A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

marianka8004
1. dec 2009

dnes jednotkaz čitania a z tvoriveho pisania.ideme pisať domacu.a čitať.

csina
1. dec 2009

no teda dnes mi poriadne prevetrala pani učiteľka nervy...mali dnes naplánovanú návštevu v knižnici, ale narozdiel od minula sa aj mali učiť...3 hodiny...nešlo mi to síce do hlavy, keďže na dnes podľa rozvrhu mali mať len 4 hodiny...no neva, v zrkadielku nebolo žiadne upozornenie, ako to bude prebiehať...vyslala som babku po malú na 11:40, ešte som ju súrila, aby to stihla...čakala som doma skoro do 13:05, skoro ma rozhodilo, nevedla som, čo sa stalo, volala som triednej, tá nezdvíhala, mama nemá mobil, tak som už išla volať do školy, či sa už vrátili,alebo čo sa stalo. našťastie práve dorazili....nechápem, ako si to mohli dovoliť, bez upovedomenia rodičov, vrátiť sa o hodinu neskôr ako bol predpokladaný koniec vyučovania...čakalo tam vraj viac rodičov, tú hodinu mohli ešte byť niekde v kľude, alebo si vybavovať čo treba. Nehovoriac o tom, že som sa fakt bála, veď mama má už skoro 70, hocikedy sa môže niečo prihodiť... 😠 😠 😠

grevab
2. dec 2009

Ahojte,

včera doniesol Matej domov prvú známku inú ako 1.
Písali písomku z prírodovedy a on nevedel, čo sú plody zeleniny.
ako jedle plody zeleniny napisal cesnak a mrkvu. A spravne malo byt fazuľa a hrach.
"neviem, prečo som dostal 2, keď som mal všetko dobre" 😀 😀
Lebo 2 chyby je pre neho všetko dobre 😀

mmonika
2. dec 2009

Ahojky ,
chcem sa spytat aj nasi dostavali nove ucebnice ,dcera doniesla novu zo SJ, a aj z matematiky ,ked som sa potesila ze vypustili nasobilku 😀 😀 😀 ale tiez doniesla ucebnicu ze dopravna vychova...a vobec netusim na aky predmet ju ma nosit,kedze su tam skoro same znacky a situacie ako sa spravat na cestach ... 😖 vie niekto poradit??? aj vasi maju taketo ucebnice...???

lucinda7
3. dec 2009

mmonika,aj naši dostali tú dopravnú....a majú ju nosiť na vlastivedu 😝

mmonika
3. dec 2009

Lucka vdaka, aj som si tipovala ,len som si nebola ista...
dnes som nakazala dcerke ,nech sa spyta pani ucitelky....
inak maju dnes dost tazky den, caka dcerku pisomka z vybranych slov po L 😒 ,tak sme sa to vcera drvili az sa nam z kecy parilo 😀 😀 😀 ...ja si vobec nepametam,ze by sme sa mi ucili v druhom rocniku vybrane slova 😖 ..
a este maju zas kontrolku z matematiky ,uz 5 v poradi ... 😖

lucinda7
3. dec 2009

my sme sa tie vybrané po L drvili tiež minulý týžden 😀 😀 😀 😀 😀

naši tiež píšu dosť často písomky,ale také bleskovky skôr.... 😵 a aj diktáty dosť často....

michalienka
3. dec 2009

Baby to fakt sa ucili vybrane slova po L ????, a budu sa ucit vsetky vybrane slova 😲 😲 😲 😲 😲 ?????????
Ja som si myslela,ze az v tretom rocniku, to som prekvapena 😉 😉 😉
My nemame este knihu dopravnu vychovu.
Dnes maju v skole tvorive dielne, mali si priniest rozne veci napr. sviecku, vetvicky, sisky, orechy, imelo,....... a 17.12. to budu na vianocnom vecierku predavat ako trieda. Cvicia aj basnicky, pesnicky. Tak sa uz tesim.

grevab
3. dec 2009

Dopravnú výchovu?
o tom nič neviem..
Ale Matej sa určite poteší, doprava je jeho 🙂

hasleerka
3. dec 2009

tak my dopravnú knihu síce nemáme, ale o doprave sa učia na vlastivede

robíte do školy nejaké vianočné výzdoby ??? my vraj máme tak sa ideme v sobotu do toho pustiť

naši dostali za úlohu zistiť koľko elektriny minieme za týždeň a potom majú druhý týždeň doma šetriť a zistiť koľko minuli ... som zvedavá ako budeme tu elektrinu šetriť ked je tam už o štvrtej a svietiť musíme

michalienka veru aj ja kukám že ony už drvia vybrané slová ... naši sa pomaly síce učia, ale nie na známku

