Čo potrebujem na zápis do prvého ročníka?

sarkulka
1. jan 2011

Ahojte dievčatá, chcela by som sa spýtať ako prebieha zápis do prvého ročníka základnej školy 🙂 🙂 Vyžaduje učiteľka od detí niečo konkrétne, napr. počítať, rozoznávať farby a pod. ?

syslica
5. mar 2011

@simi251 Nie, všetky deti nerobia IQ testy štandardne. Karolínkin "problém" nie je problém, ale snaha jej mamy zaškoliť ju skôr ako dievčatko dosiahne 6 rokov, tak takto zisťujú, či na to má. (Má na to, ale oni to nevedia 😉 ) a náš "problém" je, že už od 3 rokov sa syslík prezentuje ako nadpriemerne nadaný, tak si ho chcú otestovať ...
Ak si pozrieš túto diskusiu spätne, mamy písali presne, čo sa na zápise od detí očakávalo, u nás pracoval syslík s učiteľkou za zatvorenými dverami, takže neviem, čo presne - ale vraj samé ľahké 😝 .

simi251
5. mar 2011

Diky za odpoved. Je pravda ze som spatne necitala prispevky. Kuknem to.

syslica
5. mar 2011

@simi251 A ešte sú tu na koníku dve také kratšie témy: Test školskej zrelosti a Prváčik - september 2011 (kde sa možno všetci stretneme) ... mtsl je učiteľka a renab psychologička, takže aj prispievajúce odborníčky 🙂 - a ja mám tiež absolvovanú nejakú učiteľskú psychológiu, vždy si rada prečítam, čo je tu nové ...

lamada181
6. mar 2011

syslica jasne dam vediet a a j co bolo na tich prvych a aj na sdruhych testoch som s toho unavena a ale aj zvedava xixi

jazminn
7. mar 2011

Aj my nastupujeme v septembri do školy a dostali sme pozvánku na očkovanie proti Žltačke typu A pred nástupom do kolektívu školského zariadenia. Je to povinné?

syslica
7. mar 2011

/https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/vase-skusenosti-s-ockovanim-proti-hepatitide-typu-a/
@jazminn Povinné nie je, je to na rozhodnutí rodiča. Názory na nutnosť očkovania sa rôznia...Okrem uvedenej otázky nájdeš toho na Koníku viac, stačí zadať heslo do prehliadača.

jazminn
7. mar 2011

@syslica ďakujem, takže keď nie je povinné tak nemusím ísť? vlastne na dedine kde žijeme som dvadsať rokov a nikto tu za túto dobu žltačku A nedostal.

syslica
7. mar 2011

@jazminn Nemusíš, v očkovacej schéme schválenej ministerstvom zdravotníctva nie je, rodičia si ju dokonca platia sami, s jedinou výnimkou, povinné a štátom hradené očkovanie je v ohnisku nákazy, čo, ako píšeš, asi nebude váš prípad.

lamada181
8. mar 2011

caute konecne mi je super vcera a dneska som bola aspon na hodinu vonka
no vcerajsia prechadzka bola do skoly paulinkinej
tak som kecla s uckou co robili s nou testy tak nasa paulinka ma iq 120 deti jej veku vraj by mali mat 80 iq
takze super
a najhorsie na tom je ze co je lahke ju nezaujima ale co je tazke je zabavne pre nu
a strasne sa nevie sustredit ale ide ju odporucat a idem ju drvit sustredenost dala mi aj testy a take veci co s nou ma kazdy den preberat ale max 10 minut za den
tak som velmi zvedava co bude
este tie psycho s psychologickou joj

lamada181
8. mar 2011

jazmin acko neni povinne ale mi sme sa dali ockovat uz pred vstupom do materskej skolky
kto vie co sa moze stat a tak presistotu nic sa nestalo a tie peniaze cert to ber hlavne ze su chraneny 😀 😀 😀

danielik79
21. mar 2011

@lamada181 ahoj už je ti lepšie a tie testy ste už skončili ,aký bol záver ,malá sa už určite teší.

lamada181
22. mar 2011

ahoj no je mi lepsie omnoho uz beham a vybavujem a tak
viesco ani este nie akurat dneska chcem ist do skoly sa popitat ako dalej lebo nic neviem a nikdo sa nehlasi tak som s toho na nervy uz urcitge dam vediet 😀

lamada181
22. mar 2011

no spominajme a uz sa aj ozyvaju ideme v piatok ku psychologicke tak nam drzte palce ideme az do za parada

syslica
22. mar 2011

@lamada181 Tak aspoň vieme, čo je u vás nové a samozrejme budeme držať palce!

