A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

atlaska
2. apr 2009

- neexistujuca druzina-von boli sporadicky,len ked pani uc. bolela hlava, nerobili tam nic,len volne behali po skole a cakali kym im zacne nejaky kruzok. Riaditelka skoly ktora sa odmieta bavit s rodicmi-ti pre nu niesu ziadni partneri na debatu, SIKANA-neriesena /scasti sa zacala dotykat aj nas/, pocas druziny v pohode starsie decka zavru malich na wecko a nepustia stade von a druzinarka sa tvari akokeby sa nic nedialo-ved ona ani netusi ze ti mali boli mimo triedy.Az prilis urazov pocas druziny na moj vkus. Pocas vyucka neskutocny hluk v triede, kriciace deti . vyvrcholilo to tym ze 2 dni pred konferenciou zacali vymyslat znamky z anglictiny lebo za cely polrok nedostavali ziadne,len papier s kresbou alebo nejakou pracou kde mal syn vzdy excelent!!! a maly dostal 2 na yvsvecku z vymyslenych znamok 1,1/2 a 2-podotykam ze v ziackej nemal ani jednu 2 za cely polrok zo ziadneho predmetu. ked som o tom chcela hovorit s raiditelkou neprijala ma, ked s ucitelkou vraj na mna bude mat cas po vysvedceni - tak som zbalila telesnu a papuce a odisli sme. a este vela ineho - na druhom stupni neustale chybajuci ucitelia, decka maju minimalny mimoskolsky program, skola neustale pyta peniaze a pritom skola je sponzorom miestneho plesu organizovaneho miestnym uradom, ucitelka poberajuca peniaze za kruzok ktory vsak neprebieha ale deti ho maju zapisany na vysvecku ako absolvovany..............tak takyto klamari vychovny vplyv na moje dieta mat nebudu.

dadulka19
2. apr 2009

atlaska,no hrúza teda 😠 ,tak snáď nová škola už bude o.k. 😉

giza
3. apr 2009

Atlaska, tak toto je ozaj vrchol....des a nocna mora by sa dalo povedat a to mas druhacika?? a este na zakladke nie na stredke??? 😕 😨 ...ani sa necudujem, ze si zvyka tak lahko v novom a urcite i lepsom prostredi (to o kolko lepsom sa zisti az casom)....drzim palceky...
V tomto sme my zase v malotriednej skole ako rodina, nech sa stane cokolvek, vzdy sa tam o nase dieta niekto postara aj o jeho veci ako napr. zabudnute kluce, stratena telesna - vsetko sa najde...snad par obycajnych ceruziek zmyzlo ale to uz je ozaj zanedbatelne 😎 Triedne ucitelky su tu aj na ICQ aj na mailoch a mobiloch kedykolvek potrebujeme na diskusiu, riaditelka to iste (ak moze).... Starsi mi uz chodi na 8. roc. gymnazium ale to uz je o inom....ale ani tam take veci este nezazil ako opisujes vyssie....a dufam ze ani nezazije...I ked citit ten rozdiel v pristupe, ked sa nieco stalo nik nemal potrebu to riesit, ci rozdiskutovat ani len oznamit nam ak sme sa sami nezaujimali...ale to uz neni na tuto temu...

shupolienka
7. apr 2009

Ahojte, chcem sa opytat, nie je tu nahodou niekto zo Stupavy? Alebo nenavstevuju niekoho deturence ZS v Stupave?

pacna
4. máj 2009

ahojte baby tak ako sa vam dari? nasa strasne nerada chodi na anglictinu som z toho na nervy 😒

lenca13
4. máj 2009

Ahojte 🙂 Radka zatial v skole v pohode az na trojku z opisu ☹

Pacna preco sa jej nepaci na anglictine?

katrin21
5. máj 2009

moja dcera ma anglinu rada, akurat uz zminili 3 ucitelky a mam pocit, ze hoci ma na jazyky nadanie, nenaucili sa zatial nic... takze sa ideme trochu ucit doma a od seprembra ju zapisujem do jazykovky na kurz,,,

pacna
6. máj 2009

lenca neviem prečo nechce chodit ale ked ma robit ulohy tak je "jooooj zas ta anglina" 🙂

nasa tiez opisuje a s chybami no horor

baby za chvilu budu prazdniny a potom treti rocnik 😅

a idu na vylet na Strečno poradte co jej nachystat?