marianka8004
3. dec 2009

my mame dopravnu vychovu a nosia ju ny vlastivedu.vianočne ikebany tiež budu robiť a už si nacvičuju program na vystupenie pod jedličkou.a o vybranych slovach nič neviem zatial sa neučili ani som si nevšimla v knihe aby to tam bolo.a ešte maju robiť na vlastivedu na vykres projekt -MIKULÁŠ. 🙄

csina
3. dec 2009

tak to žasnem... 😲 že vybrané slová?! naši berú delenie spoluhlások, ale toto som nepostrehla...mám pocit, že idú veľmi pomaličky..majú v triede aj integrované detičky, tak asi preto tak slimáčkujú...a dopravnú tiež nemáme..dokonca ani prírodovedu..teraz dostali nové len učebnice zo SJ a AJ...teda Aj sme kupovali, ale je to fajn..no sú veľké rozdiely ako tak čítam...diktáty píšu máličko, aj to len slová...píšu prepisy...namiesto čítanky teraz dostávajú nafotené papiere, lebo staré im vyzbierali...no sranda..

mmonika
3. dec 2009

Ahojky tak hlasim ,ze dcerka obe pisomky napisala vyborne z matematiky to napisala na 98% ,co znamena ze dostala jednotku aj do ziackej ,a z SJ ma ziez jednotku ...tak prisla tak vytesena ... 😀 😀 😀
Aj nasi maju vianocny vecierok 16-teho ,dcerka sa uz uci texty,zas sa jej usla hlavna rola 😀 😀 😀 😀 ,a 9-teho maju v skole tvorivu dielnu aj s rodicmi ,tak sa tesi....

Csina nasi este stale nemaju ucebnicu z AJ a ani z prirodovedy ...nasi pisu diktaty asi 3x do tyzdna ,vzdy to maju tak ze z 5 malych znamok do zosita potom dostanu jednu velku do ziackej ...

csina
3. dec 2009

mne je strašne ľúto, že nemajú nejakú vianočnú besiedku...u nás v škole je to tak, že deti majú mimo vyučka len to, čo zorganizujú rodičia...čiže mali sme dva výlety-opekačky a besiedku by mali, keby sa na to niekto podujal..aj by som sa podujela, aj by som im pochystala, niečo upiekla, vymyslela, veď tiež od toho nemám ďaleko, teraz končím pedagogiku na Komenského, ale žiaľ mám toho sama so sebou dosť..o také 3 týždne rodím...tak som rada, že som rada...

mmonika
3. dec 2009

no tak v tomto musim povedat,ze mame asi stasie ... nasi stale dakde chodia ..aj teraz v stredu boli v divadle ,zajtra idu piect medovnicky do domu kultury ...naco sa nasa mlada neskutocne tesi .. 😀 😀 😀 musim povedat ze maju fantasticku pani ucitelku a aj druzinarku ...sa detom venuju maximalne ... aj teraz organizuju vianocny vecierok ,a nasou jedinou ulohou je prist najlepsie aj s pribuzenstvom 😀 😀 😀 ,a dcerke musim zaobstarat cervenu sukienku 😀 😀 ,a to vobec netusim kde ,bo u nas v obchode je to bieda s oblecenim...

Csina ,tak ako sa vravi mas to uz za par ... 😉 a co Bianka sa tesi na sestricku???? to budete mat pekny vianocny darcek pod stromcek 😉

csina
3. dec 2009

no to áno... 😀 ja tak tajne dúfam, že by mohla trošku aj skôr vykuknúť, nech sme na Vianoce komplet... Bianka sa teší, aj keď už asi tuší, že to nebude len medové, predsa len, už má rozumček a vie asi čo to bude znamenať... 🙂
no a takú sukienku by si myslíš nezvládla ušiť? veď nemusí byť tip top..len taká jednoduchá, na gumku...ja teda nie som nejako zdatná, nemám stroj, ale ak sa niečo deje, dokážem byť ohromne kreatívna.. 😀 😀 veď to asi len kvôli vystupeniu, nie? aj by bolo škoda dať na to veľa penazí...

mmonika
3. dec 2009

no u nas to nebolo moc dobre ked sa mi synator narodil ,Natalka ziarlila ako sa patrilo ... iked ked sa jej bracek narodil mala len 3 roky. .. 😒 skoro tri stvrte roka sme sa trapili zo ziarlenim ,ale zvladli sme to ... a teraz by braceka nedala ani za svet ... 😀 😀 😀 ked vidim ako sa voci mne spiknu ked daco vyparatia ,no nie je nic lepsie... 😀 😀

no a co sa tyka suknicky ja az taka kreativna nie som ... 😒 a moja Natalka je troska narocna co sa tyka oblecka ... bo momentalne je vo faze ,ked ma kazdy tyzden ineho frajera ,a na seba si neche obliect nic co by jej neladilo ku ociam 😀 😀 😀

michalienka
4. dec 2009

Dnes som sa pytala ucitelky ci sa budu ucit vybrane slova a povedala, ze az vo stvrtom rocniku 😉
Tak ako je to mozne, ze sa niekto uci a niekto nie, ani som nevidela v ucebnici ci sa to tam vobec nachadza.

