Je v poriadku mať telesnú výchovu vonku v 15 °C stupňoch?

baccio
28. sep 2020

Ženy prosím vás povedzte mi ....je vhodné aby v 15 tich stupňoch keď je zamračené a fúka mali deti telesnú výchovu vonku v kraťasoch a tričkách? Ja už neviem či ja som precitlivena či je to aj inde takto?

baccio
autor
28. sep 2020

@simca06022011 keby to všetko šlo takto po masle ako vravíš...to by bolo fajn.Len niekedy je ťažko riešiť niečo pred čím si vedenie zatvára oči a tvári sa že ten problém tu nieje. Ty rodičia čo mali s ním ešte väčší problém už na škole deti nemajú. Rada školy je ticho a nerieši.

baccio
autor
28. sep 2020

@btus áno cvičia

simca06022011
28. sep 2020

@anita1978 ano ale teraz nie sme v 87-92.. aj my sme mali predpisane cvicky, modre kratasky a biele tricko, ale von sme chodili v teplakoch a mikinach. A v 90rokoch nas mlatili palicou ucitelia..a j to by bolo teraz ok? 🙂 A mozeme porovnavat do nemoty..

simca06022011
28. sep 2020

@baccio a dala si im podnet na riesenie? ci ako teraz cakas, ze sa to vyriesi tym ze napises na MK? Lebo to sa neriesi tak, ze ty sa postazujes ustne pani ucitelke a ona zagula ocami, ze sa jej to nechce riesit a teda nik to nebude riesit. Ale riadne pisomne staznostou so ziadostou o napravu. Ak nemaju nieco v skolksom poriadku o uboroch, o tom, ze v zime chodia von v kratasoch... tak bohuzial. AK maju, treba cez skolksu radu riesit zmenu tychto odsekov v sk.poriadku. Alebo mas aj ty moznosti, nechat to tak.. alebo prelozit dieta inam, alebo vymysliet ako deita natrvalo zbavit telesnej :D co by ale bolo uz asi vela, plus bola by to aj skoda mozno.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
28. sep 2020

@baccio Ale prosim ta, ty sa stale vyhovaras.
Este raz sa ta pytam: Isla si do skoly a stretla si sa ucitelom? S triednou? So zastupkynou? S riadtelkou? Co tu pleties radu skoly, co ta s tym ma?
Ak si sa s tymito ludmi co menujem stretla, tak opis presne ako rozhovor prebiehal.
Lebo tu sa vyraba problem kde mozno ziadny nie je a stacilo by jedno stretnutie a bol by problem vyrieseny. Ale lepsie je hundrat si na ucitela a stazovat sa ako priamo riesit.

baccio
autor
28. sep 2020

@simca06022011 je smutné že pomaly sa na MK človek nemôže len tak niečo opýtať...lebo hneď ma vela z vás pocit že musia niečo riešiť....ja som si od vás neprosila návrh ako to riešiť. Ja viem ako sa postupuje. Len som sa pýtala ako je to inde....

btus
28. sep 2020

@baccio aha, tak to už je o inom. Lebo v teplákovej súprave cvičiť vonku nie je problém. Ostáva Vám už len sťažovať sa.

esyco123
28. sep 2020

@baccio Tak sa zariadim po svojom a "bombardujem" vedenie školy. Bodka. A komu sa nepáči nech sa šťažuje. Moje dieťa bude oblečené v tom čo poviem ja ak je to v rámci predpisov - t.j. max. tenisky s bielou podrážkou do interéru čo je momentálne "pasé". Takže vonku moje dieťa bude cvičiť v tom do čoho sa prezlečie a nech sa učiteľ postaví aj na hlavu. Neexistujú predpisy kde je určené čo môže či nemôže mať oblečené - jedine interné - no a to dosť pochybujem, že má nejaká škola toto "ošefované"....Takže len trošku sa vedieť postaviť voči nezmyslom.

esyco123
28. sep 2020

@baccio Inde je to tak ako píšem - moje dieťa - moje pravidlá - v rámci toho čo škola má v pravidlách - a to našťastie len klasiku. Akože nie sme v komunizme kde sme museli nosiť červené "gaťky" a modré trencle....

esyco123
28. sep 2020

@fokuska Evidentne nie. Radšej rieši na miestach kde jej to nepomôže a tu sa dobre ústa otvárajú....Nemá na to riešiť kde treba-myslím si.

