Ako zvládate učenie s prvákmi po neskorých príchodoch z práce?

nelita02
19. jan 2014

Ahojte, prosím vas o vase skusenosti, radu..
v septembri budeme mat doma prváčku a ja neustale rozmyslam, ako budeme zvladat ucenie, ked budem chodit z práce 2x v týždni domov až okolo 19:00...Ona bude uz vtedy uplne vypnuta, unavena, ja tiez... a šéf mi ani nahodou neupravi pracovnu dobu. Ucit sa s nou chcem rozhodne len ja, lebo manzel na to nema nervy a urcite by to odflakli... a hrozi, ze bude tiez od leta neskor chodit z prace. Mala bude s babkou, pokial neprideme. Ako ste neskore prichody riesili vy? ako ste sa ucili? Malo to nejaky vplyv na prospech u vasich deti?
dakujem za kazdu radu...

bambinkaa
12. feb 2014

@alena0305 to sa mi paci, to by zvladla aj babka urcite par riadkov precitat, 4 riadky napisat. Skuste tak, ze ked sa tie riadky nauci pekne precitat, tak ked mama pride, predvedie Ti to, co sa naucila, ukaze co napisala a za odmenu sa budete hodinku hrat spolu, robit nieco zaujimave, napr. varit, pozorovat hviezdy, malovat na stenu, navliekat goralky, usit saty pre babiky, atd. nieco nove co sa nerobievali doteraz. Ale musi to pekne predviez co sa naucila 🙂

andrea.m
12. feb 2014

@nelita02 ja mám prváčku a kedže pracujem na zmeny tiež sa minimálne raz v týždni vrátim domov až o 20.00. vtedy ju vyberá z družiny manžel cestou z práce cca 16.30 a dovtedy si tam napíše aj úlohy. po tieto dni neriešim nič navyše ako diktáty, nácvik písma a pod. to aj tak riešime väčšinou cez víkendy. manžel jej doma iba skontroluje či je pripravená podľa rozvrhu, dorobia čo v družine nestihla, zastrúha ceruzy a preloží jej knihy. ja to potom večer samozrejme kontrolujem ešte raz 😀 ale to je už moja úchylka. mne osobne nevadí že sa s deťmi učí aj manžel aspoň to majú ako spestrenie kedže každý máme iný systém a metódy 😀 😀 😀 . a preto že som sa ani jednému z nich nemohla v 1 ročníku venovať na 100% som nikdy neriešila. do práce predsa chodím okrem iného aj preto aby sa mali dobre tak nebudem meniť prácu ktorú mám rada len preto aby som všetko obetovala dieťaťu. myslím si že niečím musí prispieť aj dieťa a zbytok rodiny 😉

andrea.m
12. feb 2014

@dadulak my máme hupsov šlabikár a tiež stíhame prípravu do polhodiny