Dnes na mňa nakričala učiteľka v škole

spoony
23. sep 2015

Dnes som bola odviesť syna - prváčika do školy a keďže včera nechal v škole mikinu chcela som aby mi ju doniesol, čakala som pri dverách lebo tak to vyžadujú dozorujúce učiteľky, vraj detičky nemáme odvádzať do šatne a triedy, ale pribehol s tým že ju nevie nájsť tak mi uoratovačka povedala aby som ju išla s ním podhľadať. Pozeral len v šatni, tak som mu kázala ísť pozrieť do triedy či ju nemá v lavici a vošla som za ním, na to vbehla do triedy nejaká pani učiteľka, ktorá mala dozor a začala na mňa kričať (bez akéhokoľvek zisťovania prečo som prišl a ...) že nemám tam chodiť, a vytrhla synovi z ruky mikinu ktorú medzitým našiel a podával mi ju, a hodila mu ju na lavicu. Snažila som sa jej vysvetliť že som prišla pohľadať mikinu tak mi ju strčila do ruky. Na to na mná ešte na chodbe kričala že nemáme deti odvádzať ani do šatní, keď som ju pekne prosila či teda môžu malým deťom pomôcť zavesiť bundy, lebo vešiaky majú vo výške 160 - 170 cm vysoko, a musia stúpať na lavičku aby dočiahli a nechcem aby spadol, tak na mňa vyskočila citujem “či si myslím że mám grambľavé dieťa keď sa bojím že spadne za dvadsať rokov tam nikto nespadol".
Poviem vám, že som zo školy odchádzala so slzami v očiach ale po telefonáte s manželom som bola u riaditeľky podať sťažnosť. Tá bola milá, sťažnosť prijala, ospravedlnila sa mi , vraj to bude riešiť a taktiež aj tie vešiaky.
Nečakám rady, len som to potrebovala dostať so seba, lebo som v šoku ako sa niekto kto má vychovávať moje dieťa počas doby čo je v škole môže takto správať, ja by som si na nikoho nedovolila vyskočiť len tak či v súkromí alebo v práci.

sardinka333
23. sep 2015

@jolinka haloooo...ja nikde neospravedlnujem kričanie na rodiča, asi si nečitala čo pišem 🙂 🙂 🙂 🙂 v prispevkoch som praveze napisala ze kričať v žaidnom pripade na rodiča nema. A never rodičom ze im ,,stači povedať,,..nestači...robia to neustale aj ked im x krat povieš a keby si videla akymi ,,vymyslami,, sa snazia dostať do školy...
Ja som raz chcela v dobrej viere pustit mamičku do budovy lebo ze dieťatko potrebuje cikat...pustila som ale už som na nu nedavala pozor čo robi, kam ide...videla ma moja veduca a ten pucung čo som dostala ja nabuduce nepotrebujem. Dalšiu mamičku som už slušne odmietla - no...určite si myslí o mne ,,svoje,, ale zial. Ja som malý pán - poslucham len pokyny mojich nadriadených pripadne im mozem dať navrhy, riešenia ale vysledok nie je často v mojich rukách zial...aj ked ochota by bola.

adrika_77
23. sep 2015

@spoony vies co,takto to zial na Slovensku chodi, a to nie len v skolach,ale aj v iných zariadeniach,super ze si podala staznost!

bubelko
23. sep 2015

@slniecko192 hej pride mi to uplne v pohode. neviem, moje deti si v pohode vezmu samrlik, ked lezu do chladnicky, nemam s tym problem. a to mladsi nema ani 6r. skratka, ak chcem aby boli samostatni, tak ich necham, nech sa to naucia a nie, ze zakazdym volaju - mamiii, podaj... ako kedy sa to naucia? v puberte uz budu dostatocne velki, aby zvladli vyliezt na rebrik ci stolcek, ked nedociahnu? 😕

@fidka79 a ked si zlomi ruku na telesnej vychove, lebo sa potkol? moj syn si zlomil ruku na treningu, pocas letnej pripravy. a to som bola vonku, pred halou. mala som teraz vyletiet na trenera, ze nedaval pozor a moj syn bol nesikovny a spadol? ako prestanme robit z deti nemotorne a nesikovne a skor im verme, ze to zvladnu. urazy sa stavaju, mozu sa stat ked budem doma, mozu sa stat v skole. ja som si v skole vyrazila zub - blbli sme so spoluziackou. bol nastastie mliecny. pamätam si ako mi mama vynadala, lebo mohol byt trvaly. ale nepamätam si, ze by napochodovala do skoly a robila cirkus s druzinarkou, ze na nas nedavala pozor 😖

jolinka
23. sep 2015

@sardinka333 dobre ked neospravedlnujes kricanie 😉 ale na mna preco kricis haloooo ?