lamada181
25. mar 2011

baby tak sme boli rano v za nic neveim vysledky budu az utorok parada a pani psychologicka nam ani nic nepovedala iba ze ji dost potrapili lebo lahke veci vedela a aj tie zlozite tak jej skusali davat este tazsie parada
mala vravela ze sa jje az prevracali ocka co tam bolo
ale vraj sranda tak som zvedav jak pes co tam bolo

danielik79
25. mar 2011

@lamada181 určite to bola pre malú riadna zábava ale pre teba starosti čo ako bude ,dúfam že vám to dobre dopadne.

lamada181
25. mar 2011

danielik ani nehovor
sranda velika to bola a nielen pre mna a aj pre muza ixi
aspon videl ze to neni len tak, nieco a neni sranda chodit s detmi vonka
skoro ho patrik prinutil kupit rybku Nema xii ale kupili nakoniec nejkau inu sladkovodnu a bol spokojny a zistit ze uz snimi nikam nejde
joj jaka som rada treba poslat muzov do obchodu som ho poslala na nakup a ten prisel taky nasraty ze vsetko drahe a to sme prisli pre malu a pani hovori 30 eur a ja co skoro som spadla tak este si aj za to zaplatim parada

danielik79
25. mar 2011

@lamada181 no tak tie peniaze to teda sranda je 😅 .Ja bežne manžela posielam do obchodu s lístkom čo má kúpiť ,lebo zvyčajne kupuje aj to čo by nemusel a to furt tvrdí že je všetko drahé a vlastne čo je v dnešnéj dobe lacné.Ešte malá rada pre teba ked odpovedáš tak klikni na spodku príspevku je odpovedz a zjavý sa ti zavináč a komu odpovedáš.

lamada181
25. mar 2011

@danielik79 ok dik
ani mi nehovor ale je to kvoli tomu ze to chceme mi skola si robila minule ale hlavne ze mi v skole tvrdili ze mnusi ist ze je to potrebne
ja robim nakupi sama lebo keby siel sam tak nakupi vsetko mozne len nie to co ma 😀 😀 😀 😀 😀

danielik79
25. mar 2011

@lamada181 mne to pripadá akoby nevedeli čo vlasne chcú a ako keby nahánali klijentov pre psychologa ........nepáči sa mi to a ako poznám môjho manžela ten by im to aj patrične vytkol.
No a u nás na to slúži ten lístok . 😅 alebo posielam starkého ten kúpi len to čo napíšem.

lamada181
29. mar 2011

baby tak vysledky bol mm pani psycholgicka neoporuca lebo paulinka sa nevies sustredit a ostatne ano keby nemala brat sustredenost tak bez probleomov ale kedze musi brat tak neodporuca
a druha co sme boli pred tim tak zas vravela ze odporuca s tim ze si ju bude brat cez skolsky rok a bude s nou to sustredie preberat no horor tak teraz som na nervy tak zajtra idem volat do skoly a zistovat boze malo stresov tak mi este jeden idu dat

danielik79
29. mar 2011

@lamada181 no z toho by bola na prášky aj ja a z čoho vlastne usúdili že sa nevie sústrediť z tej jednéj hodiny u psychologičky.

lamada181
29. mar 2011

ano presne ,
no tento tyzden idem do skoly a dohodnut sa aj ked budem trvat na svojom sustredit sa da naucit casom a predsa ma 5 rokov
teraz najnovsie mala tak vyvadza tak skolke ze si dava papucky na opak a aj topanky a tiez sa zacala hadzat na zem a najnovsie pride do skolky sadne si ku tej kamoske a sedia cely cas a ani sa ani nepostavia a nic neurobia, ucitelky sa snazia ich nejak zabavit a hovno nic nazabera ja som hotova cakam kedy mi povedia ucitelky ze kedy idem paulinku zobrat zas domov na par dni
minule sa to opytali mamini toho dievcatka dobre ze
a vlastne som zabdula povedat ta pani psychologicka povedala mm ze odporuca zmenit skolku ked s atam dieta nudi a aj nam dala priklady baby ta skolka stoji na jeden mesia cbez stravy 150 eur
banku som zatial nevykradla kokso proste parada

danielik79
29. mar 2011

@lamada181 😠 no to by som sa kukla aby mi učky dohovárali že mám si dieťa nehať doma na pár dní.......asi by som im riadne prehovorila do duše aked si nevedia rady s dieťaťom tak nech neučia, a na tvojom mieste by do školy poslala manžela nech to s nimi vydiskutuje on .....predsa chlapy majú väčšiu papulu a bere sa k ním aj väčší rešpekt skôr ako k žene 😠 .