katka76
7. máj 2009

cau maminy, tak my od pondelka robime posledny certifikat - opakovanie celeho rocnika, ale velmi zaujimavym sposobom, kubko sa uz tesi.
12.5. idu do BA na vylet lodou
14.5. mame v skole besiedku ku dnu matiek
1 -6.6. idu do SvP poniklec hronec
11.6. letia na vylet do kosic
no a fakt, pomaly je tu koniec roka. kubko je stale na jednotkach, zatial anglina v poho, no z nabozka ziskal len 2 plusky namiesto 4roch, tak ho to trochu mrzelo.

giza
7. máj 2009

neviem neviem ale ak nam to pojde takto dolu vodou ako nam to ide, tak ani do prace nemusim ist, jemu sa treba venovat az az- dysgrafia, dyslexia a dysortografia to isti na plny uvezok, vzdy mu musim opakovat stare ucivo aby si to zapamatal a hlavne opakovat, opakovat potom skusit iny sposob vysvetlovania na prikladoch s cukrikmi a pod....a opakovat....uz sa tesim, ze budu mat vylety (ale prazdniny nepoznam)- on sam ma prosi aby sme si opakovali aby mu to z hlavy nevyfucalo - ☹ ...chodime aj k specialnej pedagogicke, ale sme este len na zaciatku...takze sa uz len nadejam, ze to nejak prezijeme ....nemam problem co na vylet...to je malina oproti tomuto...prepac pacna 😔 ...Kto to zazil tak vie o com pisem...mam aj super nadane starsie dieta - tiez syna a ten ma uplne ine problemy- je totalne samostatny chodi na x inych zaujmovych cinnosti (sachy, ZUS - dychy aj klavir, florbal, futbal,...) a s tymto sme radi, ze stihame co stihame, co bude az budu chodit aj baby doskoly? to si radsej nepredstavujem... 😨

lenca13
7. máj 2009

Tak Radka zatial v pohode dajako extra sa s nou neucim 🙂 🙂 🙂

Giza to mi je luto a kedy mu zistili tie problemy az ked zacal chodit do skoly?

giza
8. máj 2009
lenca13
11. máj 2009

ahojte 😉 Giza verim co to mas so synom narocne a urcite to zvladnes 🙂

giza
22. máj 2009

dakujme lenca13 - nic ine ani neostava... 😎 ...

Trosku som sa tu rozpisala a som prekvapena ze sa nas tu viac nepridalo, ci nejak neprispelo - ale asi som to dost zahltila, tak ja len ze uz obdobie vyletov zacalo u nas - boli sme sice len na nedelnu turu, no v stredu uz idu na prvy skolsky vylet (oficialny oznam este nedorazil, ze kam)...

A ostatne?

Dajte vediet co sa im velmi pacilo (kde).... 😉

lenca13
24. máj 2009

Ahojte ozaj sem uz nikto nechodi 😕

Radka isla s nasimi na dovolenku v skole zatial vsetko v pohode 🙂 zatial o ziadnom vylete nehovorila kedze nemaju cely rok svoju ucitelku tak ta co ich zastupuje asi s nimi nikam nepojde ☹

dadulka19
27. máj 2009

ahojte druháci 🙂 😉

tak ako?...naši idú v pondelok do ŠvP,snáď to zvládneme obe 😎
Včera začali násobiť a deliť 7-čkou,už ostáva len 8-čka.

Tento šk.rok ubehol tuším rýchlejšie,ako minulý 😀 ...

giza
28. máj 2009

veru to leti ako strela,
v stredu boli v nedalekej dedine kde sa stretli okolite malotriedky a sutazili a aj nasi bodovali hlavne (pre nas aktualne) vo fotbale... 😎

atlaska
31. máj 2009

Giza ja mam doma dyslektika, dysgrafika, dysortografika - 16rocneho s oslabenou sluchovou pamatou.
Je to vecny boj, ale vravim si chvalabohu po takom takom porode ze "len" toto.

