Dáte deti v júni do školy?

katik999
14. máj 2020

Neviete ako je to s tými očr ak nedáte dieťa do školy? Vy dáte deti do školy v júni?
Lebo tu som čítala, že očr nebude podľa zákona... https://www.parlamentnelisty.sk/spravy/ekonomia...

bibi33
15. máj 2020

@maciatkolulu neviem,tak som niekde citala... aj riesili tu v statusoch ze ako bude ucitelka zvladat aj online aj normalnu skolu a tam spominali baby,ze ved ucit v skole sa deti nebudu...

bibi33
15. máj 2020

@kristiii neviem ako to cele bude,to som len citala... tiez si to neviem predstavit ako to bude fungovat...

kristiii
15. máj 2020

@bibi33 aha, no mňa napríklad toto zaujíma, lebo malý máva online vyučovanie a je to celkom fajn. A ak nemá byť škola školou, tak je podľa mňa zbytočná. Ak by malo ísť o nejaký babysitting, tak to radšej nech zriadia nejaké denné tábory alebo niečo na ten štýl

ariesi
15. máj 2020

@katulienkax trochu silné tvrdenie alebo nevhodné zvolene slová-ženy, čo sa dali na OCR kvôli deťom..... Ako keby každá mala nespocet možností na výber. Som sama s dvoma deťmi 7 a 5, z toho jedno s istou diagnózou, okrem mamy v rizikovým veku nikto. Tak Dala SOM SA NA OCR? Áno, lebo ziadna ina moznost nebola. A v prípade ze budem prvá na rade, tak budem len potrestania za nieco, na čo nemám vplyv.

maciatkolulu
15. máj 2020

@ariesi prečo by si mala byť potrestana?

maciatkolulu
15. máj 2020

@bibi33 nerozumiem tomu, prečo by malo byt vyučovanie online, keď budu otvorené školy? A prečo by mali učiteľky učiť aj v škole aj online? To akože dokedy? 😂😂😲
@kristiii nerozumiem, prečo babysitting? Véd normálne sa môže začať učiť, keď môžu byť tabory👍😉a tie by si financovala ako, zdroje štátu? Ach jaj

bibi33
15. máj 2020

@maciatkolulu neviem ani ja co a ako,citam diskusie a clanky na FB,tak pisu o tom,ze ked budu ucitelky ucit deti v skole-kto bude ucit tie deti,co ostali doma,ci bude online napojena pocas vyucovania alebo po "vyucovani" chuda ucitelka😅) alebo ze to bude len "strazenie" deti,aby im vyplnili cas nech mozu rodicia makat... proste cele nejako zatial nedomyslene... ja skoly podrobne neriesim,mam skolkara a jaslickarku-napr.o jasliach som nezachytila nic,co sa budu otvarat rovnako ako skolky...

mila23
15. máj 2020

no podla mna ked zacne skola,tak by malo skoncit online vyucovanie....ved kto enchce dat dieta do skoly - a necha ho doma,tak nech sa s nim uci. preco by mali trpiet tie deti co pojdu do tej skoly? akoze tie budu v skole,kde sa nebude ucit a ucit sa budu potom doma? ci uz online alebo s rodicmi? to ma aky vyznam?
ked otvoria skoly - kto chce dieta da - nech sa tam ucia a kto nechce, nech ho necha doma a uci sa s nim...nie?

veronika0122
15. máj 2020

Neodsudzujme sa navzájom. Mnohokrát je žena doma a ,,točí,, sa okolo detí nie preto, že je kvočka. Ale preto, že to tak cíti. Dieťa má istotu že je tu mama preň stále a nielen večer keď nestíha po robote všetky ostatné veci. Kto chce ísť do roboty - nič mu nebráni. Ja chcem byť doma (nie, nemám OČR) a viem prečo doma chcem byť kým sú deti malé. A rešpektujem vás, ktoré do roboty utekáte a častokrát ste tam radšej ako doma 😉 a nemáme ani hypo, dom máme, aj dve autá máme, aj na výlety chodíme, aby ste si náhodou nemysleli, že sme nevzdelanci či ako to tu nazývate. A ja som za voľno aj v júny.