simca06022011
28. sep 2020

@baccio Na zaciatku som napisala na uvodny prispevok, ze to nie je normalne... nic ine. CIze sa ospravedlnujem, samozreme sa tu moze cokolvek ktokolvek opytat, ja som citala v diskusii to, ze sa to riesi dlhsie, preto som znovu reagovala, kedze tu sa ubrala diskusia uz smerom riesenia...
My sme behavali stale vonku, bola som cely druhy stupen na sportovej ZS, atletika a tak.. A nikdy nie v kratasoch, este aj v snehhu sa behalo.. Ani na jesen sme bezne nesli von v kratkom, bundy sa brali, tak ako to ma dcera teraz.. ked je im teplo sa vyzlecu.

esyco123
28. sep 2020

@baccio Inak to je o tom istom akože ti povedia, že má mať farebné fixy či pastely a oni si určia druh a typ a výrobcu a ty skáčeš ako oni pískajú? Lebo to je viac menej o tom istom. No nie- riešim čo potrebuje a je moja vec kde to kúpim, akú značku a čo....Čiže len trošku flexibility a postaviť sa za dieťa a hlavne za seba ako za rodiča.

sisaka
28. sep 2020

@esyco123 toto doteraz nechápem, ako učitelia môžu nariaďovať ake konkrétne pero, ceruzky kúpiť a ešte viac nechápem, že ľudia sklopia uši a kúpia. To vážne si niekto nechá kecat do toho, akú znacku pera môže mat dieťa v škole?

esyco123
28. sep 2020

@sisaka Ako vidíš áno. Aj dokonca hádam akú teplákovú súpravu môže kúpiť...No ako vždy hovorím :---"líná huba, hotový nešteští..."

kittykat22
28. sep 2020

@baccio co ti k tomu napisat. Zjavne ucitel stara skola. A riesite to preto, ze deti hovoria ze im je zima alebo preto, ze zostavaju chore po telesnej? Pretoze ak nemaju zdrav. problemy tak len niesu zvyknute. Podla mna sa je lepsie sportom zahriat ako sa spotit. Inak aj moj syn ma topanky na suche zapinanie na telesnu 🙂 Nastastie s tym nikto problem nema 🙂

baccio
autor
28. sep 2020

@esyco123 vieš čo je vtipné že v škôlke musia mať len pastelky progress....uz som mala námietku a bola som za zlú...raz kupoval manžel kúpil samozrejme iné dokonca drahsie....jemu nepovedali nič....ale syn došiel zo škôlky že ma zle pastelky....a mne učiteľka vravela že on sa sťažoval že deti majú iné a že sa vraj cítil zle....podotýkam 5ročny chlapec ktorý nerád kresli ...a že mám kúpiť progress a tie druhé mi vrátila....

esyco123
28. sep 2020

@baccio To nie je vtipné...To je len na tebe. Proste by som poslala učitelku do teplých krajín - má pastelky - má - hotovo. A "musia" - zákon, paragraf?!! Kde sme?! A nie nie som typ čo robí problémy ale chcú pastelky - má pastelky - nezaujíma ma odporúčaný výrobca a to isté zo zvyškom pomôcok či iného. Presne o tom to celé je - nechávaš sa manipulovať čím netreba - asi ti chýba asertivita alebo neviem....
Či teraz keď povolia teplákovú súpravu Reebok tak budeš šťastná že má tepláky a kúpiš ju?

baccio
autor
28. sep 2020

@esyco123
@simca06022011 jednému nerozumiem žienky...prečo sa do mňa navažate ? Ešte raz..neprosila som o radu. Nepoznate ma a usudzujete že som nič neriešila,alebo málo,že som manipulovatelna a podobne nezmysli. Ale keď vám dieťa v škôlke naockuju že tie farbičky niesu dobre, že pozri všetci majú tieto, a dieťa sa cíti preto zle...tak čo urobíte? Učiteľke ste to povedali ale dieta do konfliktu kôli farbickam zaťahovať nebudete...či áno?Máte učiteľov s ktorými sa diskutovať dá, ale sú aj taký ktorými nepohnete.

baccio
autor
28. sep 2020

Už nemusíme diskutovať lebo to nemá zmysel...ďakujem mamičkám ktoré sa len podelili ako to funguje u nich ...a ostatným chcem len povedať že nie vždy tu každý hľadá múdre rady...len chce poznať názor iných.Pekny večer všetkým.

basullinka
28. sep 2020

Určite je v poriadku, ak cvičia vonku. Osobne si myslím, že momentálne je to aj lepšie ako vnútri. Samozrejme, ak neleje a nefúka. Avšak správanie učitela je nevhodné, asi by som pobehala rodičov, napísala PÍSOMNU sťažnosť na učitela s podpismi ostatných rodičov, poslala vedeniu školy a ak sa to nebude riešiť, tak zriaďovateli. Nie je to v poriadku, ak núti deti byť oblečené v kraťasoch a kratkom tričku, ak je niekomu zima, alebo nútil ho sa vyzliekať, lebo má pokrčené tričko.

