Je v poriadku mať telesnú výchovu vonku v 15 °C stupňoch?

baccio
28. sep 2020

Ženy prosím vás povedzte mi ....je vhodné aby v 15 tich stupňoch keď je zamračené a fúka mali deti telesnú výchovu vonku v kraťasoch a tričkách? Ja už neviem či ja som precitlivena či je to aj inde takto?

tosomja
28. sep 2020

Áno, je to ok a schvaľuje to. Na to, ako sa deti oblečú, učiteľ dohliada len v prvom ročníku. Potom by už deti mali vedieť, že kratase obliekať len v lete.

baccio
autor
28. sep 2020

@tosomja vyššie som písala že tu si deti vyberať veľmi nemôžu

rubinka
28. sep 2020

@baccio - ach jaj tak tak je riadny pako s prepáčením, zaprve nemá sa čo starať čo ma decko oblečené zadruhe nechať decko hole bez trička lebo ma pokrčené? No isto by som už dávno volala písala riaditeľke nech ho uzemní. Spojte sa rodičia a sťažujte sa.

fokuska
28. sep 2020

@baccio Riesili ste to s ucitelom, s triednou, s riaditelom? Nic sa neporiesilo? Ake boli ich odpovede - preco si nesmu dat teplaky ked im je zima? Riaditel to tiez schvaluje, ze je to ok? Co na to zriadovatel skoly?
Ak si dieta oblecie teplaky, co urobi ucitel? Vyzlecie mu ich?

maximilie
28. sep 2020

@baccio zober švihadlo a choď skákať vonku aj ty , aby si zistila či ti bude až taká zima? Neverím, že by si učiteľ vzal na zodpovednosť zápal pľúc u žiakov.... Na VS sa urcite učil do akého počasia môže ísť so žiakmi von a ako ich primerane obliecť. Môžem sa opýtať, nenudis sa tak náhodou, keď máš čas sedieť na okne a kontrolovať pána učiteľa pri práci? Takí rodičia sú najlepší, čo sedia doma a z nudy hľadajú problém tam kde nie je. Vopred sa ospravedlňujem, ak ti krivdim.

baccio
autor
28. sep 2020

@fokuska odpovede sme sa nedočkali...ale čím ďalej viac sa to nabaluje tak verím že sa to už konečne pohne a rodičia sa nebudú báť povedať niečo aj učiteľovi nielen medzi sebou. Je veľká škoda že teraz niesu tie rodičovské združenia a plenárne zasadnutia.

maximilie
28. sep 2020

@baccio a tiež, dcéra si môže pokojne vymýšľať, že im nedovolí učiteľ sa obliecť. Naozaj sa mi toto nechce veriť.

baccio
autor
28. sep 2020

@maximilie nenudim sa...neboj .Len mám dom hneď oproti školskému ihrisku a keď pozriem cez okno tak nič iné na pozeranie tam extra nieje🙄 a áno bola by mi zima ak by som vyšla von tak naľahko. Ešte sa opýtam .Je nejaká smernica o Tom ake topánky musia mať deti na telesnú?

baccio
autor
28. sep 2020

@maximilie dcéra má 13 ....tiež by rada tepláky a mikinu ale po skúsenostiach iných to ešte neskúšala.

maximilie
28. sep 2020

@baccio môžu to mať zahrnuté v školskom poriadku. Väčšinou žiadajú biele podrážky , aby sa neznicila podlaha a samozrejme bezpečné. Myslím, že by nemali byť klasické botasky, ale klasické tramky. Tým si niesom. Istá..

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikusha2212
28. sep 2020

@baccio najprv pises, ze ste to ako rodicia riesili a potom pises, ze dufas, ze sa to konecne pohne a rodicia sa nebudu bat povedat nieco aj ucitelovi?? Tu asi k ziadnemu rozumnemu rozhovoru ani nedoslo... Ja na mieste ziacky cvicim ako mi je pohodlne a v dnesnej dobe ked je ucitel vyhodeny zo skoly este aj za skaredy pohlad pochybujem ze by nutil ziakov vyzliekat sa z triciek a cvicit polonahych... Pekna tema..

baccio
autor
28. sep 2020

@kikusha2212 no lebo sa to riešilo....ale to akoby si hrách na stenu hádzala.....viem že za ním boli aj iný rodičia...tak ich dieťaťu možno dal pokoj ale ostatným nie. S tou obuvou som sa pýtala preto ,lebo tu nemôžu mat žiaci topánky so suchým zipsom....len na šnúrky. Nikde nikdy to nebolo spomenuté...rodičia to nievzdy vedeli. Aj mi sme kúpili synovi na suchý....no nechcite vedieť čo mu vedel narozpravat na telesnej...od toho že bude mat neospravedlnenu hodinu až po to že mu mám prísť podpísať papier že preberám zodpovednosť za to ak sa na telesnej dieťaťu niečo stane.🙄chvalabohu že môj syn nieje veľmi precitliveny. A to niesom jediná ktorá to riešila.Boli oteckovia čo išli za ním a povedali mu nech im kúpi druhé ak sa mu nepáči.Myslis že sa to zmenilo? Nie....

maximilie
28. sep 2020

@baccio Ježiš na suchý zips???? Ani malému dieťaťu by som nekúpila na suchý zips aj keď si nevie viazať šnúrky. Najhoršie čo môže byť.... Okrem ortioedickej stránky aj kvôli bezpečnosti. Šnúrka ti jednoducho drží nohu oveľa pevnejšie . Ako logicky by ma ani nenapadlo dať dieťaťu obuv na telesnú so suchým zipsom.......
Skôr to vidím, že ste voči učiteľovi zaujatí, že sa dcére nechce cvičiť a vymýšľa rôzne somariny - čo je v jej veku bežné

maximilie
28. sep 2020

@baccio či syn

mareka49
28. sep 2020

To bude pekne zakomplexovany pan.
Ved v tom by mala byt volnost.
Ci dlhy ci kratky rukav, ci teplaky, ci kratasy.
To by ma obmedzovalo a hnevalo, keby moje dieta taktko niekto nezmyselne sekiroval.
Teda, keby sa mi stazovalo, ze mu je zima.
To kde sme..

