Čo potrebujem na zápis do prvého ročníka?

sarkulka
1. jan 2011

Ahojte dievčatá, chcela by som sa spýtať ako prebieha zápis do prvého ročníka základnej školy 🙂 🙂 Vyžaduje učiteľka od detí niečo konkrétne, napr. počítať, rozoznávať farby a pod. ?

syslica
17. jún 2011

@lamada181 Ako som už napísala, nulťák je super, že ho tam máte! Pre Pavlínku je dôležité, že bude chodiť do školy, jedno aký ročník, a nie medzi "malých" do škôlky. Už ani zďaleka nie je pravda, že 0 sú len pre sociálne znevýhodnené deti. Ja mám z MC zopár prípadov, kedy práve nadané deti šli do 0 a spokojní boli všetci.

My možnosť nulťáku na škole nemáme, tak som bola práve dnes odniesť do školy správu od psychologičky a požiadať o integráciu. Sľúbili, že nám vyjdú v ústrety, len je ešte otázka, koľko prvákov vlastne v triede bude jedna učiteľka mať a či bude popri všetkom zvládať aj individuálny program pre Jergušíka. Definitívny stav sa dozvieme až v septembri...

sarkulka
autor
9. aug 2011

Baby, o chvíľu príde deň D, náš prvý školský deň 😉 Ja už začínam maximálne stresovať, lebo okrem školskej tašky a potrieb na výtvarnú nemám ešte nič kúpené 🙄 Musím už na budúci týždeň vyraziť na nákupy. Ste na tom niektorá podobne ? 😉

syslica
10. aug 2011

@sarkulka Ahoj, túto tému prenechajme tým, ktorých čaká vo februári veľký zápisný deň 😉 - mamy čoskoroprvákov debatujú tu: https://www.modrykonik.sk/forum/skolak/prvacik-september-2011-na-co-sa-pripravit/
A čo chceš kupovať? zošity, písacie potreby či oblečenie? My sme dostali zoznam, čo treba, investovali sme do kvalitného pera (Stabilo) a ceruziek, ešte chýba dokúpiť pár zošitov... ale inak v pohode. A kúpu prezuviek tiež odkladám na poslednú chvíľu, až po kontrole u ortopéda.

danielik79
14. aug 2011

ahojte tak sa to už ozaj kráti .My už máme skoro všetko nachystane a krpec sa už strašne teší 😀

lamada181
17. jan 2012

caute baby tak ja sa idem pochvalit uz sme prvaci vcera sme mali zapis a prijali nas baby ja sm taka stastna jak blcha

syslica
19. jan 2012

@lamada181 Ahoj, dlho sme sa nečítali, blahoželám Pavlínke, že sa konečne dočkala 🙂 ! Určite sa jej bude v škole páčiť!

lamada181
19. jan 2012

@syslica dakujeme vies ako sa tesi kokos
a vam sa ako dari v skole baby

janula_nz
25. jan 2012

ahojte. ja ani neviem, do ktorej temy sa ma pridat, ked je ich tu tak vela 😀 my sme tiez boli na zapise a laurika ide od septembra do skoly. tiez sa velmi tesi, uz ani do skolky nechce ist . najradsej by sla hned do skoly 😅

janula_nz
25. jan 2012

@danielik79 ja som tiez okres nz. kde byvate?

anika
25. jan 2012

ahojte, aj my máme ísť od septembra do školy, v sobotu nás čaká zápis, včera boli velkáči pozrieť prváčikov, ale nášho to veľmi neoslovilo, povedal, vieš maminka, nebola tam vôbec žiadna zábava 😀 😉

anika
25. jan 2012

ako je to u vás v škole, mysi máme pripraviť 22E na pomôcky, dosť, že a viem, že to tým nekončí 😒

danielik79
25. jan 2012

@janula_nz ja už prváčika mám ak chcete poradiť s niečim ...pýtajte sa 🙂....ostatné IP

danielik79
26. jan 2012

@lamada181 a teraz malá ide zas do prváku na zápis alebo ho už absolvovať nemusí

barunka
26. jan 2012

ahojte, tak sa pridávam aj ja, nás čaká zápis 2. februára, som zvedavá čo bude... zajtra sa idem spýtať na posudok od psychologičky do škôlky i keď už teraz viem, aký asi bude... 😖
mám dosť obavy ako to všetko zvládneme...

danielik79
29. jan 2012

@barunka nemaj strach ja som tiež išla na zápis s malou dušičkou vlani a teraz mám prváka jedničkára 🙂 a napíšem že začiatky boli ťažké ....ale ktoré niesú

lamada181
3. feb 2012

@danielik79 ahoj moja gratlujem ku skvelemu ysvedcku ako som citala same jednotky ci
baby ja som unavena s malej su doma lebo su chory a ona sa furt chce nieco ucit pomoc

sandrika1986
2. feb 2014

Nám zápis do 1.ročníka začína už teraz v utorok, my si máme doniesť len rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákon.zástupcu, nič viac. Každá škola má iné podmienky.