Čo s problémovou učiteľkou?

katecameron
22. apr 2012

Baby ja uz som na nervy mame problem zo synovou triednou ucitelkou. Pani ucitelka ma ocividne problem zo svojim spravaním a ovladaním sa 😖 kedze moj synator 7rocny je hyper senzitívny to jest extremne citlivy ma z nej traumu place ze chce radsej inu ucitelku trapi sa koli nej ona nielen moje dieta aj ine druhe deti verejne ponizuje, uraza, vrieska po nich atd. Naposledy na priviedla do zurivosti ked povedala mojemu dietatu je ze sa sprava ako TELA co natom ze to vrieskala na celu triedu zhodila ju pred 25deckami ktore sa rehotali na tom ako jej nadava. Chceme sa stazovat no niektore osoby ma od toho odhovaraju ze to aj tak k nicomu nevedie ze ublízim len svojim detom.Podotykam nieje mozne ich prelozit do inej triedy nakolko su len jedna trieda. Ja neviem co robit baby mate skusenosti zo stazovaním sa na ucitela? Malo to nejaky vyznam alebo poskodene ostalo potom dieta ? Inak co poznam ludí co sa na uvedenu ucitelku stazovali museli prelozit deti na inu skolu co v nasom prípade je takmer nemozne kedze nechcem aby deti dochadzali takmer 10km autobusom blizsie skolu nemame ☹

sandri
28. máj 2013

@monickapetkova neviem ako je to dnes, ale ja ked som bola piatacka, prisla nova matematikarka... vsetkym deckam sa rapidne zhorsili znamky, ucitelia sa na nu stazovali, ale nic sa nezmenilo. Nastastie po roku zo skoly odisla 😉 taktiez mala druha polovica triedy prisernu nemcinarku, sedela na ziakoch, skatulkovala ich a znamky davala podla toho, kto odpoveda a nie podla vedomosti... stazovali sa na nu snad vsetci rodicia, ktorych deti ucila, stazovali sa aj u riaditelky a vobec nic sa nezmenilo... ucila ich az kym nedokoncili skolu... takze ja som v tomto dost skepticka, co sa stazovania tyka, nikdy to nic neprinieslo. Hoci je pravda, ze uz je tomu vela rokov, mozno je to uz teraz inak...

monickapetkova
28. máj 2013

dakujem baby za reakcie,ta ucka nie je prisna,keby bola tak sa o deti stara viac,proste ide o to ze im da naucit sa slovicka z novej lekcie ktoru este nebreberali,su to slovicka ktore s nimi nepreberala.snazime sa dohodnut na stretnuti zo zastupkynou,uvidime,ale sok z jej chovania to bol riadny,je mlada a podla mna namyslena ze uci nadane deti,ale aj ja mam vysoku skolu univerzitu a niepovysujem sa nad nikoho!.v stredu maju anglictinu prvu od nasho rozhovoru s nou,tak chceme dat detom mp3 nech ju nahraju.

lucia78
28. máj 2013

Ja ma skusenosti z mojich skolskych cias, ze stazovat sa vzdy oplatilo, tiez islo o vyberovu triedu. V jednom pripade (ZS) sa rodicia dokazali zbavit matikara, ktory mal neprimerane naroky a pritom nic nenaucil a na gympli zase nechali jednu ucitelku oducit iba jeden rok a zmluvu jej uz nepredlzili po staznostiach studentov, rodicov do toho vtedy nikto nemontoval. Takze urcite sa treba stazovat, koordinovane, vyvinut co najvacsi tlak na vedenie skoly, nech uz tam ucitelka na dalsi rok nie je, lebo takato osoba sa nezmeni uz nikdy.

