Ako taktne upozorniť učiteľku?

anita6666
28. feb 2018

Nie je v poriadku, ak učiteľka ironicky po pisomke vynáša súdy pred celou triedou typu "evidentne len xy to nepochopil" (rozumej ucivo poslednej priemerne napisanej pisomky). Ako taktne vysvetliť ucitelke,aby sa venovala vyuke a ni blbym komentarom????

sisaka
1. mar 2018

@namornicka problém by s tým asi nemali, ja zase len píšem, že odpovede pred tabuľou nie sú potrebné na to, aby sa dieťa naucilo vyjadrit pred skupinou ľudí, ide to aj bez toho. Skúšanie matematiky pred triedou je úplne od veci, strata času, za ten čas môže vyskúšať učiteľ všetkých a ostatne predmety, kde žiak musí odrapotat, čo sa nabiflil z učebnice sú pre celu triedu maximálne nudné a nemajú žiaden prínos pre zvysok triedy

evamaruskova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiffinkaa
1. mar 2018

@evamaruskova Ja tiez nevidim zmysel v odpovedi pred tabulou, dieta sa nauci komunikovat a odpovedat ustne napr.pri otvorenych diskusiach na hodinach, alebo pri odprezentovani knizky kt.dieta citalo, ci projektu kt.si pripravilo..u mojich deti toto funguje, ale my sme menili skolu zo statnej na sukromnu. V klasickej skole s kostnatelym pristupom to naozaj zavisi od osobnosti ucitela..ved to tu citame..deti aj rodicia by sme mali byt vlastne radi, ze ucitelka je taka dobra, ze dieta fyzicky netresta pomaly...pedagogovia sa stazuju ze nemozu v dnesnej dobe nic..mozu, mozu sa stat milujucim ucitelom, priatelskym a spravodlivym, napomocnym, ktory pracuje na sebe neustale, aby dokazal deti zaujat, naucit hrou, pripravit zazitkove hodiny..atd, atd..hmm, len to musia byt ine pohnutky vykonavat tuto profesiu..

m.i.r.i
1. mar 2018

@namornicka v tom článku je to úplne výstižne q ja do bodky súhlasím, tak ani k tomu viac nemusím písať..

sisaka
1. mar 2018

@m.i.r.i super článok, autor to vystihol 👍

petrofka
2. mar 2018

Viete preco to ucitelia robia? Lebo ich nikto na vs na to neupozorni. Nepovie. Vsetko len teoria... A didaktiku v odbore vam daju jeden semester za 5 rokov! Neviem ci to tak maju vsetky vs, ale didaktika ma byt predsa zaklad vsetkych ucitelskych smerov od zaciatku studia a nie ucit sa vsetko az v praxi na vlastnych chybach.. ved to je nonsens.. odnesú si to zvacsa deti..

namornicka
2. mar 2018

@m.i.r.i poznám tento rebríček OECD. A uvedomujem si nedostatky v školstve, mám deti na ZŠ a ver mi, chodím na koberček lebo mám syna a tento systém preferuje baby, lebo sa vedia nabifliť a poslušne a ticho sedia v laviciach. A chalan čo argumentuje a komentuje má smolu 😨

namornicka
2. mar 2018

@m.i.r.i len ma zaskočilo že niekto má problém s tou tabuľkou, no možno to je nemoderná vec, len pri tých závažnejších nedostatkoch mi to pripadá zanedbateľné.

erikavesela
3. mar 2018

@arthemiis pretoze taketo nieco si ucitel ako profesional nemoze dovolit...ja mam skusenosti, ze ucitelia mnohokrat vefia menej ako rodicia..uz aj so zle vysvetlenym ucivom som sa stretla...takze asi preto

