Kedy a kde výhodne nakúpiť pre prváčika?

bonnie2
23. jan 2018

Ahojte. Od septembra budem mat prvacku a podobnu aktualnu temu som nenasla
, tak sa chcem spytat, ci je vyhodnejsie postupne kupovat potreby do skoly povedzme od zapisu kde by nam mali dat zoznam skolskych pomocok, ci tie ceny su priaznivejsie teraz alebo potom byvaju akcie ak hypermarketoch pred zaciatkom sk.roka a je to vyhodnejsie nakupovat skor vtedy?
Ci su potom tie akcie n

bonnie2
autor
23. jan 2018

Pisem z mobilu a mi to tu blbne 🙂
Skratka ci su tie akcie naozaj vyhodne alebo je to len rekl.tah? Takisto aj sk.taska...po precitani diskusii som sa rozhodla pre tasku topgal a chcem vediet ci nema nahodou dakto skusenost ci aj na to su nejake vyraznejsie zlavy a hlavne kedy? Teda napr.na ich stranke alebo su lepsie ceny v obchodoch? Dakujem za rady...

deti95060810
23. jan 2018

my kupujeme tesne pred sept. v papierníctvach, ale niečo aj v hypermarketoch... to úplne stačí, pretože ak nakúpime skôr deti to rozvláčali po celom dome....

sissy27
23. jan 2018

ono pred začiatkom a hlavne na začiatku šk. roka sa toho nakopí strašne veľa - okrem pomôcok ešte kadejaké poplatky škole, za krúžky, v septembri chcú obyčajne všetko rovno aj na október, takže za dva mesiace naraz... samozrejme záleží od konkrétnej školy. Ak budeš presne vedieť aké zošity, aké ceruzky, farbičky, somariny škola vyžaduje, tak odporúčam kupovať priebežne, ak vám nedajú presný zoznam, tak radšej počkaj, lebo čím nižší ročník, tým je to horšie, presne takáto ceruzka, iná je zlá, presne takéto pero - najlepšie aspoň 2-3ks, no a čo že jedno stojí pomaly 10€...
Teraz mám dcéru na 8ročnom gympli a nikto nerieši čím a kam píše, hlavne že vie učivo.

gretocka
23. jan 2018

no nam sa presne to stalo co pise sissy27 minuly rok pri synovi, ze som podla zoznamu nakupila a pani ucitelka si potom povedala nieco ine a okrem toho, este dostali aj startovaci balicek od mesta, kde vacsina tych veci aj bola.... teraz som uz poucena a dcerke budem kupovat az to, co si povie pani ucitelka... jedine co uz mame popredu kupene je skolska taska, ta uz lezi doma rok, chytili sme vypreda 50-eurovych tasiek za 14, tak som ju tam nenechala.....

bonnie2
autor
23. jan 2018

@gretocka wau a to kde bol taky vypredaj?

bonnie2
autor
23. jan 2018

@deti95060810
@sissy27
@gretocka dakujem vam baby za rady. Tak asi sa neoplati moc dopredu kupovat. Jedine ak uvidim daco maximalne vyhodne. Asi radsej kazdy mesiac odlozim nejake korunky.

gretocka
23. jan 2018

@bonnie2 no v Tescu niekedy v oktorbri minuleho roka.... boli uz len posledne kusy - dve dievcenske a asi tri chlapcenske....
A ostatne veci - ano napad s korunkami je rozumny.... lebo na zaciatku skolskeho roka je toho narazovo viac na platenie....

bonnie2
autor
23. jan 2018

@gretocka takato akcia by sa zisla aj mne 🙂 uz pozeram cez net ci niekde nebudu nejake vyraznejsie zlavy v eshopoch....

gretocka
23. jan 2018

inak synovi sme kupovali tuto....
http://emipo.sk/skolska-aktovka/p6c3

bonnie2
autor
23. jan 2018

@gretocka pekna len ja potrebujem uzsiu cca 30 cm max.nakolko uz taka je raz tak siroka ako moj chrustik. Mala totiz vazi 16 kg 🙂 a asi skor batoh by som brala. Sa mi pacia akosi viac.

hettinka
23. jan 2018

@bonnie2 koncom augusta bývajú super akcie v TESCO, alebo ak máte kartu aj v METRO, aj lepší výber. Neoplatí sa nakupovať veľa dopredu, kúp základ a potom dokúpite podľa potreby, Zoznamy dáva škola všeobecné a pani učiteľka si často vyžiada potom niečo iné (osobná skúsenosť). Neoplatí sa ani brať nejaký balíček zo školy, balí im to taká firma, meno si nemätám - ale boli to šmejdy, pero nanič, lepidlo nelepilo, nožnice ako z číňaku...