simca06022011
28. sep 2020

@baccio ako ked sa navazam, ved som sa este aj ospravedlnila.. uz idem robit daco ine, lebo asi mi preskakuje :DDD
Ale este si neodpustim k tym farbickam... progresso su ine ako obycajne ceruzky, nic take ako progresso v ponuke nie je. Je to iny typ, inak sa tym kresli atd. Nejde o cenu, ani znacku. Cize podla mna nepojde o to,ze by ti dieta zaockovali, ze ine su zle. Mne tiez prisla mala, ze ona chce nejake specialne a pritom mala ako skolkaraka doma hadam 200ceruziek a kopu kadecoho. a nakoniec ked som to chytila do ruky (lebo samozrejme ze sme to kupili domov) to bolo nieco medzi ceruzkou a gelom a velmi dobre sa tym detom malovalo. Ja sa skor divim, ze progresso vobec v skolke mali, je to velmi citlive na zlomenie. Cize netreba vzdy hladat zle v skole/skolke. Kvoli tomuto sme v skolke a neskor aj v skole odhlasovali na rodicku to, ze tieto vsetky pomocky bude kupovat ucitelka.

baccio
autor
28. sep 2020

@simca06022011 prepáč nerozumiem celkom čo si tým chcela povedať....tie progresi niesu zlé...to netvrdím...ale nemyslím si že sú vhodné do škôlky len preto že ich nemusia veľa strúhať lebo to je hlavný argument. U nás každý rodič musí kúpiť sám. Ale je to oničom lebo máloktorému dieťaťu vydržia dlhšie práve kôli ich krehkosti.

simca06022011
28. sep 2020

@baccio chcela som tym povedat to, ze ked raz mate kupit progresso, tak mate kupit progresso, neviete ani nahodou kupit nic podobne(lebo si pisala, ze manzel kupil INE, dokonca drahsie). Lebo take nie je. Cize ostatne deti dostali to co mali nakazane, nemozes sa cudovat, ze z toho bola takato situacia a tvoj syn chcel to co ine deti. To nie je naockovanie skolkou. TO ako ked dievcata v skole riesia peracniky.. jedna ma jednoposchodovy, druha dvoj a tretia troj.. a jasne, vsetky zrazu potrebuju troj, najlpesie rozkladaci este ako harmonika atd :D a moja dcera to doviedla do dokonalosti, ze taky "musia mat". ASi som mala utekat do skoly to riesit, ci? 🙂 Ale je to uplne ina situacia ako deti na telesnej v zime... to aj keby mali urceny presny ubor so vzorov, v specialnej farbe alebo materialy... ak je im raz zima, nema ich niekto tahat von v kratasoch.

danim
28. sep 2020

@baccio presne. Veď o nič nejde. Ubor na telesnú obsahuje aj teplákovu supravu- nechapem prečo ju ma dieta na jesen von od učiteľa zakázanú.. sú deti zimomravejsie a je fakt nutne prechladnut?? Lebo učiteľ si z telesnej robí vojensky výcvik?? O ničom. Držte sa. A kašli na tie zeny, čo ta len chytajú za slovíčka.. och.

ivka185
28. sep 2020

Robim v skole a nase deti maju bezne vonku kratase, tricko a to aj na nultej hodine a vobec nikto to neriesi ,sak su na telesnej ,oni sa hybu im neje zima, jak sa zda ked to vidite z vnutra.Podla mna tym len ziskaju imunitu, nezaskodi im to.

katpox
28. sep 2020

kratase a tricka uz nie, neviem ale ja ked ucim telesnu nepredpisujem ubor,rodicia zbalia teplaky,tricko kratke,mikinu,tenisky s bielu podrazkuv a nahradne ciste ponozky,von chodim aj v chladnejsom pocasi,ak sa postasti a napadne sneh,tak aj oteplovacky si beru ,primerane vzhladom k pocasiu

katym77
28. sep 2020

... a niekedy úplne dobrovolne vybehnú von v kraťasoch

janetinka27
29. sep 2020

@baccio na telesnu v kratasoch je urcite zima. hned by som nachladla. ak su deti mensie a nemaju teple oblecenie, tak by ich ucitelka mohla pre tentokrat ospravedlnit. ak su to stredoskolaci, tak obliect zial co je poruke, u nas tak cvicila spoluziacka v spoluziakovom dlllllllho neopranom pulovri 🙂