marcelatje
16. máj 2020

@mila23 a teraz mi povedz aké bude riešenie, že sa všetci rozhodnú dat deti do školy, ale limit bude 12 deti v triede...... Ved ti co zostávajú doma, umožnia tým co deti do školy chcú dat, aby ich tam dat mohli. Všetkým tu zjavne uniká fakt, že do školy nebudú môcť ísť všetci. Ako to teda vyriešiť? Ja som na ocrke prvý krát v živote. Kvôli peniazom určite nie, byť v práci, príjem mam rozhodne lepší 👍 odhliadnuc od toho nemám zo seba zlý pocit, za celý život som štátnu dávku využila prvý krát, cely život pracujem, odvádzam štátu co treba ta prečo sa teraz cítiť trápne keď ja si svoje povinnosti plním? Okrem toho má čaká operácia, ale akože by som bola aj tak doma, na PN tiež prvý krát 🤷‍♀️

bibi33
16. máj 2020

@mila23
@maciatkolulu toto som nasla na FB ministra skolstva-vyzera to tak,ze kde sa bude dat bude ucitelka v skole ucit a aj zaroven online...
@kristiii

maciatkolulu
16. máj 2020

@bibi33 ľutujem učiteľky....

aduskatt
16. máj 2020

Mám pocit, že som nikde nenašla info o stredných školách.......čo oni? doma do septembra?☹((

cucoriedkacucoriedka
16. máj 2020

@hastrmistr presne tak....kapacitne to skolky a skoly v sulade s epidemiologickymi postupmi a odporucaniami nepokryju....vacsi dopyt ako ponuka bude. Mozno sa bude losovat;))))

mircalla
16. máj 2020

Zbytocne sa o tom dohadovat. Nejako to musia vymysliet, vymysleli to aj v inych krajinach. Pripadne Matovic zahlasi v pondelok, ze nic otvarat nebude - u neho ma neprekvapi vobec nic. Ale prekvapuje ma pomerne dost velka neochota uciteliek, kedze ich aj tak cakaju aj tak prazdniny. emyslim, ze inde by s tym mali taky obrovsky problem. Oni si oddychnu, ti rodicia, co tahaju neustale home office by si neoddychli az do septembra. Ja teda nepoznam nikoho s OCR, vsetci robia z domu a je to ovela narocnejsie. Nie raz mam konferencny hovor pripadne dokonca prezentujem x ludom, a do toho mi tam vrieskaju decka, pridu mi nieco povedat, su hladne alebo vypadne zoom.

kristiii
16. máj 2020

@maciatkolulu asi si nečítala, na čo som s tým babysittingom reagovala. Ja som za otvorenie škôl, ale nech sa v nich riadne učí, ak to má byť len nejaké úložisko pre deti, tak nech to majú pod palcom radšej napr. vychovávateľky a učiteľky nech učia aspoň online.

via88
16. máj 2020

@jajka257 Joj joj, ta ty si mudra. Ved ty ako pedagog musis chapat najlepsie, ze v istom veku, je uz cas, aby dieta naslo miesto v novej socialnej skupine, s rovesnikmi, ktori mu v mnoohom rozumeju viac ako rodicia, nas je skolkar, a tiez uz nevladzeme doma, je znudeny, vycerpali sme uz asi vsetky moznosti, vylety do lesa, hry, trampoliny, knihy, on chce robit veci, ktore dospelak proste nevydrzi robit 12 -14 hodin (ano tolko je hore a nespi), a su z toho na nervy potom obaja, to je prirodzeny vyvin osobnosti, a to som mala psychologiu len na strednej, ze sa hlada medzi “svojimi”, ktori chcu robit to iste (fakt stavat tunely pre auta pre dospleu osobu je vycerpavajuce cely den) na to su tu dalsie decka, aby si prisli na svoje rodic aj dieta. To nema nic s odmietanim vlastnych, co musia potom hasit velavazeni ubohi ucitelia..alw normalna vec. Sme unavene proste. Deti chcu deti, rezim, partiu svoju. Tonje vsetko.