Predpokladam ze nejde stale o jedneho rodica, bohuzial ked je 800 deti a 1600 rodicov plus dalsi rodinny prislusnici...tak stale niekto iny porusi pravidlo alebo aj nevie ze porusil, a ano je tvoja praca X krat povedat a vysvetlit. 😉

sardinka333
23. sep 2015

@simonka77 pozri...vela je iniciatíva rodičov, ktorí chcu zmeny...a ver, ze je vela rodičov, ktorí budu velmi radi robiť veci v triede - ano je tam školník a ten ma roboty tiež dost, neustale nejake zavady. Mnoho rodičov je ochotných prist a pomoct, zvlašt ak sa jedná o ich vlastne deti. Aj v skolke nas bezne volali na sobotne brigady malovať plot, upratovat ...nič nezvyčajne, to ze ty to nepoznás je druha vec.

akvi
23. sep 2015

inak mna by celkom zaujimalo, ze preco nemozu v niektorych skolach chodit rodicia do triedy s detmi.. Ked tak premyslam, ja som ucila v skole s 500 detmi, aj v skole so 100 detmi, syn mi chodil uz tiez do 2 skol a nikde to zakazane nebolo. A zaujimave je, ze nikde ti rodicia ani hufne nechodili s detmi, sli vtedy, ked to bolo potrebne, ked sa chceli porozpravat s ucitelkou, alebo len jednoducho odprevadit svoje dieta.. Preco to niekde zakazuju? Ved to su take normalne, ludske veci, mne pride, ze niektori ucitelia si vyrabaju problemy uplne zbytocne. Maju z toho potom nervy a teda, uprimne mi je luto tych deti..

bubelko
23. sep 2015

@jolinka ale tak ked je tam lavicka, nevidim problem. nasi maju lavicky v skolke - ked nedociahnu, postavia sa, vylozia si veci na policku, zlezu... fakt v tom nevidim problem, ze dieta, ktore nedociahne sa postavi na lavicku a zavesi si to. ako skola by som dozrela, aby lavicka bola pripevnena pevne k zemi a nemohla sa prevrtnut, ale riesit to, ze dieta nedociahne, treba dat nizsie vesiaky... za chvilu pride mamicka, ktorej syn je vyssi a hrozi, ze si o vesiak, ktory je nizko rozrazi hlavu...

jolinka
23. sep 2015

@bubelko problem nie je v tom ze sa nemoze nikdy nic stat, na telesnej v triede atd. Problem je v tom, ze skola nie je ochotna ani zmenit vesiaky, /to je taky problem to vysrubovat a prisrubovat nizsie?? 🙄 🙄 🙄 160 cm vysoko asi tazko bude pre priemerneho prvaka urcene.../ a zaroven si skola nevezme na zodpovednost rebriky a ine pomocky na presun do vysky... To urcite nedovoluju predpisy, nech by boli jednotlive deti akekolvek sikovne ci samostatne.

Takze ostava len vyskakovat ci prosit o pomoc ci ako...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sardinka333
23. sep 2015

@jolinka ty si ma počula cez internet kričať? pretože teda nechapem prečo si mi adresovala ten prispevok ale ok. Tých 1600 rodičov ma rodičovské združenie kde tieto pokyny dostanu a počuju ich - predpokaldam ak nehraju na mobiloch - aj to som zažila. Každý máme na starosti ,,svoju triedu,, kde se to rodičom povedali..to ze to neberu na zretel je vec ina. Ale ja osobne som nikdy nepovedala rodičovi, ktorý prišiel a povedal čo je vo veci ze by som ho vypoklonkovala, to nie. Vzdy sa dohodnut, len nie kazdy sa dohodnut chce.

bubelko
23. sep 2015

@fidka79 pre mna to rozdiel nie je. uznavam, ze 2 tyce a'la lavicka nie su najbezpecnejsie a v tom pripade by skola mala pouvazovat o zmene - dat na ne klasicku dosku, aby uraz nehrozil, lebo to hej, tam sa moze noha zasunut.