Inak nas druhacik sa v novej skole nasiel, tesi sa vidim na nom z je tam stastny a ja s nim. Uplne som v pohode ked idem po neho, ze ma necaka zasa nejaky dotrhny zosit, nalomene okuliare.......................tam sa vedu deti k vzajomnej ucte neprichadza do uvahy ani naznak sikany. Vela tvoria, to ho bavi, maju kopec aktivit, vyletov.......muzea, pozorovanie prirody, divadielka, besedy....z toho vsetkeho deti cerpaju neskutocne vedomosti.

dadulka19
1. jún 2009

všetko naj našim dietka k MDD 🙂 🙂 🙂

no naši dnes vyrazili do ŠvP .Po obede som to nevydržala a volala som tam,že ako dorazili.... 😀 a že decká sú hroooozne rozbláznené 😖 a riešili už aj úraz 😠

giza
2. jún 2009

atlaska - dakujem za povzbudenie (spolucitenim,som rada ze som tu neni sama taka)
co to je este aj oslabena sluchova pamat? v tom mame asi ovela vacsiu vyhodu, to co pocuje si pamata (ale len to co chce 😒 )....

katka76
3. jún 2009

ahoj maminy, kubko su tento tyzden tiez v SvP, vrati sa v sobotu. mala ho vkuse spomina a vypytuje sa nanho.
buduci tyzden letia do KE na vylet, tak maju tohto roku toho v skole dost.
co sa tyka matiky, nasobili a delili len 0,1,2 a 3, ostatne cisla mali formou spocitavania a odcitavania

atlaska
4. jún 2009

Ked mu nieco poviem do 5 minut zabudne, vie ze ma nieco urobit ale nevie ani za ten svet co. To ma normalne diagnostikovane u specialnej pedagopsychologicky.

milka2008
4. jún 2009

Ahojte 🙂

Neviem, ci si ma niekto este pameta, pisala som sem niekedy v zime. A odvtedy uz pretieklo vela vody nielen Dunajom, Vahom, Hronom ... 🙂

Som si zbezne precitala vase hlavne posledne prispevky, zaujimalo ma aky maju vasi druhaci koncorocny program ohladom vyletov a tak... No je to pestra zmes vselicoho 🙂 Ale hlavne, ze sa nieco deje 🙂

Nasi druhaci maju asi nejaku smolu - po velkej noci im "odisla" triedna ucitelka, dostala akutne zdravotne problemy, ktore sa pravdepodobne nevyriesia ani do konca tohto sk. roku. Potom asi mesiac takmer nic nerobili, neboli znamkovani...

Az niekedy v polovici maja im konecne dali dalsiu ucitelku, ktora ich bude hodnotit aj na vysvedcenie. Ale poviem vam, je to dost stresujuci pre tie deti. Najskor takmer mesiac sa nic nove neucili, nedostavali takmer ziadne znamky a teraz tato nova ucitelka chce vsetko dohnat a ja mam osobne taky pocit, ze si chce iba "splnit povinnost", ktoru ma - uzatvorit znamky na vysvedecenie a nic viac ju asi nezaujima. Citim to z reakcii mojho syna, ked pride domov a je dost unaveny a aj z jej hodnotenia. Syn nosi domov sice celkom slusne znamky - 1 a 2, ale nejde tak o znamky, ako o jeho akusi "nechut" k uceniu. Predtym nemal problem sadnut a ucit sa, resp. ani sa ucit nemusel, vacsinu pochopil v skole, ale teraz...
A o tom, ze neboli nikde - ani v SvP ani na vylete a to dokonca ani v 1. rocniku - o tom uz ani nehovorom 😠

No nebudem sa rozpisovat, ale nasi druhaci nemaju na "ruziach" ustlane - este pripomeniem, ze aj v prvej triede im "vypadla" ucitelka cca na 1,5 mesiaca. Tak fakt neviem...

