A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

andruska1
9. sep 2009

ahoj holky tak my anglictinu nemame jo dneska ma adysek prvni dvojku ze psani 😝 😝

macka01
10. sep 2009

ahojte maminy,aj my sme druháčikovia.Takže prispejem svjou troškou.SJ mame 9 hod.v tyždni,je v tom gamatika3,sloh1,čítanie5.Matika 5 hod.,Telesná:3hod.,VV:2hod.,Prírodoveda a vlastiveda po 1 hoine.Náboženstvo 1hod.,hudobná 1hod.,Informatika nie je,ani angličtina,len ako krúžok.Ešte sa chcem dozvedieť,či je pravda,že podľa nového sa nasobenie a delenie presúva do 3 triedy?To by ma potešilo.Zatiaľ mame novu len vlastivedu,ostatné len staré.Vraj až v decembri.A knihy si nechávajú v škole,nemusia to vláčiť,len keď z niečoho dostanú úlohu.

marianka8004
10. sep 2009

ahoj macka01-o tej nasobilke som nič nepočula.aj my mame novu len vlastivedu.a zajtra maju prirodovedu,ale knihu tiež nemaju.dnes dostala 2x jednotku a pochvalu do žiackej.
a doniesla podpísať vzdelavaci poukaz na čo to je?viete?
kružky ešte neviem,ake budú.

hasleerka
11. sep 2009

no fíha marianka takže už jednotky, super 🙂 🙂 🙂 ... my sa ešte nemôžeme pochváliť ☹ ...

ale som spokojná, že sa jej písmo proti prvej triede upravilo ... ja som vždy zúrila že škriabe ako kocúr, no teraz je to oveľa lepšie a mám pocit že je všetko moja chyba ... ja som ju totiž nútila držať pero inak ako chcela ona a cez prázdniny, ked si niečo kreslila a písala, som si všimla, že ho opäť drží po svojom a píše celkom pekne ... tak som ju nechala nech si píše tak a vyzerá to dobre ... čo si o tom myslíš gagusinka????

maruschka
11. sep 2009

no u nás sa už soplíkuje..Dúfam, že ju to prejde a nebude chorá..Aj jej pani učiteľka je už na maródke 😖

macka, to máte dobré, že knihy im zostávajú v škole, naša vláči každý deň takú tašku napratanú, že ju až ľutujem..A tá násobilka, ešte sa nič nehovorí, ale okolo 20.sept. bude rodičko, hádam sa dozvieme viac..
A budeme hovoriť aj o tých ovocných desiatach z ministerstva, tak hurá..Hádam niečo vyriešime.. 😉

hasleerka
11. sep 2009

my máme mať rodičko 23,9, tiež som zvedavá čo sa bude preberať

hasleerka
11. sep 2009

ešte sa spýtam, koľko ste dávali min.rok na ZRŠ?

maruschka
11. sep 2009

hm, to už si nepamätám koľko sme dávali.. 😉

macka01
11. sep 2009

aj tak sa mi zdá,že medzi školami je veľký rozdel,nemyslím v kvalite,to určite tiež,ale tie predmety sa líšia.Nemalo by to byť rovnaké,pre všetkych?Veď si len predstavte že sa presťahujete do iného okresu,dieťa zmení školu a hrúza.Budú od neho chieť niečo,čo v starej škole nebral.Aj tak si myslím,že tie nároky na dieťa sú čím ďalej väčšie a zbytočne.Ako prváčik sa učí rátať do 20 a v druhej odrazu do 100 a ešte asi aj násobilka.No ja sa docela desím,čo nás tento rok čaká hoci je syn celkom šikovný len trochu lenivý.Všetko sa mu zdá ľaahké a chce mať všetko hotové do 10 minút.Znamky zatiaľ nedostali žiadné len pochvala z VV.No uvidíme. 🙂

andruska1
11. sep 2009

ahoj mamci my jsme davali loni 250 korun na srps tak adysek byl dneska u doktorky sundat ty masilicky ma to dobry ma to namazany dezinfekci ukoly dneska nemame akorat cist knizku 😀 😀

