Dnes na mňa nakričala učiteľka v škole

spoony
23. sep 2015

Dnes som bola odviesť syna - prváčika do školy a keďže včera nechal v škole mikinu chcela som aby mi ju doniesol, čakala som pri dverách lebo tak to vyžadujú dozorujúce učiteľky, vraj detičky nemáme odvádzať do šatne a triedy, ale pribehol s tým že ju nevie nájsť tak mi uoratovačka povedala aby som ju išla s ním podhľadať. Pozeral len v šatni, tak som mu kázala ísť pozrieť do triedy či ju nemá v lavici a vošla som za ním, na to vbehla do triedy nejaká pani učiteľka, ktorá mala dozor a začala na mňa kričať (bez akéhokoľvek zisťovania prečo som prišl a ...) že nemám tam chodiť, a vytrhla synovi z ruky mikinu ktorú medzitým našiel a podával mi ju, a hodila mu ju na lavicu. Snažila som sa jej vysvetliť že som prišla pohľadať mikinu tak mi ju strčila do ruky. Na to na mná ešte na chodbe kričala že nemáme deti odvádzať ani do šatní, keď som ju pekne prosila či teda môžu malým deťom pomôcť zavesiť bundy, lebo vešiaky majú vo výške 160 - 170 cm vysoko, a musia stúpať na lavičku aby dočiahli a nechcem aby spadol, tak na mňa vyskočila citujem “či si myslím że mám grambľavé dieťa keď sa bojím že spadne za dvadsať rokov tam nikto nespadol".
Poviem vám, že som zo školy odchádzala so slzami v očiach ale po telefonáte s manželom som bola u riaditeľky podať sťažnosť. Tá bola milá, sťažnosť prijala, ospravedlnila sa mi , vraj to bude riešiť a taktiež aj tie vešiaky.
Nečakám rady, len som to potrebovala dostať so seba, lebo som v šoku ako sa niekto kto má vychovávať moje dieťa počas doby čo je v škole môže takto správať, ja by som si na nikoho nedovolila vyskočiť len tak či v súkromí alebo v práci.

canama
29. sep 2015

@bubelko no ved, cele to stazovanie sa ucitelov ake su dnes decka nevychovane, drze a podobne a potom sa prides pozriet na hodinu a ucitel znechuteny, apriori nasrany len steka po detoch kvoli hlupostiam a zaujem o vzdelanie a tie deti ako take nula bodov...a este by chcel tento ucitel mat autoritu a vacsi plat...vraj potom aj zaujem z jeho strany bude. 😀

bubelko
29. sep 2015

@sardinka333 to, co je v tej ucebnici preberali v skolke - komplet tak ako je to v ucebnici. na tie otazky, ktore su k temam, vie odpovedat aj moj mladsi syn - ma to teraz v skolke. dopravna vychova je u nas v 4r - kedze chodia sami do skolky. takze to, co sa prebera na vlastivede maju zmaknute aj v praxi...
takisto orientacia v okoli, pocasie, premeny rocnych obdobi, dni - okrem hodin...to su vsetko prakticke veci, ktore potrebuju vediet uz v 1.triede...
taktiez rozne pokusy - mali motyle, teraz slimaky a vyvoj zivota od pociatku az po koniec. 😉
a nie, nezavdaci, to je fakt. ale som radsej, ze moje 4r dieta vedelo, ako chodit po chodniku, ako prejst cez prechod, ktory den je, co robil vcera. a staci mi to v SJ 😉
a nie je to myslene osobne, ale len pre porovnanie 😉

sardinka333
29. sep 2015

@canama ešte som nevidela na ,,predvadzacej hodine,, znechuteneho učitela, ked ma za riťou x očí...ty keby si neextremizovala v každej teme tak by sa svet ani dnes neotočil ,,kolo,, svojej osi.

sardinka333
29. sep 2015

@bubelko jasne...super ze mozu chodit sami, tu si to neviem predstaviť. Ja pustim deti na pod dom sa hrat pripadne na ihrisko same (7 a 9r) a mamičky na mna pozeraju ako na šlahnutu, ze ,,samé deti vonku,,??? A čo mam stat pod domom a stepovať? Mame dohody a pravidla, deťom verim, jasne ze sa bojim ale nechem ich držať v skleníku nech sa učia. Potom vidíš ine deti v ich veku a bez ,,matere,, by to zahynulo lebo nevedia nič ani chleba si natreť. Ani nie ze nevedia ale ta mama im neda priestor, možnost robiť veci sam.