lamada181
30. mar 2011

no baby mala mi zacina chodit od pondelka vlastne kazdy pondelok na jednu hodinu na ucenie sa koncetracii ci jak to mam nazvat
parada
@danielik79 aimi nehovor to je jedno ani mm s tim nic nespravi uz mi zostava tesit sa na to ze mi deti nastupia kdesi inde a toto prezit

danielik79
30. mar 2011

@lamada181 pre pána krála načo učiť dieťa koncentrovať ved ked nastúpi do školy tak to je už pre nu niečo nové a zisťuje že sa niečo nové aj ona dozvie .Ja sa ti vôbec čudujem že ich aj počúvaš.No keby nepomohol pohovor asi by som deti dala predsa len inde .Aby rodič dával zbytočné prachy za ich výmysli 😠Fakt sa ti čudujem že ich vôbec aj počúvaš.Každý rodič si o svojom dieťati vie svoje a ty hlavne vidíš a vieš čo tvoje dieťa dokáže a nie voliake grafy a pravidlá a čo ešte......

lamada181
31. mar 2011

@danielik79 ved idem s malou k drhej psycholgicke od obvodnej so msa pitala nech mi niekoho odporuci nech idem na vysetrenie s moálou lebo vcera volala pani ze daju malu na jun este raz testy a ak ich nespravi tak do skoly nejde baby ja som hotova lebo je septembrove a tak este sa pojdem asi opytat do inej skoly ci nahodou nemaju volne miesto
boze moja ja tak zurim

syslica
31. mar 2011

@lamada181 Ahoj, máte to pestré, nezávidím, len som čítala a nestíhala reagovať... ale nedá mi: a čo tak skúsiť vybaviť si jedno pozitívne odporúčanie od jedno akej psychologičky a obrátiť sa na inú školu, ak máš takú možnosť. Podľa mňa Paulínka má na zaškolenie a to, ako sa teraz správa, je len reakcia na všetky tie nervy okolo testovania... veď komu by sa páčilo byť pokusný králik? (Poznám z vlastnej skúsenosti - nikomu!!)

renab
31. mar 2011

@lamada181 máš to ťažké, ale ani na inej škole, aj keby mali voľné miesto, ti septembrové dieťa nezoberú bez odporúčania psychológa z pedagogicko-psychologickej poradne. Keď chceš dcérku predčasne zaškoliť, škola akceptuje len kladné vyjadrenie. Z vlastnej skúsenosti viem, že na kladný posudok treba absolvovať dva od seba nezávislé testy.
Inak väčšina prváčikov má problémy so sústredením, ale povedala by som, že na detičky s predčasným zaškolením majú trošku vyššie nároky. Nám síce kladné vyjadrenie dali, ale tiež mala takú poznámku o sústredení. Ja som jej vtedy povedala, že na môj vkus sa tam sústredil až priveľmi (testovala ho 1,5 hodiny). Do školy sme ho však nedali. Ak by bola dcérkina nesústredenosť výrazná, mohla by mať, napriek akýmkoľvek výborným vedomostiam, v škole problémy. Píšem ti to len preto, že mám teraz prváka a mám tú skúsenosť, že niektoré učiteľky si potrpia na takých banálnostiach a budú ti dokazovať, že dieťa nie je také, ako hovoríš, že ešte nevie to a to (pritom to nevie ani jedno dieťa z triedy, ale ty si chcela, aby tvoje dieťa bolo "výnimka" - tak teraz trp).....skrátka úplné banality. My sme museli syna na pol roka preložiť do druhej triedy a tam už problém nie je.

lamada181
31. mar 2011

@syslica ved prave preto som pytala od dr vymenny k inej psychologicke

@renab dakujem ja to poznam velmi dobre lebo si strasne protirecia a ja to nechapem raz ked dieta nieco vie tak to nemoze zabudnut a atak tiez ked rodic nieco chce tak to maju splnit a nie testovat deti ako ...
poznam 12 rocne deti ktore maju problemov so sustredenost a normalne isli do skoly tak ako nasa paulina a nasa paulina vie o toho viac ako ine deti
baby ja zurim aj teraz sedi pri mne v obyvacke struha si ceruzky lebo ma tupe a kresli si nejake obrazky co jej dala pani ucitelka s ktorych som hotova ja
ma tam nejaky obrazok a s neho ma zniknut zvieratko
a uz citala a aj ratala matiku
koki som ko