Dcéra nemá chuť do jedla. Čo s tým? Poraďte

tanulka007
24. jún 2011

Ahojte. Mám 7-ročnú dcéru a tá v poslednej dobe takmer nič nechce jesť. Ráno pred tým ako ide do školy tak s ťažkou biedou mi zje necelú polku rožka. Zo školy mi donesi polovičku desiaty domov a to jej tiež nedávam viac ako pol rožka alebo pol krajca chleba. Na obed vôbec neje polievku iba druhé jedlo aj to s trápením zje asi polovicu. Na olovrant len niečo ľahké (jogurt alebo ovocie) a večer zase bojujeme aby aspoň niečo do seba dostala. Pri tom rastie a priberá normálne. Je to normálne?

katulka555
24. jún 2011

@tanulka007 ahoj,moja ma 5 rokov a my sme na tom s jedlom asi tak podobne ako vy.akurat sladke jedla ako palacinky,buchty a kolace -tych by zjedla na kila.ale pocula som ze pokial deti rastu a priberaju v norme,tak asi nemaju taku velku potrebu jest vela a staci im to co zjedia.my sme uz brali aj nejake lieky na podporu do jedla,ale nepomohlo.a moja skor rastie do vysky ako pribera,ale nemame nejake zdravotne problemy kvoli tomu ze neje vela. 🙂 neboj,asi jej to staci...

tanulka007
autor
25. jún 2011

Ahoj. Ďakujem ti za príspevok. Naša by sladkosti jedla na kila keby som ju nebrzdila. Ešte je strašný pecivál. Vôbec nechce chodiť von. Stále ju zaujíma iba televízor a počítač. Takže aj na to má vyhradený čas, lebo by pri tom asi aj spala.V kuse ju musím naháňať do nejakých aktivít. Čo je horšie, ona má tendenciu viac priberať ako rásť do výšky. Takže máme čo robiť aby sme to ustrážili.

menoee
28. jún 2011

Ahoj, moj maly ma 5 rokov a tiez niekedy zapasime s jedlom. Rychlo rastie do vysky a je chudy, tiez som o nechuti do jedla dost citala. Treba nasadit vitamin B12m B-complex alebo Pikovit, potom maju deti vacsiu chut do jedla a daco aj priberu a to my potrebujeme. Su
to vitaminove doplnky, takze si myslim, ze tie neuskodia.

tanulka007
autor
28. jún 2011

My priberať vôbec nepotrebujeme.Ona je skôr plnoštíhlej postavy.Minule sme boli pri doktorke, lebo bola po dlhej dobe chorá (mala črevnú virózu) a bola asi 2 dni na suchároch, takže trošku pochudla. Ale mne to vôbec nevadilo lebo už jej trebalo trochu ubrať. Ja si nemyslím že to bude tým B vitamínom, skôr to bude tými sladkosťami. Ale aj tie už má obmedzené.

vadimka
16. okt 2012

Tato tema je sice uz starsia, ale pridam svoju skusenost, snad niekomu pomoze....

zakladatelka temy pise, ze dcerka neje ale pritom ma problem s vahou. Jednoznacne je to chyba rodicov...nech mi nikto nevravi, ze dieta pribera zo vzduchu...tu by som uplne vylucila sladkosti prip. kupovala ak zdravsie varienty ci piekla svoje musli tycinky napr....dieta ked je hladne, zje vsetko....neexistuje iny variant...no maloktori rodic vydrzi a neda dietatu napr.sladkost ci buchticku...
..druha vec sport, ked sa dieta nehybe, nuz necudujme sa ze ma nadvahu...

ja mam 7rocnu slecnu, ktora uz 4-rok chodi na modernu gymnastiku...napisem ze ma 3x v tyzdni po 4hodiny...
dnes mala v desiatniku cely rozok namazany masielkom, platok tvrdeho syru, morcaciu sunku a papricku...cely rozok viem ze zje..potom si berie jogurt, ktory tak isto zje...v krabicke ma este nakrajane cele jablcko a bobule hrozna...ak by jej bolo malo, brala si bebe celozrnne a musli tycinku....jasne obed v skole, ktory netvrdim ze cely zje, ale kedze aktivne sportuje viem jej dobre travi....
je stihlunka, 123cm cca 21kg...postavicka ako lusk, drzanie tela uchvatne...

takze mili rodicia treba aby vase deti sportovali a potom uvidite, ze budu aj papat a nebudu mat ani problem s vahou...

nefertitiavi
22. dec 2013

nasa sportuje tiez. ma 8 rokov postavicku uzasnu🙂 klop klop klop
4-5x do tyzdna plavanie, 2x do tyzdna hiphop. na ranajky zje z donutenia stvrt zemle, desiatu mi donesie domov naspat, zje max jednu mandarinku, popripade fit tycinku, obed nezje, len sa pomrvi, na olovrant resp veceru ako kedy niekedy zje toust - len polku, kusok kurcata, 2 kuracie nugetky... a nejaku sladkost.
ked to porovnavam s nasou stvorrocnou je to katastrofa, ta stvorrocna zje minimalne 3x viac....
proste nepotrebuje jestviacej