Na druhej strane - aspon budu "ostrielanejsi" na druhom stupni, ked ich bude kazdy predmet ucit iny vyucujuci... 😎

Majte sa a drzim palce vsetkym ziakom, nech tento posledny mesiac este vydrzia - ved potom ich cakaju 2-mesacne prazdniny 😎

dadulka19
4. jún 2009

milka,no naši okrem ŠvP idú do Ba do divadla a viac nič.Teda možno vybehnú k Váhu a pod.,ale to podľa toho,ako ešte postíhajú dobrať učivo,známky uzavrieť,knihy vymeniť a tak. 🙂

lenca13
6. jún 2009

Ahojte 😉 tak nasa Radka tiez nejdu na ziadny vylet ano do SvP ☹ mali cely rok inu ucitelku kedze ta ich nenastupila vobec kvoli zdrv.problemom maju uz ucitelku v dochodkovom veku ved uvidime koho im daju nsledujuci sk.rok 😕
V pondelok mame este RZ tak snad sa dozvieme viac

giza
8. jún 2009

atlaska, tak tuto diagnozu mame potom aj my (i ked nenapisanu)...on sa naozaj snazi nezabudat, ale nejde mu to - nedokaze zopakovat jednoduche vety ani to, ze mu poviem chod dat toto do spinaveho a zober si to pruzkovane tricko druhe a ked uz tam budes daj si aj papuce = je viac nez jasne ze 1. az2. veci z toho nespravi, lebo na pol ceste zabudne...takze opakujem sa ako Lenin ("ucit sa, ucit sa, ucit sa,")...a to aj pre tie mensie babeny este treba a ked sa k tomu pridruzi este aj moj manzelik, tak som ako velitel/verklikar - horsi jak Stalin 😖 😅 ....musim si poriadit nahravky....
Co sa tyka vyletov, tak este maju na plane nejake a u nas je vyhoda, ze mozu kedykolvek vybehnut jak do lesa, tak ku Vahu....dobiehat ucivo nemusia i ked mavaju plavecky kazdy pondelok....znamky uz pomaly uzatvaraju - minuly tyzden bolo rodicko a priviera nad nim tak strasne oci (az to bije do oci)....bojim sa co bude buduci rok...
To co mali vylety, tak este sme boli den pred aj po u lekara a tak sme "dost" (relatvny pojem) zameskali a uz sa to odzrkadlilo na vsetkom - tiekli nam s muzom nervy, des kym sme to dobehli, bol ako vygumovany (ci ako sa robia vtipy o blodinkach, ze sa musia zacat ucit vsetko od znova- tak to sedi do bodky 😒 )...
papa

katka76
8. jún 2009

cau maminy, tak kubko sa stastlivo vratil zo SvP, s kopou diplomov a zazitkov a nejakou nominaciou na detsku olympiadu. Dokonca mu zostalo z 10E este nieco vyse 5, tak sa tesil, ze si ich moze ponechat
v stredu letia do KE, tak som zvedava, ze co a ako
no uvidim, co vsetko budu stihat posledne dni v skole, ale nastastie su popredu, tak nebudu musiet dobiehat.

pacna
9. jún 2009

no nasi teraz asi nic nechystaju aspon o nicom neviem.straaaasne rychlo ten cas leti 🙂 🙂 😖

katka76
9. jún 2009

vcerajsia DU z matiky - strach a hruza, zacal to pocitat nejakym novym sposobom - totalne nafigu, este ze som to odhalila hned, dalsie priklady mal uz OK - asi mu to za ten tyzden v SvP vyfucalo z hlavy

milka2008
9. jún 2009

Ahojte,
citam, ze vsetci druhaci finisuju - a nielen druhaci, ale aj prvaci a starsi 😎

Katka76 - super, ze sa Kubko vratil " cely" zo SvP 🙂 Ta detska olympiada, stredajsi jednodnovy letecky vylet do KE - to mi je akosi az velmi velmi povedome - to vsetko sa deje aj v synovej skole 🙂

A takmer cely buduci tyzden sa nasi neucia - iba v pondelok a stvrtok sa ucia 😕 . Na utorok maju naplanovany vylet do PN, v stredu detska olympiada, a v piatok 19.-teho uz maju jeden den riaditelske volno. Ako keby nemali toho volna dost cez prazdniny. 😎

Ale ten cas ozaj hrozne leti 🙂 A mate naplanovane aj nejake letne tabory?

Zatia sa majte a prajem vsetkym - rodicom i ziacikom - vela sil v poslednych dnoch ucenia sa 🙂