Čo všetko treba pre prváčika?

lenkaaninka
3. feb 2010

Ahojte , chcem sa informovať čo všetko treba pre prváčika v dnešnej dobe pretože dcéra mi ide v septembri do školy a chceme pomalyčky postupne kupovať tak chcem zhromaždiť nejaké info o tom čo treba a podobne...

Na zápise nikto nič nehovoril a nemám ani šajnu čo všetko...
Díky za rady 😉

mracik
3. feb 2010

tak to je zvláštne, že na zápise vám nič nepovedali, nám dali kompletný zoznam vecí, niečo sme už objednali priamo cez školu. 😉

Ale tiež už začnem pomaly chystať, aj keď tašku sa teraz moc neoplatí kupovať, lebo nič moc nemajú

lenkaaninka
autor
3. feb 2010

ja som objednala dnes z netu taký set vyšiel 1200 sk na staré tak sa mi zdalo ok ale ozaj nič absolutne nám nedali tak preto neviem nemohla by si mi to hodiť prosím do IP ak budeš mať čas?

matica2
3. feb 2010

ahoj
my sme dens boli na zápise
nám učitel ponúkol základnú sadu a tá obsahuje:
-zošit 511 4ks
-zošit 512 2ks
-zošit 513 5ks
-zošit 624 2ks
-náčrtník A4 20listový 1ks
-farebná sada 8ks (asi pastelky) 1ks
-ceruza č2 ohybná 2ks
-matematika pre každého prváka 1ks
-strúhadlo kovové
-zošit 511 s pomocnou linkou 4ks

ukana
3. feb 2010

lenka, zosity dopredu nekupuj, kazda skola ma ine, kup len take vseobecne veci, pastelky, ceruzky, ubor na telesnu, peracnik, struhadlo............zvysok vam povedia pri nastupe do skoly 😉

silvia07
3. feb 2010

pozri na www stranku skoly, kde nastupujete....nasa to tam ma napisane...vacsinou zosity pre prvaka objednava skola...to este na zaciatku skolskeho roka upresnia...ja by som tiez kupila len take vseobecne ako pise ukana

kvetka95
3. feb 2010

Matica a nepovedali ti, naco je im zosit 512?
511-to su siroke riadky, do toho pisu prvaci na vacsine predmetov, 513 je na amtematiku a do 512 pokial viem pisu az v 2. rocniku. Inak nezabudnite na to, ze vsetko, co sa da treba podpisat-tricka, teplaky,ponozky(deti s veci nepoznaju a po TV ostava dost veci nepoznanych, ku ktorym s anikto nehlasi). Aj stetce sa daju podpisat-nalepit leukoplast s menom. Vyhnete sa tak zbytocnemu nakupovaniu "postracanych" veci.

My sme mali zoznam takyto:

Zosity:
 č. 511......... 5 ks (najlepšie s vynechanými okrajmi)
 č. 511 s pomocnými linajkami ...1 ks
 č. 513.........5 ks (najlepšie s vynechanými okrajmi)
 č. 624...... 1 ks
 č. 420...... 1 ks
 č. 5110.....1ks

Peračník a v ňom:
 3 ks mäkké ceruzky č. 2
 gumu
 pravítko 15 cm
 nožnice so zaoblenými hrotmi
 lepidlo na papier / tyčinkové vysúvacie/
 pastelky 12 farieb
 strúhadlo
 neskôr podľa pokynov triednej učiteľky 2 ks plniace perá

Do šatne:
 vhodné prezuvky (nie s čiernou podrážkou)
 vrecúško na prezuvky

Na výtvarnú výchovu
v škatuli od topánok alebo v detskom kufríku:
 vodové farby
 pohárik na vodu
 plochý štetec č.12
 guľatý štetec č. 6
 handričku na utieranie štetca
 plastelínu
 voskovky
 30 kusov malých výkresov A4
 1 sada farebných papierov
 staré tričko/ košeľu/
 náčrtník 1 blok

Na telesnú výchovu v plátennom vrecúšku:
 tričko s krátkym rukávom, tepláky / v zime tepláková súprava /
 ponožky
 športovú obuv vhodnú do telocvične
 švihadlo
 lopta
Hygienické potreby:
 malý uteráčik s uškom na zavesenie
 tekuté mydlo
 toaletný papier
 malý plátenný obrúsok pod desiatu

matica2
4. feb 2010

kvetka95 tak to nám nepovedali to je v tej sade a ja sa do toho nerozumiem

lenkaaninka
autor
4. feb 2010

veľmi pekne dakujem už aspon aký taký prehlad mám l 🙂

spevacka
9. feb 2010

maminy prvákov, plniace perá by som zatiaľ nekupovala, lebo pomaly od nich upúšťajú aj v prvom ročníku...ja keď som učila prvákov, mávali keramické, nerobia machule, nie je treba ich v priebehu vyučovania "riešiť" (vymeniť bombičku a pod.)...takže to je najlepšie sa opýtať až konkrétnej učiteľky a máte čas, lebo zo začiatku sa píše (niekde) iba ceruzkou

lubkaj
25. feb 2010

Plniace pero urcite este nekupujte. Ja mam prvacku teraz. Asi do decembra pisali ceruzkou a na pera prechadzali postupne podla toho, ako im to islo. A kazali nam kupit pero Stabilo Easy.

veverca
25. feb 2010

Naši ku koncu 1. ročníka písali už do 512. A ako píše lubkaj- plniace pero určite nie. Oni snáď aj pol roka písali iba ceruzkou a potom prešli na Tornado. Nám dávala zoznam pani učiteľka až 2.9. a stačilo veci postupne poprinášať, máte čas. 😉

debra
28. feb 2010

aj moja dcerka ide v sept do skoly,tiez nam dali zoznam,co vsetko kupit...a tiez ucitelka odporucila pero tornado,ktorym budu pisat az od oktobra...tiez sme platili 15eur,za ktore skola pre kazdeho ziacika kupi ucebnice a zosity....je to dobre,aspon o jednu starost menej.. 😉
a ten zoznam je takmer taky isty ako pisala kvetka...

ja vsak chcem este malu objednat do psychologickej poradne...maminky,nemate nejaky kontakt,resp..poradte mi nejaku stranku,kde by som si mohla vyhladat potrebne veci...dakujem