@jolinka a je problem prist za pani ucitelkou a slusne povedat, pani ucitelka, nedociahnem, mozete mi prosim pomoct? a ak nepomoze, potom riesit, ze teda personal nie je ochotny a dieta naozaj nedociahne? ako u nas to tak funguje. deti pridu, poprosia a väcsinou to funguje... podla mna je to o komunikacii 😉 o nicom inom

sardinka333
23. sep 2015

@bubelko u nas doma napodobne...dcera si zoberie stupienok z kupelne ak chce niečo z chladničky. A presne ako hovoríš - kto prišiel a povedal ze niečo potrebuje ak sme si aj sami nevšimli tak nikdy sme neboli neochotné ze by sme nevyhoveli aj ked by sme niekedy naozaj nemali - dať kluč do ruky dieťaťu lebo som nemohla nechat ostatných bez dozoru, ale vzdy to bol ziak na ktoreho je 100% spolah. Je to o komunikácii, ochote ale na oboch stranách.

jolinka
23. sep 2015

@bubelko vies co ked sa chce vsetko sa da... par vesiakov hore, par dole. vesiaky 160-170 cm su urcene pre dospele osoby, zas uvazovat ze vysoke dieta sa udrie 🙄 nie je vacsia pravdepodobnost ze 120 cm vysoki prvaci /to je priemerna vyska 6,5 rocnych deti/ budu vyskakovat?

ako ja to osobne riesit nemusim, nasi maju skrinky, a ucitelka nemala problem nizsej dcera vymenit vyssiu skrinku za spodnu aby nevyskakovala, na chodbe je len velka lavica oproti, to si ju urcite neprivlecie k skrinke.

jolinka
23. sep 2015

@sardinka333 ano da sa kricat aj pisanym slovom. prajem pekny den.

jolinka
23. sep 2015

@bubelko jo a tak kazde rano kazde poobede pri presune na dvor...uz vidim tu ochotnu ucitelku ako kazdy den skace malemu Jozkovi ci Marienke pomahat. 😕 😕 a hlavne tu na SK.

sardinka333
23. sep 2015

@jolinka to su len tvoje domyšlania...podobne ako fidky. Ale vo vysledku si mysli čo chceš..🙂

Mne teraz volal syn ze si ,,odtrhol nechet,, v škole, ze čo ma robiť. (už mu to ošetrili samozrejme) ..no idem tam urobiť bordel ako na neho davali pozor🙂
Poručam sa... 🙂

spoony
autor
23. sep 2015

@akvi
@sardinka333
Musím podotknúť že nikde oficiálne nám nebolo dané vedieť že deti nemáme vodiť do triedy a ako máme riešiť také veci ako ja dnes, len dozorujúce pani učiteľky kričia po mamičkách, že ich nemáme vodiť, pritom ja dnes, keď som išla dnu, tak pri prvých dverách som sa dozoru nahlásila a až pani učiteľka na chodbe (o10m) ďalej s tým mala problém. Ani pri dverách vstupných nie je žiadne info že je vstup rodičom zakázaný. Pani učiteľka triedna s tým nemá problém.
Asi sa na rodičku budem požiadať nech nám ako rodičom teda oficiálne povedia kam ich môžme vodiť a ako máme riešiť veci.

sardinka333
23. sep 2015

@spoony ak vam nedali pokyny je to chyba školy - a vrieskať nema čo... 🙂 ale to si často dovolia take čo su tam roky rokuce, o miesto sa nestrachuju pripadne dochodkine čo sa čudujem...u nas je taka zastupkina...pri tom uz dochodkina čo by iny mozno robil rad tak tomu tam ,,zabera miesto,,. Držim palce aby sa vam v škole pačilo a prekonali ste všetko čo vás ešte čaká. 🙂 Hlavne komunikujte a berte niektore veci s rezervou. 🙂

jolinka
23. sep 2015

@spoony pocuj ty si sa iste na rodicovskom hrala s mobilom 😀 😀 ked nevies pokyny 😉

bubelko
23. sep 2015

@jolinka ja mam 165 cm, jonas ma 115cm a ked natiahne ruku, tak mi dokaze zostrelit okuliare uplne v pohode, takze nemyslim, ze ked sa jozko-marienka postavi na lavicku, nedociahne na vesiacik...
a verim tomu, ze ked pride dieta slusne, tak mu ucitelka pomoze...pripadne ak ma jozko alebo marienka kamaratku(kamarata) vyssieho, ze by poprosili toho? ale to sa asi u nas na svk uz vobec nenosi, ucit deti pomahat si navzajom ☹
a ked tam jozko ci marienka stoji ako panak a nepovie mäkke F, lebo doma mu niekto vzdy pomoze aj bez slova, tak hej, potom mu nepomoze nikto. pripadne ked len krici - nedociahnem... ani mna by nehlo.. ani kvoli vlastnemu dietatu...
ale uznavam, je jednoduchsie chciet od skoly premontovat a menit vsetko, ako skusit nieco aj inak.

spoony
autor
23. sep 2015

@sardinka333
@bubelko
Aj môj syn keď niečo potrebuje si výjde na stupienok, ktorý majú na tento üčel a zoberie si, ale je to i é je tam sám, a nie v šatni v malom priestore 26 detí stojacich na lavičke a vzešiavajúcich si veci, tam je uz väčšie riziko. A čo sa týka pani učiteľky o ktorej píšem, tak keď som ju poprosila či im teda pomohla, keď nemôžu rodičia a mne odpivedala že či je grambľavý, tak či by asi odpovedala jemu keby ju poprosil???