maximilie
28. sep 2020

@baccio tak syn či dcéra? Lebo v jednom príspevku píšeš o dcére a v druhom o synovi

sisaka
28. sep 2020

Je iné, keď človek v 15 stupňoch sedí, stojí a iné keď cvičí, mne tricko a kraťasy divné neprídu, ale prístup sa mi tiež nepáči, čo je učiteľa do toho, koľko vrstiev ma dieťa na sebe, keď je niekto zimomravý, nech si da vrstiev koľko chce...

baccio
autor
28. sep 2020

@maximilie mám tam 3 deti...

baccio
autor
28. sep 2020

@maximilie čiže mi chcete povedať že topánky kúpené v športovom obchode...určené na šport hlavne do telocvične sú nebezpečné ? ..🙄

maximilie
28. sep 2020

@baccio áno, presne to chcem povedať. Nebezpečné a maximálne nevhodné.
Skutočne sa dajú kúpiť topánky ,,NA ŠPORT" so suchým zipsom???? Možno vychádzková obuv , ale neverím že na šport .... Obzvlášť na telesnú výchovu. Väčšinou to v obchode píše - vychádzková obuv. Tá možno má lepaky...

maximilie
28. sep 2020

@baccio ja nie som odborník. Nie som ani telocvikárka, ani ortopédka a ani nepredávam obuv. Ale ja by som rešpektovala požiadavku učiteľa, ktorý si to určite nevymyslel pre svoj dobrý pocit, ale má na to svoj dôvod a nejaké skúsenosti.

baccio
autor
28. sep 2020

@maximilie tak neviem ani jedno z mojich detí nemalo nikdy problém alebo úraz v takej obuvi...alebo nejaké problémy...

fokuska
28. sep 2020

@baccio Pocuvaj, z teba to lezie jak z chlpatej deky. Akoze ste sa odpovede nedocakli? Stali ste teda niekde v skole ty ako rodic, ucitel telesnej a este pripadne triedna, alebo zastupkyna alebo riaditelka a spytali ste sa pan, ucitel, preco musia byt deti na telesnej von v kratasoch a nemozu si dat teplaky? A ucitel co? Bol ticho a pozeral na vas? A ticho bola triedna, zastupkyna, riaditelka... vsetci? A ty si povedala dobre, otocila sa a odisla?
Alebo mi vysvetli ako sa to riesilo ked sa to uz taha dlho a vy ste sa nedockali odpovede. Lebo to cely znie len ako frflanie, stazovanie sa, ale ci niekto skutocne hovoril s ucitelmi a dalsimi nadriadenymi je nejasne.

baccio
autor
28. sep 2020

@fokuska problém je že vedenie to nechce riešiť.

simca06022011
28. sep 2020

@maximilie do telocvicni a hal sportovych existuju akejkolvek farby topanky, ktore nefarbia podlahy... maju v kazdom sporotovom obchode. A inak dost vela ich je so suchym zipsom.

@baccio Keby si dali u nas podmienku typu ako specialne tenisky, alebo ako sa kedysi nosili "cvicky" tak by daleko nedosli. A detto v tom sa neda vonku sportovat... cize ak chodia von cvicit v chlanom pocasi potrebuju riadne sportove tenisky. A moja si vie viazat snurky, ale napr. su tenisky kde ten suchy zips aj tak je... neviem co je s tym taky problem. Drzi to nohu rovnkao pevne.. jedine ze by sa to poodliepalo (?) nuz ale to som dlho dlho nevidela.. vacsinou drzia az priliz tie suche zipsy. AK to nema v nejakych predpisoch , znamych vopred.. tj nejake predpisane oblecenie na telesnu atd, tak by som ho poslala kdesi.. ved nechodia v tych teniskach lozit na steny, pobehaju po dvore a dost. Este aj na kladiny a kadetade kde treba vacsiu stabilitu chodia deti bose. Ale zase ok.. tenisky nechmaju ako treba ak je to dane, ale aby sekyroval niekoho za oblecenie a niekoho zimomraveho takto nasilne otuzoval (mne napr. dieta chodi cvicit von, ale idu vzdy v teplakoch, mikine a ked im je teplo vyzlecu sa, ked je im chladno oblecu sa...), alebo museli cvicit bez tricka, lebo pokrcene - to je uz sikana.

Ak to nechce vedenie riesit, treba im povedat ze sa budete stazovat dalej. Neboj budu to riesit.Nas vzdy riaditelka prosi, ze ak je problem treba prist za nou osobne.. a nie riesit cez neviem koho nad nou - nechce sa im inspekcie a natahovacky riesit. Ak spisete nejaku peticu ako rodicia, stretnete sa viaceri, riesit to viete napr. aj cez radu rodicov.. nemozu to nechat tak.

simca06022011
28. sep 2020

@fokuska no viditelne sa to nijak neriesilo :D

esyco123
28. sep 2020

@baccio No viditeľne riešite veľké nič. Proste ja som rodič a ja rozhodujem čo bude mať moje dieťa oblečené - v rámci predpisov. A nie, že ma bude buzerovať učiteľ v 21.storoči. A súhlas s
@fokuska
Viditeľne ste všetci pototo z nejakého učiteľa....

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
btus
28. sep 2020

@baccio áno. Veď necvičia v kraťasoch. Či áno: 15°C je v pohode.