😀 😀 😀

atlaska
5. nov 2008

Tak nasa pani ucitelka neznamkuje skoro nic-mame cca 5 znamok 😕 Podla ma by ich mohla viac motivivat. Pisali vcera pisomku zo slovenciny opakovanie samohlasok. Inak kamoskina dcera uz 2 tyzdne beru spoluhlasky a pisu z nich diktaty kazdy den - chytaky - kino a podobne.

dadulka19
5. nov 2008

ahojte 😉

my máme známok až až 😉 ..zatiaľ jednotky a dvojky 🙂 .Píšu často písomky aj diktáty 😖 .V pondelok idú zas do divadla 😵

katka76
5. nov 2008

ahojte, kubko pocitaju do 100 a momentalne robia aj certifikat z matematiky, dvojtyzdnovy, na precvicenie +/- do 20,bez a s prechodom cez 10.
v pondelok boli na divadle v kniznici na temu danka a janka a v piatok maju k tomu este besedu.
my mame minimum uloh, stihaju to v skole, znamok mame cca 23 jednotiek, v ZK ich vsak nemaju za sebou ale podla predmetov:citanie, gramatika, matika, prvouka

sassi
5. nov 2008

ja som si všimla, že čo je v ŽK, to je aj v klasifikačnom v škole, inak mame ešte kopa jednotiek v zošitoch 😉 A tiež rátame do 100 a berú tvrdé spoluhlásky, mali sa nučiť vymenovať - tvrde, mäkke, obojaké

lenca13
5. nov 2008

tak Radka ma tiez ziacku rozdelenu podla predmetov zatial mame jednotky 😉
z matiky este neberu do 100 😒

alex3
7. nov 2008

ahoj, boli sme vsetci chori, tak som dlho nebola ... mi piseme v ziackej vsetko na jednu stranu. do sto este nepocitame. ta nasa kraska, slava jej stupla do hlavy, vobec sa nechce ucit, ze jej staci v skole .... 😠 ale dnes doniesla 2 z testu z prvouky, aj ma to potesilo, nech si nemysli ze vsetko ide lahko a ked chce jednotky musi pre to aj nieco urobit.

pacna
7. nov 2008

nasi rataju do sto od pondelka 🙂
minuly tyžden dočitali O psickovi a macicke a teraz maju Janku a Danku, Dominika ju doslova hlta už ju ma skoro celu prečitanu 🙂

sassi
7. nov 2008

my staneovené knižky nemáme, čítaku podla vlastného výberu a naša hlata knižku za knižkou, každy den by najradšej nieska novú zapísanu do školy (oni si to zapisuju na pružky papiera a to potom v škole lepia spolu a súťažia, kto ma najviac 😉
O psíčkovi a mačičke sme tiež už čítali a Danku a Janku doma nemám, pojdem sa spýtať do knižnice. Pacna, dobrý nápad 😉

maca793
8. nov 2008

jejda, takže čítate ostošesť 😵
dáva vám učiteľka aj nejakú knižku na čítanie ako povinné čítanie, lebo tá naša nie. a teraz je na týždeň v anglicku , takže deti si trošku odpočinuli.

sassi
8. nov 2008

maca, nič konkrétne, naša malá sama chodí do knižnice 1x týždenne a vymiena si knižky, vždy jej tam teta niečo vyberie, a zatial to vždy prečítala 🙂 Akoby sme doma nemali dosť 😀

maca793
8. nov 2008

tak to našťastie knižnicu majúp v inej škole, a doma knižiek požehnane ešte po mne a sestre. takže nemusím nijaké kupovať a aj tak sú dosť drahé. ale kupujem im časopisy, tie prečítajú a potom ich roztrihajú 😉

sassi
8. nov 2008

my chodíme do mestskej knižnice, ma to po ceste a detská sekcia je oddelená od dospeláckej. Moc detí tam asi okolo obeda nechodí, kedže sa jej vždy pani knihovníčka venuje 🙂
A maju aj školskú, ale tam su skor knižky pre starších
My jej knižky aj kupujeme, teraz sme jej kúpili 2-dielnu "Z rozprávky do rozprávky" každý diel stál 499,- ... jednu kupili naši a druhú dostane od nas na Ježiška, kedže hračky jej už kupovať nejdeme žiadne.

pacna
12. nov 2008

včera som stretla maminu Dominikinho spolužiaka a povedala že Mirko dostal 4/2 z gramatiky 😕
no naša jednotku ale tiež s chybou 🙂

počitaju eura a včera sme dostali kalkulačku tak ratala o 106 🙂

sassi
12. nov 2008

no a my za dva dni - dvojka aj z SJ aj z písomky z M 😖 ona to vždy tak, nosí jednotky a zrazu same dvojky...
sice včera aj jednotku z hviezdičkou zo slovenčiny, takže tak na striedačku...

alex3
12. nov 2008

ahojky,
nejak to vsetko nestiham, tak sa zapajam len sporadicky 😉
vidim, ze sa to tu rozcitalo. nasi nemaju nic povinne, ale emca cita o 106. kupujeme knizky KLUB ZAHAD, je to nieco na sposob troch patracov, teraz ju ocarili witch-ky tak kupujeme casopis len je po cesky, ale maju aj knizky takze o vianoce je postarane. akurat ta cena .... 199,-- Sk za jednu a to su ozaj len take tenucke zositky ... a este nahovorila babku nech jej predplati na narodky winx casopis, ten je aspon v slovencine. co kupujete detuchom na vianoce? hracky uz asi nie, ze?

pacna
12. nov 2008

no naša chce babiku barbie (ma ich malo) velkeho plysaka a knižku alebo bibliu 🙂

sassi
12. nov 2008

no ja pomaly kupujem už, ale mame dovtedy ešte meniny
mam tam podkolienky, knižku (Z rozprávky do rozprávky, 2. diel, prvý už ma), penu do kupela a 20ml malinku vonavku (bude sa vytešovať, ona sa rada parádi), 3D puzzle s princeznami
a chcem je kupiť CHOU CHOU tu s vlasmi, vola sa Learning chou chou, barbie ma kopa, aj polly pocketov, ale takto velku babiku nemá žiadnu, len babatko - už pokazené ... to už asi bude posledna hračka čo dostane

povodne som tiež povedala, že už žiadne hračky, ale tak smutne povedala, že Ježiško jej hadam ešte donesie ... A zasa ak maly dostane hračky a ona nie, aby sme potom nemali pod stromčekom nešťastnú a uplakanú druháčku...

Ta biblia je dobrý nápad, hodim do plena pred starkími 😉