michalienka
11. sep 2009

O tej nasobilke som aj ja pocula,ze sa presuva do tretej triedy. Na nasej skole sa sice druhaci ucili minuly rok nasobilku, ale nebola znamkovana.Vlastne im povedali, ze nie je povinna, ale ucitelka ich ucila pomalicky, aby v tretej mohli ist rychlejsie 😝 My davame na ZRS 10 eur. Som dost sklamana, pretoze nasa ucitelka sa rozhodla, ze bude davat jednotky az ked budu mat 10 vceliciek 😠 😠 😠 , len vo vynimocnych pripadoch da hned jednotku 😖 😖 😖 Povedala, ze by mali potom vela jednotiek. 😒 😒 😒

macka01
11. sep 2009

no to je zvláštne,veď čo viac povzbudí školáčikov viac ako to,že mu pribudaju 1.A včielky sa dávajú aj v 2 triede?myslela som že už len znamky.No uvidíme,čo prinesú tie novinky vo vyučbe.Vlani sme platili myslím 200 Sk za ZRPŠ,teraz ešte suma nie je stanovená,tak čakáme.Krúžka teda zlacneli,na 1 rok 1 euro.Vlani to bolo viac,tak potešilo 😎

andruska1
11. sep 2009

teda to ziram o tech razitkach prej 10 vcelicek a pak 1 😲 😲

gagusinka
11. sep 2009

dievčatá, násobilka sa naozaj presúva do 3 triedy teda aspon podla dostupných informácii,
michaelka, normalne som sa tomu zasmiala to akože , čo má znamenať tie pečiatky?! 😀 Dúfam, že to myslela ako vtip

hasleerka
11. sep 2009

ahojte, tak my sa môžeme konečne pochváliť, Zuzka doniesla prvú 1, joj aká som na ňu pyšná ... 🙂 🙂 🙂

michalienka
12. sep 2009

to myslim vazne s tymi vcelickami, napr. vcera im dala priklad z matematiky a kto to mal bez chyby tak dostal jednotku /len dve dievcata/ a s chybou po jednej vcelicke ☹ ☹ ☹ A tak som sa tesila na jednotky. Dufam, ze to bude len prvy mesiac, mozno chce zacat pozvolna, aby hned nemusela davat horsie znamky. Ja neviem, co to ma znamenat. 😠 😠 😠 Normalne som nahnevana. 😠 😠 😠 Pekny vikend, u nas je tento vikend vinobranie, takze na skolu ani nepomysli 😀 😀 😀

jevel
12. sep 2009

ahojte

u nás tiež ešte nedáva učiteľka známky. Zatiaľ len nejaké slniečka. Ak si ich nazbiera (ani neviem koľko) dostane jednotku. A keď budú neposlúchať, tak im môže slničko vziať. 😕

andruska1
12. sep 2009

ahojik mamci dobry ranko co deticky u nas prsi a je kosa 😝 😝 michalienka ja ti poslu nakou jednicku 😅

csina
13. sep 2009

No naša Bianka už sa "pochlapila" 🙂 a priniesla tretiu jednotku. Neviem presne ako naša učiteľka známkuje, ale myslím, že zapisuje maximálne trojku, ak majú horšie, napr. viac ako 7 chýb z prepisu, tak sa len podpíše, že videla. Nie som si istá,len odhadujem podľa toho, čo mi hovorila mamina jedného našeho spolužiaka. Ale včeličky , či pečiatky už myslím opustila.
Mňa len hnevá, že nedoržujú ani len ten provizórny rozvrh. Napr. mali mať Sj, M, Č, Vlast. , Bianka ťahala všetky zošity a učebnice a mali len Sj a potom na poslednej hodine kreslili. Príde mi to nejaké zvláštne, lebo keď majú mať Vv, tak majú zase napr. M a podobne. Na telesnú idú von, ale necvičia, majú voľný program. Čo mám robiť, sťažovať sa, či je to normálne, kým nabehnú na pevný rozvrh?