jolinka
23. sep 2015

@bubelko vis co ...dorazila si ma argumentami 😕 😕 😅 😅

spoony
autor
23. sep 2015

@jolinka
🙂 🙂
Nie 🙂 rodičko nás čaká až budúci pondelok.🙂 🙂 🙂 a prisahám, že prvý deň školy som v triede dávala pozor. U nás sú dve triedy prváčikov po 13 detí, tak by si ma rodičia všimli, kedy som vyrušovala 🙂

spuntikmathiasko
23. sep 2015

@spoony no krava ucitelka, co ti poviem. Nema co hladat pri detoch. Tvoj maly musel co zazivat ked videl taky cirkus, dost co je vystresovany zo skoly este aj toto. A nechapem, co to tam maju za pravidla, ze nemozes dieta odprevadit.

jolinka
23. sep 2015

@spoony ked je tak malo deti, z coho su take nervozne ?? 😕

akvi
23. sep 2015

@spoony a hlavne im nezabudni na tom rodicku povedat, ze ako mozu ocakavat od deti slusne spravanie, ked sa oni spravaju takto.. A ja by som si teda urcite poriesila aj to chodenie do triedy, ako rodic mas na to plne pravo.. Skoly akosi zabudaju, ze oni poskytuju SLUZBU platenu z nasich dani a deti a rodicia su klienti.. Treba im to pripominat pri kazdej prilezitosti..

bubelko
23. sep 2015

@spoony a co, ze je tam 26 deti? riziko je vzdy, aj ked stupa na lavicku sam. musi pockat, kym ma dost miesta. a ked nevie cakat a nahanaju sa a blbnu a stuchaju sa, tak halt sa moze stat uraz. ale to sa moze stat aj doma, ked sa budu so sestrou nahanat a ona ho potkne (alebo on ju).
a co by mu povedala, neviem. ak by mu nepomohla, tak by som to riesila - presen ako to riesis teraz. napisala by som normalne staznost. ze mam zakazany vstup do skoly, dieta napriek lavicke nedociahne a ucitelka nebola ochotna pomoct, ako to riesit?

a ono - niekedy, ked cudzi clovek dietatu povie, ze to nedokaze, tak ono just. posl. priklad u nas zo skolky. ucitelka chcela, aby deti zbierali popadane jablka cez prestavku v skolke... detom sa samozrejme "chcelo". este 1 kyblik, ok, ale viac? tak im povedala, stavim sa s vami, ze uz viac kyblov nenazbierate... no si mala vidiet, ako nosili a predvadzali, ze kto donesie plnsi kybel...

prunee
23. sep 2015

@sardinka333 ...katastrofa, tvoja komunikacia v tomu prispevku, ale "vyhrala si", mala si "posledne" slovo

spoony
autor
23. sep 2015

@jolinka
To je to, že to nie je jeho pani učiteľka, táto ani neviem koho učí (chúďatká deti) ona len rodila dozor na chodbe. A áno bol v šoku veď sa aj rozplakal a ona po mne kričala že to je moja vina lebo som ho odviedla do tridy, z triedy ma vyhodila ana z nej tiež vyšla a zavrela dvere. Tak som v strese ako to dnes zvládol, ale mali mať branné tak dúfam že dobre.
Jeho pani učiteľka je milá a čo mám o nej info tak taká správna pre prváčikov. U nás nie je veľká škola sme na dedine - tak cca 150 - 200 detí celkom od 1 po 9 ročník. Tak naozaj nemá byť čo vynervovaná, tu sa ľudia poznajú tak tie deti ani moc nevyvádzajú.

jolinka
23. sep 2015

@bubelko myslim ze socik uz skoncil, aby sme museli len vsetko akceptovat tak ako je, lebo tak sa to robilo xy milion rokov.

Nehovorim ze kazdy navrh rodica v skole, ci zamestnanca v praci,...musi byt dobry a aj realizovany... 😉 Ale vsetko zavrhovat v style, budte tiche u nas to tak je zvyknite si. nic sa nebude riesit. 😒 tiez nie je dobry pristup skoly ci inej institucie.

Ja som za samostatnost deti, rozhodne nie som chulostiva matka na svojich bubacikov jedinych na svete 😅 😅 moje si tiez poradili sami, napr. aj s tou vymenou skrinky, vravela som dcere ze ona musi ist si to vybavit, lebo ucitelku co dava kluce ja uz poobede nevidim , len druzinarku. A aj si to vybavila ako prvacka a ako vies ma aj poruchu reci a zvladla to. 😉