Tašku jednoznačne odporúčam TOPGAL, sú nezničiteľné a okolo apríla sa objavuje vždy nová kolekcia na daný rok. Syn má od 2. triedy tašku a stále bez poškodenia, len už je mu malá ... aj som ju vyprala viackrát v práčke a v pohode je.
Na stránke topgalu však boli drahšie, ako v malom bežnom papierníctve, neviem, ako je to možné, ale rozdiel 10€.

katkahs
23. jan 2018

U nas v skole to funguje tak, ze dostaneme zoznam pomocok, ktore potrebuju deti v dany rok a mozeme si kupit sami alebo dat peniaze skole a skola nakupi vsetko (zosity, ceruzky, farby, plastelina, stetce, tus, lepidlo,atd.). Tak som to uz dva roky nechala na skolu a som spokojna. Nemusim nic zhanat, vsetko maju v skole, ked dojde zosit, pani ucitelka da druhy. Este mi aj vratili, co neminuli.

bonnie2
autor
23. jan 2018

@katkahs no uvidim co nam povedia pri zapise. Ci kupovat jednotlivo alebo ako.
@hettinka prosim ta a kupovali ste topgal pre prvaka alebo tie od druhej triedy? Asi nie tie najmensie ci ano? Mala ma cca 118-120 cm ale len 16-17 kg tak aby to nevyzeralo smiesne ked bude velka taska ale aj tak jej ju budem nosit ja.
http://www.topgal.sk/skolske-tasky-do-4_-a-5_-t... mne sa paci tato...a moze byt taky motiv az do stvrtej triedy nie? Aj malej sa paci ale tej sa pacia vsetky 🙂
Ja som chcela malej k narodkam kupit vo februari ale tiez som videla presne tuto v papierku o pat eur lacnejsie. Len rozmyslam ci budu mat dostatocny vyber...no asi musim pokukat buduci tyzden nejake papierka este a popytat sa...

gretocka
23. jan 2018

@bonnie2 no my sme prave hladali tiez nieco co bude co najmensie a co najuzsie, lebo nas chlap je druhy najmensi v triede a vazi tolko ako jeho patrocna sestra 🙂

katkahs
23. jan 2018

@bonnie2 Aj my mame takyto styl tasky, len ine kvietocky 🙂 kupovali sme ju uz pre prvacku. Tasku nosim aj tak ja, ako ktory den, niekedy je tazka aj pre mna 🙂 nastastie si niektore pracovne zosity nechavaju v skole.

bonnie2
autor
23. jan 2018

@gretocka jaj lebo videla som aj uzsie. Teda ja hlavne aby boli uzsie mozno ale aj tak jej ju budem nosit hlavne ja 🙂

bonnie2
autor
23. jan 2018

@katkahs a kolky rok ju uz ma? Ja chcem nieco take co bude aspon do tej stvrtej triedy aj rozmerovo vyhovovat a aby sa jej to potom nezdalo moc detsje. Ale toto hadam v pohode moze byt aj ked ja by som uvitala menej kvietkov...nemam rada moc prezdobene veci...

gretocka
23. jan 2018

to emipo je mozno trochu sirsie ale je nizsie ako ten batoh.... ja som hlavne nechcela batoh ale aktovku s pevnou konstrukciou, ale to boli nase kriteria... kazdy ma ine argumenty a poziadavky.... 🙂 to je asi zaklad, postavit si z coho neupustis, co je pre teba dolezite a podla toho vyberat....

bonnie2
autor
23. jan 2018

@gretocka no nemam este skusenosti len batohy sa mne osobne viac pacia ako tasky a napr.tie topgal vraj vydrzia dlho tak sa mi zdaju vhodne ze by mala jeden batoh od prvej do piatej triedy. Len bude musiet skusat zapinanie lebo ona fury zipsy tak cidne taha ze mam pocit ze ich vydrapi 🙂 v tom su zas tasky lepsie...

katkahs
23. jan 2018

@bonnie2 estelen druhy. Ta nasa je tmavsia a kvietocky su take drobnejsie. Ale videla som tieto tasky nosit aj starsie deti v skole. Tak si myslim, ze vydrzi viac rokov. Prvy stupen urcite.