marianka8004
4. dec 2009

no tak medzi druhym a štvrtym ročnikom je dosť rozdiel.my sme dnes bez znamky dostavali v škole mikulaša od učitelky,a deviataci chodili po škole prezlečeny za čertov,anielov a jeden mikulaš 😀
zajtra ideme maju skušku v kostole v nedelu tam bude mikulaš,tak budu hovoriť basničky,a spievať.z každej strany darčeky,deti sa tešia,ale niekedy si myslim,či to už neprehaname.doma,jedna babka,druha babka,v škole,a kostole a ešte čo ja viem kde same baličky. 😵

nikika33
4. dec 2009

podla nového školského zákona sa vybrané slová maju preberať až vo štvrtom ročníku ...

csina
4. dec 2009

tak to naša škola riadne zaháľa...žiaden Mikuláš..ak by aj bol, tak len pre deti v družine..u nás sa všeobecne všetko organizuje len pre deti v družine, ako by ani ostatné deti neboli z rovnakej školy... 😒

andruska1
5. dec 2009

ahoj mamci peknyho mikulase 😀 😀 a co deticky uz se tesi ti moji se uz nemuzou dockat vecer jdeme na rozsviceni stromecku vcera byl u nas v opave michal david 😀 😀

lucinda7
5. dec 2009

čaute...

no naši mali včera v škole Mikuláša....najskôr program čo si nacvičili a potom dostali balíčky aj od p.učitela aj v jedálni 😵

mmonika
5. dec 2009

ahojky,
tak aj my mame Mikulasa za sebou ,dcerka bola cela happy 😀 ,a dokonca aj synator sa pochlapil v skolke ...tiez dostavali po dva balicky ,a dnes ideme ku mojej mamke a tam na nich caka Mikulas od dekda 😀 😀 😀... a uz sa inak nevedia dosckat vecera ,aby si mohli cistit cizmicky 😀

andruska1
6. dec 2009

ahojik tak mikulas dobry decka v pohode vecer se rozsvicel stromecek a pak byl ohnostroj 😀 😀

hasleerka
6. dec 2009

my sme mali tie vydareného mikuláša ... bol tu aj osobne, Zuzka riadne herečka, speváčka ... tá menšia síce revala, ale potom to zvládla, a za balíček aj básničku povedala

naši majú aj tento rok vianočnú besiedku, ale min.rok sme neboli, bo mala z tanečnej vianočný koncert, tak počítam, že tento rok to opäť bude v jeden deň

grevab
7. dec 2009

Náš Matej to má premyslené -
všetci Mikuláši v červených kostýmoch sú "prezlečení ujovia"
Naozajstný Mikuláš - to je ten, čo donesie domov balíček v noci - je neviditeľný, nikto ho nikdy nevidel a chodí cez škáry v okne alebo kľúčové dierky 😀 🙂

lucinda7
7. dec 2009

grevab, 😀 😀 😀 😀 zlatýýýýý

aj u nás chodí Mikuláš v noci 😝 myslím že náš už to všetko ako je to s Mikulášom aj darčekmi chápe,ale ešte stále chce veriť 😵 a my mu iluzie brať nechceme 😝

nás čaká tiež vianočná besiedka pre rodičov o týžden 😵

marianka8004
7. dec 2009

aj Vika si už uvedomuje,že to všetko je hrane,ale tiež chce veriť tomu,že darčeky dava Mikulaš a Ježiško.v stredu idu do toho divadla,kolko davate detom vreckove ked idu na celoddenny vylet?

csina
7. dec 2009

tak to my sme až takú mikulášsku romantiku nemali...doma teda o.k., všetko prebehlo ako malo, malá zlatá, vyčistila čižmy aj mne a mužovi a dala na okno.. 🙂 ráno bola vo vytržení, keď videla ako miki nadelil...
ale prúser to bol poobede, keď sme jej chceli vynahradiť, že ani v škole ani nikde mikuláša nemali, tak sme sa pobrali na zlaté do shopppingu, lebo veľká reklama nás zlákala, že mikuláš s minimaxom...skoro ma mrdlo...išli sme o pol druhej, že ak by začali o tretej, aby sme si tam dovtedy stihli pozrieť niečo v obchode....kreténi... 😠 😠 😠 začali s programom o štvrť na sedem!!! že program pre deti, no hrúza, ledva som prepletala nohami, ale nedalo mi, pozreli sme aspoň kúsok...hrozný trapas..najradšej by som sa niekde sťažovala ako to takto debilne mohli zorganizovať... 😠 🙄