michalienka
13. sep 2009

csina u nas je to take iste, namiesto dvoch Vv maju Sj, alebo nemaju telesnu a maju Sj, ale to len niekedy, asi je ucitelka pozadu, alebo ich chce drvit slovencinou 😀 😀 😀

maruschka
14. sep 2009

dievčatá, asi sa ten rozvrh musí trocha utriasť..Ale aj tak, veď prvý strupeň má vždy len jednu učiteľku-triednu a tá ich učí všetky predmety, takže ten rozvrh by mal byť už normálny a mali by ísť podľa neho, nie? U nás učiteľka upravuje rozvrh podľa potreby-v nutnom prípade, ak sú pozadu, tak napríklad zoberie jednu hodinu čítania alebo výtvarky a majú matiku alebo slovenčinu.. 😉

u nás bolo cez víkend krásne počasie a užili sme si ho naplno..Hríbov máme toľko, že už neveviem, čo s nimi 😀 😀 😀

macka01
14. sep 2009

možno niekedy učiteľka zamení niektorú výchovu za M alebo SJ ak im ide niečo slabšie,veď hodina vytvarnej im chýbať nebude a radšej nech si potrenujú iné ak sú problemy,môj názor,naši to tiež mau obas pomiešané 🙂

csina
14. sep 2009

Veď ja dokážem pochopiť, že stať sa to môže, ale u nás v triede je to na dennom poriadku, tak to sa mi už nepáči. Myslím, že v druhej triede majú stále len opakovanie základov z 1. a veľa im popresúvali do tretej, tak sa mi zdá byť vhodné zamerať sa teraz aj na výtvarnú, aby deti pracovali s rôznymi materiálmi a farbami. Lebo neskôr vo vyšších ročníkoch už by mali vedieť, ako s nimi narábať, aby výtvarná bola pre nich oddych a niečo príjemné na odreagovanie. To isté platí o hudobnej, prečo by sa namohli toto učiť teraz a v tretej sa s notami nebudú musieť zápasiť a zamerajú sa na dôležité učivo napr. z gramatiky, veď je dosť náročná...?

hasleerka
14. sep 2009

no to je zaujímavé ako idú niektoré učiteľky ... u nás fičíme podla rozvrhu, teda aspoň mi Zuzka nevravila, žeby im učiteľka niečo menila

macka01
15. sep 2009

no nai trochu opakuju z 1 ale každy deň s inou učiteľkou,keďže su niektore chore,alebo pol vyučka pozerajú rozpravky a nič nepreberaju,zošity su prazdne,v M má možno 10 príkladíkov uplne primitívnych.A potom budu preberať všetko takým tempom,ak budú pozadu,že nebudeme stíhať.A deti budú stresovať.Dúfam že o októbra sa to už utrasie a začnú sa riadne učiť.

hasleerka
15. sep 2009

macka neboj nebudú stresovať ... gagusinka kedysi vravila že celý september aj tak opakujú

hasleerka
16. sep 2009

dobré ránko, ani vám sa tak nechcelo vstávať??? je vám tiež vždy ráno zima???

maruschka
16. sep 2009

hasleerka, dnes ráno sme malú ťahali na 3x z postele..Aj sa tešila do školy, aj sa jej nechcelo-vďaka tým sviatkom má rozhádzané týždne..Ale sme mali za úlohu urobiť z prírodných materiálov školu-bolo to dobrovoľné-kto donesie, dostane jednotku..Tak sme mali včera večer u nás tvorivé dielne..Normálne sme urobili zmenšený model školy-aj stromy, ihličnany..Bolo to zábavné a malá išla dnes ráno hrdá ako páv 😀 😀 😀 😀 Tak som zvedavá, ako to dopadne 😎 😉 🙂 🙂

blazula
16. sep 2009

aj ja sa pridávam - minulý rok sme mali známky a teraz Samko nosí včeličky - nechápem, o čo zase ide
veď aj opakovanie sa má normálne hodnotiť
ale dnes máme rodičko, tak uvidím

andruska1
16. sep 2009

ahojik holky tak nam se nehtelo vstavat vcera 😝 😝 a tridni schuzky jeste zatim nemame 😀