bonnie2
autor
23. jan 2018

@katkahs este sa mi paco aj srdieckova ale tiez tolko srdiecok mozno o rok by uz nechcela 🙂

katkahs
23. jan 2018

@bonnie2 mame tuto https://www.pricemania.sk/skolske-tasky/topgal-... aj s peracnikom, ale ked sa na to tak pozeram, tak je to asi to iste 🙂 no asi radsej tie kvietocky ako srdiecka 🙂

bonnie2
autor
23. jan 2018

@katkahs ano ta je tiez krasna a uplne ten isty strih aj rozmery.
Srdieckova je tato...pekna ale uz saka stvrtacka asi tazko s nou bude spokojna si aspon ja myslim 🙂

http://www.topgal.sk/skolske-tasky-do-2_-a-3_-t...

katkahs
23. jan 2018

@bonnie2 No je to uz na vas 🙂 podla toho, co sa bude dcerke viac pacit. Ale mate pravdu, ze tie srdiecka by mohli skor omrziet.

bonnie2
autor
23. jan 2018

@katkahs jej sa pacia vsetky. Tak uvidim ci kupim tu kvoetkovanu na narodky alebo pockam na novu kolekciu. Dakujem za rady

hettinka
24. jan 2018

@bonnie2 my sme mali v 1. triede od inej firmy a rozletela sa v polroku, tak som mu kupila topgalku - tento typ, len naša bola inej farby http://www.topgal.sk/skolske-tasky-pre-prvakov/... donedávna ju nosil, vyčistila som ju a akurát darovala jednej maminke, čo má menej peňazí na donosenie. Ja som potom vyhrala v nejakej súťaži ďalšiu Topgalku, tak mu dám tú, lebo je väčšia.
Najlepšie je kupovať s dieťaťom, čo mu sadne ... síce to potom už nie je prekvapenie, ale bude ju nosiť pár rokov, tak musí byť naozaj odskúšaná.
Ja by som počkala na novú kolekciu, na FB ju už avizovali, tak možno bude niečo aj nové, krajšie...

A ešte, ked už sa bavíme, peračník by som odporúčala radšej menší čisto na ceruzky, gumu, pero a k tomu na pastelky jeden taký ten gulatý. Pastelky používame MAPED, ceruzky 3-hranné faber-castel.
Peračník sa synovi najviac overil takýto http://www.topgal.sk/peracniky/ovalne-puzdra/et...

bonnie2
autor
24. jan 2018

@hettinka a do kolkeho rocnika mu rozmerovo stacila ta taska? A kedy bude ta nova kolekcia nevies? Nie som na fb 🙂

hettinka
24. jan 2018

@bonnie2 no dávali status, že už sa to ide fotiť a nahodia to ... no zvyčajne vyjde nova kolekcia v apríli, tak sleduj ich stránku.
Synovi v pohode stačila po 4. triedu, ale záleží, čo bude dcera nosiť, ako to budete mať v škole. Syn si na 1. stupni dosť vecí nechával v škole, vlastne nosil len zošity a angličtinu. Teraz v 5. ročníku ma trošku väčšiu tašku, v podstate je rovnaká, len vyššia a má ju napratanú, no vojde sa všetko, čo treba. A niekedy decká nosia aj čo netreba ... to si treba odsledovať, lebo niektorí fakt nosia všetky písanky, aby náhodou niečo nezabudli, a potom to vláčia ťažké tašky.

bonnie2
autor
24. jan 2018

@hettinka oki. Dakujem za rady 🙂

evina313
24. jan 2018

v lete bývaju akcie. asi by som radsej odkladala zvlast korunky na to. Ved len taška aj s peračníkom, taka kvalitnejšia stoji cca 60 eur.ja by som počkala.akcie su pred skolou na vsetko. na zápise sme sa hned skladali na tie prvotne veci...ale napr. velké obaly budete určite potrebovat, aj dosky...ale podla mna určite radsej odkladat peniažky a potom nakupit. v septembri musite ratat aj s výdavkami na telesnu /aj ked dnes už stačia akekolvek teplaky, trička.../ tenisky na TV, prezuvky, obedy, platba za ZRPŠ, družinu...no je toho dost☹ a inak, odporucam tasku niekde vyskusat a pozriet na nete, lebo ceny za rovnaký tovar možu byt rozne