sisaka
8. mar 2018

Môže mi niekto vysvetlit, ako sa niekto urazí na tom, keď napíšem že nevie čítať s porozumením písaný text a ja nemám čas vysvetľovať ? Čo robíte v živote, keď Vám niekto povie pravdu, ktorú nechcete počuť, alebo nemá čas Vám niečo vysvetľovať, tiež mažete? A čo? Celu osobu? 🙄
Úroveň tohto fóra nie že ide, ale letí dolu, veď tu sa už fakt nedá ani diskutovať - v blogoch sa ženy urážajú mažú príspevky, či rovno celé blogy, keď niekto vyjadri iný názor, z uzavretých skupin vás vyhodia, ked si dovolíte napísať svoj názor, ktorý sa na 100% nezhoduje so zakladateľkinym, ale iba na 70% , v témach sa maže každá somarina ... Sa prestávam čudovať, čo sa deje na Slovensku - však akí ľudia, taká krajina
Počkám si, do koľkých minút budem vymazana - teraz som asi urazila 80% fóra, nech sa páči - môžte začať nahlasovať

alaguema
12. mar 2018

@evamaruskova no, tvoj pocit ťa klame. Nič také som v detstve nezažila a ani moje deti nič také, našťastie, nezažili. Aspoň doposiaľ nie. Nepotrebujem ani informácie z druhej strany. Ten komentár tej dotyčnej učiteľky bol nevhodný sám o sebe, bez ohľadu na to, aký bol tón, aký bol kontext, aká bola písomka, alebo, či vtedy svietilo slnko, alebo mala ona depku ako hrom. Ona je dospelá a ona je pedagóg a ona by mala byť profesionál a ona sa má vedieť ovládať a komunikovať so žiakom primeraným spôsobom. K druhej časti tvojho komentu: Ja osobne beriem konštruktívnu kritiku v rámci môjho povolania ako plus. Vždy je čo zlepšovať. Takže nehovor za celú "dobu", ani za celú populáciu. Hovor za seba.

basska_b
12. mar 2018

Takých komentárov som si užila aj ja od zakomplexovaných učiteliek, a to som mala na vysvedčeniach samé jednotky a vysokú končila s červeným diplomom, ale niektoré tieto ženy si kompenzujú svoju malost. Chápem odhodlanie zakladateľky témy chrániť svoje dieťa pred takýmito komentármi, ale v živote sa mu ich ešte ujde dosť. Mne mama vždy hovorila - nebudú ťa mať všetci radi.bola to pre mňa škola života, lebo som vďaka sebe a iným učiteľom, ktori boli normálni, si uvedomila svoju cenu a takéto reči aj dnes hádžem s úsmevom za hlavu.

maminuska
30. mar 2018

No ja som mala problém so synom na strednej škole a s učiteľkou angličtiny. Syn je v tomto jazyku veľmi dobrý a zo začiatku upozorňoval učiteľku taktne na chyby , postupne to prerástllo do otvorenej averzie z jednej aj druhej strany. Priznám sa , že som mu neverila, predsa len je to človek čo to študoval, učil. Po určitej dobe nastal vyostrený konflikt kvôli nejakému prekladu, ktorý syn riešil tak že išiel za ňou do kabinetu, bohužiaľ p .učiteľka to vyriešila tak že ho nevyberane zhodila pred celou triedou . Syn si to nenechal a vrátil jej to plnou paľbou , s dorazom na jej neschopnosť. Kovbojka bola z toho riadna, dostal myslím nejaké napomenutie riaditeľa čo však bolo horšie aj dvojku z AJ. Nasledovalo preskúšanie za prítomnosti školskej inšpekcie, oprava na jednotlku. Angličtinárka ho učí aj teraz , maturita sa bĺiži a syn bude maturovať z najťažšieho variantu . Atmosféra medzi nimi nie je dobrá. Tak a čo teraz ďalej?

namornicka
1. apr 2018

@maminuska ak je tá maturita písomná tak tam nezáleží čo si myslí učiteľka, no a na ústnej časti bude snáď nejaký človek z vonku. Ak ide maturovať z najvyššieho variantu, predpokladám že myslíš C1 (z C2 sa u nás nematuruje), tak bohvie či tá učka túto úroveň aj má, keď robila chyby aj v nižších úrovniach. V každom prípade na psychickej pohode to nepridá, môže sa stať že sa jej nejakým spôsobom podarí ho zhodiť a nebude mať jednotku, ale zmaturovať zmaturuje. Do akej miery mu záleží na tej známke?