sorciera24
29. sep 2015

@bubelko ono sa ale tieto veci ako rocne obdobia, ci dopravna vychova preberaju aj v skolke (aspon moj v obycajnej mestskej to mal)...len nase skolstvo ej tak uzasne skoordinovane, ze lava ruka nevie, co robi rpava......ucitelia su mali pani...darmo sa apeluje od ucitelov, ak raz povie ministerstvo, ze sa to da do 4.roc. na vlastivedu...tak sa to da....(hotovo)......aj ked, vacsina deti to vie zo skolky (ale zas skolka na SR nie je povinna), takze preto...prsote cele zle, osnovy a standardy su dane ministerstvom......ale azs nevidim do toho uplne, ekdze neucim ani v MS, ani na 1.st .....take podstatne mena sa tiez preberaju vo viacerych rocnikoch, ze?

bubelko
29. sep 2015

@sorciera24 ja nie som ucitel, ale syn musi robit skusky, takze sa na neho musim hrat...neviem to porovnat z pedagogickeho hladiska... pre mna je ta ucebnica - no neviem, co si mam o nej a jej niektorych temach mysliet. 🙂

momentalne sa zamyslam nad tym, ze ako podla tejto ucebnice pripravit syna na skusku. lebo temy, ktore su vseobecne - uz ovlada, co je fajn, lebo mam menej roboty. ale tie nebudu na skuske. 😀 a tie co potrebuje vediet na skusku, podla tejto ucebnice nie je mozne naucit. lebo ani ked sa poskladam netusim, ako vyzera a funguje okolie skoly. na teme "moje okolie" ja zalozena cast ucebnice a z toho bude aj skuska. to vsak neberiem ako problem ucebnice... lebo ta nemoze byt orientovana na deti zijuce v zahranici, co plne chapem 😉

sorciera24
29. sep 2015

@bubelko ahaaa, ajsne, chapem, tak ale na skusku (predpokaldam rozdielovu)...vraciate sa na SR?......sa popytaj konkretneho vyucujuceho, ze na co sa mate sustredit....mali by ti to povedat....(a ak je to o okoli skoly......tak by mohol hovorit aj o tej, do ktorej chodil v zahranici...ci nie?) 😅 🙂

bubelko
29. sep 2015

@sardinka333 chapem. ja som napr. vcera aj dnes povedala pani ucitelke, ze ak by ma alebo sestru nevidela, tak syn moze ist sam zo skoly k sestre - je to len cez cestu. sice sa ma este raz opytala, ci to myslim vazne, ale ked som povedala, ze ano, tak ho naozaj odprevadila k vestibulu a nechala ist. zhodou okolnosti som to stihla a akurat som prichadzala.
ako nemozem sa na skolu (ucitelku, riaditelku ci zastupkynu) a pristup stazovat. vratnika/skolnika neberiem za beznu mincu. 😉

bubelko
29. sep 2015

@sorciera24 my sa nevraciame, chodime len na tie rozdielove skusky 🙂 lepsie povedane, teraz sme zacali. chcem, aby zakl. veci o svk vedeli, lebo nikto nevie, co bude a ci sa niekedy nevratime.
ved to, ze povedala - okolie skoly a stvrt, v ktorej sa skola nachadza... 😉

pauliesivackova
29. sep 2015

Joj, ani nehovor, moju malú sestru šikanovala spolužiačka obludným spôsobom a keď sa mama išla na to sťažovať nakričali na ňu zato ... prosím vypočujte si dôvod ... že si položila ruky na riaditeľkin stôl... a nijako sa šikana neriešila...

canama
29. sep 2015

@sardinka333 aaaa, dotknuta pani ucitelka...najviac sa mi paci ako nechtiac potvrdila presne to co som napisala. 😉

haslerka1975
11. okt 2015

Postupovali ste spravne ohladom staznosti, ale informujte sa aj o vyvodenych dosledkoch pre danu pani "ucitelku", ktora sa slusnemu spravaniu este nenaUCila, a to je ucitelka ;) Akokolvek, dieta by som z takej skoly okamzite zobrala.