mircalla
16. máj 2020

@via88 Velmi rozumny prispevok. Byt doma sam ci s mamou - vhodne akurat pre totalnych introvertov. My sme na tom rovnako, chodim po praci s nimi von, ale vycerpali sme vsetko - kolieskove korcule, x loptovych a inych hier, bicykle, prechadzky v prirode, rozne hry vonku ci doma, nove hracky, kreslenie, kreativne veci....Malej chybaju deti, hry, kruzky, chodia v skolke na tanecnu, do telocvicne....skratka normalne veci pre skolkarov ci skolakov...
Inak dcera je extrovert a syn introvert, ale uz aj ten zahlasil, ze uz toho ma dost a to uz je co povedat....Je to nezdrave takato izolacia, upadaju najma psychicky a vsetko, co predtym bezne robili nejako vytesnili do uzadia

ktochytavzite
17. máj 2020

@mircalla skor ze sme si deti rozmaznali a oride mensia kriza a oni chudatka nebydrzia doma sa same zahrat?A rodic skusa vsetko,vylety trmposky korcule ale aj tak to tym detickam,chudatkam nevonia;)

ktochytavzite
17. máj 2020

@jajka257 ty uz nebud taka hysterka suo sup olanivat druhe dieta lebo ten tvoj jedinacik to ori tebe bude mat dost zle este v zivote,ozaj.

via88
17. máj 2020

@ktochytavzite tak mozno, ze sme aj rozmaznali... 🙂 ale urcite nie “odmietli”.

mircalla
17. máj 2020

@ktochytavzite Nemyslím. Jednoducho im chýba kolektív. A nie je pravda, že nevonia. Len to je už dlho. Syn je pomerne spokojný, s dcérou to je horšie. Podľa mňa úplne prirodzené, že im iste veci chýbajú a najmä deti. Ja som prísna a od rozmslaznsnosti máme ďaleko

ktochytavzite
17. máj 2020

@mircalla nvm ,vymenivala si tu x aktivit a aj tak sa nudia,vies ja to porovnavam s detmi z inej doby,kedysi deti nevysli z poza plota a vyhrali sa aj s kyblom a vodou,dnes naju deti x milion veci a furt su unudene a dnesny rodic ma furt potrebu im skakat okolo zadku.Tati kriza si myslim ze na nieco aj dobra bola aspon mozno naucia deti si niektore veci viacej vazit a nauci ich sa vyhrat aj same.

mircalla
17. máj 2020

@ktochytavzite Moje deti nemaju milion veci. Vies o mne aj o mojich detoch akurat velke hovno.

ktochytavzite
17. máj 2020

@mircalla ved si to sama vymenovala co vsetko s nimi robis,a aj tak sa nudia🙂

mircalla
17. máj 2020

@ktochytavzite Ty musis byt strasne uboha, ked cele dni travis vyrypovanim do ostatnych. Nieco ako pochopenie toho, ze im chyba kolektiv a deti od teba vobec neocakavam, takze si kludne dalej toc o com chces. Mas pocit, ze niekto drbe do teba a tvojich deti?

mircalla
17. máj 2020

@ktochytavzite Okrem toho, to, ze sa nudia, si povedala ty, nie ja. Nikde som nepovedala, ze sa nudia.
Povedala som, ze ich CHYBAJU aktivity zo skolky a skoly.

ariesi
17. máj 2020

@maciatkolulu lebo katulienkax sa vyjadrila,zectie,čo sa dali na ocr, potom budú prvé pri prepúšťaní. Nejak v tom zmysle.tak som reagovala,že sú ženy,ktoré inú možnosť nemajú.

marcelatje
17. máj 2020

@ktochytavzite závisí od situácie. V byte toľko možností nie je. My sme v dome, mala záhradka, za nou potok a úžasný priestor na výpravy. Deti sa tam prehrajú veľa. Vďaka bohu sú vo veku, kedy ich to baví. Pubertiaka by to možno nezaujalo. A v našom byte by som asi už bola sediva, nemali sme ani len balkón, aktivity značne obmedzené. Bud som bola vonku s deťmi, robota stala, alebo som robila doma a deti nervozne. Teraz sú deti vonku a ja zatiaľ robím co treba.
Každý má iné podmienky a inak nastavený systém. Niektorí zvládnu veľa aj s malom, iní nie.

kvetinka75
17. máj 2020

@simsalabim Kawasakiho choroba tu je roky. Poznam deti ktore ju prekonali pred rokmi. Bakterie, virusy, choroby, mutacie su tu a budu stale. Budes sa izolovat cely zivot? O par mesiacov sa zase nieco objavi. O rok, dvA mozno zase nieco. Buddeme vzdy vsetko zatvarat a budeme doma?