katecameron
autor
17. jún 2013

ahoj maminky písem sem po dlhsej dobe kedze sme boli v CPPPP so synkom ktoreho tyrala Už NASTASTIE byvala ucitelka dopadli sme skvele pani v Cpppp bola nadsena ako krasne pokrocil zo vsetkeho vyplynulo len jedine ze 90percent jeho problemov s ucením ma na svedomí ta seredna pani P. byvala ucitelka aj psychologicka nam povedala ze sme dobre urobili ze sme chlapca prelozili na druhu skolu jaj taka som rada 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katecameron
autor
17. jún 2013

a este uz to ma len jeden hacik ze chlapec ma z nej obrovsky strach dodnes ked ju vidí bezí sa skryt aby ho nevidela ale tak psychologicka povedala ze za rok sa to nezmeni ze to chce cas ze pokial sa nezajakava nepocikava z traumy ktoru prezil nech to neriesime

iva06
29. dec 2018
bobricek1979
29. dec 2018

@katecameron no ja by som ani muža nepotrevovala a hneď promptne by som si to s ňou vybavila neboj slušne a stručne, ale tak aby to raz a navždy pochopila

sunnnnny
26. jan 2019

Je to naozaj pravda, aj dnes existujú taký učitelia, asi majú traumy z detstva, tak si to vybíjajú na žiakoch. Poznám prípad, keď mladý telocvikár pokazil vysvedčenie jednému super žiakovi, mal SAMÉ jednotky, len z telesnej dostal dvojku lebo neurobil kotúľ. Akože čistý psychopat ten učiteľ. Šikana od učiteľov je reálna vec, aj keď je tomu ťažké uveriť.

ktore
9. mar 2020

Pekny den prajem. Dcera mi nastupila do strednej školy. Učitelia boli vtedy veľmi povysenecky(cest vynimkam) nova triedna ucitelka im hned dala vedieť ze vobec nemala záujem aby bola ich triednou. To denne davala najavo. No v druhom rocniku tej strednej školy su dve take učiteľky, ktore im nadavaju, ziapu na nich su hovna a polovica z nich tam nepatri, ze su sráči, sprostý, idioti. Dcera dostala od jednej 5 este aj z krikom. Vacsina ziakov dostala zle známky. Vobec im nevysvetluju a na druhy den maju testy. Moja napriklad potrebuje aj vysvetliť ale na to moze čakať az do nekonecna. Proste to maju vedet basta. A potom dalsie nadavky na ich triedu. Dve ucitelky su na skole taketo co doslo a ziapu po detoch ktore potom zo stresom maju chodit do skoly? To co ma znamenať. Bojim sa sama nabehnúť lebo si moze viac zasadnúť. Jedi e sa dohodnut z ostatnymi rodicmi a ist za riaditeľkou.

akvi
9. mar 2020

@ktore idealne by bolo spojit sa s ostatnymi rodicmi, ak teda to aj oni takto pocituju a dat podnet na vedenie skoly. Ak nepomoze vedenie, obratit sa na zriadovatela (co je v pripade štatnej SŠ - VÚC-ka), prípadne dať podnet na školskú inšpekciu, ktorá by mala prešetriť správanie sa učiteliek. Keďže sa ale často stáva, že riaditeľ, zriaďovateľ a inšpekcia sú "jedna ruka", potom odporúčam ozvať sa komisárovi pre deti.. Ak aj nenájdeš rodičov, ktorí by sa spojili, lebo majú strach, skús tú silu nájsť v sebe aj sama.. Nič horšie, ako to, čo sa deje tvojmu dieťaťu sa už ani diať nemôže.. Takéto správanie zo strany učiteľa je absolutne nepripustne, môže zanechať oveľa horšie následky, ak dalsie 3 roky toto deti budu zazivat.. Odporucam z kazdeho stretnutia trvat na zapisnici, a idelane vsetko komunikovat pisomne, koli pripadnym dokazom..

laguna28
9. mar 2020

@katecameron by ju bolo dobré nahrať na mobil, aspoň zvukovú nahrávku . Myslím že zverejnenie by ju položilo na lopatky a aj riaditeľka by to už musela riešiť