Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Jelenia alebo Paneurópska základná škola v Bratislave

maznacik007
7. dec 2014

Prosím o referencie na obe skoly ... mam chlapceka intelekt je v poriadku ale ma ADHD. Skolku zvlada v pohode .. teraz hladame vhodnu skolu. Dakujem

stepanka274
7. dec 2014

Raz som ležala na Kramároch s jednou mamičkou, ktorá na Jelenej učila nemčinu, veľmi si to chválila, že super robota, deti výborné aj ked treba špeciálny prístup - ale tým, že ich je v triedach menej tak je to super pre obe strany. Želám dobrý výber - nech je to čo najbližšie k domovu a netreba veľa cestovať.

keziah
7. dec 2014

@maznacik007 moj chodi do nultaka na jeleniu a mozem to tam len chvalit, ale to je trieda vyslovene pre deti s odkladom a specifickymi tazkostami, nie bezna trieda. Nepoznam paneuropsku, ale skola pre mimoriadne nadane deti na teplickej je vraj tiez vyborna, aj pre deti s roznymi poruchami pozornosti, vraj su tam na take deti zvyknuti a pristupuju k nim pomerne individualne.

maznacik007
autor
7. dec 2014

@keziah paneuropska je sukromna skola v ruzovej doline podla ich netu sa venuju takymto detom ... ale nie je na nete moc realnych skusenosti ... tak neviem .. ale ta jelenia sa aj mne pozdava...

vy ste sa tam ako dostali ... a aku ma tvoj diagnozu ... moj ma teraz odklad ... on je aj julovy ... ale teda v skolke sa mu speci venuju .. aj chodime s nim na taky program na zlepsenie koncentracie...

teplicku nie tam chodi kolegynin a nema dobre skusenosti ...

tak teda pojdem sa spytat na Jeleniu...

maznacik007
autor
7. dec 2014

Uplne povodne som zvazovala waldorfsku ale neviem ako to bude ci otvoria novy rocnik ... lebo nejaky ucitelia sa odclenili ci ako .. zasa ta Jelenia je blizsie k nasim pracam ...

rozhodne ma zaujala....

keziah
7. dec 2014

@maznacik007 aj moj je julovy, odklad ma pre celkovu nezrelost (moj dovod), logopedicke tazkosti (to je dovod na prijatie na jeleniu) a trochu ma aj tazkosti s koncentraciou.
sranda, ja zas poznam pani, co ma velmi dobre skusenosti s teplickou, zrejme je to individualne.

dari
7. dec 2014

@maznacik007 jelenia!🙂 odkedy som preradila syna a teraz je prvacka aj dcéra tak žiadny problém s ničím. Super prístup vo všetkom...

maznacik007
autor
7. dec 2014

@dari a ostatne dievcata co tam mate deti je problem sa tam dostat ?

tykat
7. dec 2014

@maznacik007 ak by si niečo potrebovala vedieť o waldorfskej tak sa kľudne pýtaj, môžem pozisťovať info z úplne prvej ruky 🙂 poznám ľudí spojených s touto školou a zopár rodičov čo tam majú deti sú moji blízki kolegovia.

katy1979
7. dec 2014

@maznacik007 poznam maminku co tam mala syna a chvali si tu skolu. Teda paneuropsku zakladnu skolu. Ak nemal problemy v skolke co tak skusit klasicku ZS?

dari
8. dec 2014

@maznacik007 nie, nemali sme problém. Syna zobrali v priebehu minuleho školského roka.
Ak by vás niečo zaujímalo, kľudne sa pytajte.

dia123
11. feb 2015

Ahojte. Rozmyslame zapisat syna do 1.rocnika na Paneuropskej ZS. Mate s nou nejake skusenosti. Ide o sukromnu ZS nie najlacnejsiu, preto by ma zaujimalo ci je na lepsej urovni ako napr. ZS na Jelenej

tin007
11. feb 2015

Dnes som sa bola pozriet na ZS Jelenia; bola som na 1 celej hodine v pripravnej triede, mali ILI (Individualne logopedicka intervencia), potom som sa bola pozriet do 8ej, 1ej a tusim 3tej triedy (to bol len nakuk, na vybavenie a pocet ziakov) a velmi sa mi tam pacilo. Skola je mensia, pocty deti v triedach su ovela nizsia ako v klasických ZS. Napr. v pripravnych triedach (maju dve) maju 5 a 7 deti! Na prvom stupni maju do 10 deti a na druhom tusim do 15. Beru deti s normointelektom a logopedickými problémami, nie poruchami spravania, plus integruju aj deti nadpriemerne inteligentne. Tento piatok a sobotu maju zapis.

3kvetka3
12. máj 2015

@dia123 prosim Vas, zistili ste nieco o zs paneuropskej? dakujem.

tin007
11. mar 2016

Dna 7.4. je den otvorenych dveri na ZS Jelenia, viac info je na webstranke skoly.

kubobubo
9. nov 2016

@tin007 V com je Jelenia lepsia alebo horsia ako Vazovova?

tin007
9. nov 2016

@kubobubo Netusim, nemam osobnu skusenost ;) Na Jelenej su integrovane deti s mensimi logoproblemami a tiez s nadpriemernym intelektom. O Vazovovej neviem nic.

kubobubo
10. nov 2016

@tin007 a chodia tam aj normalne deti? Bez logo problemov a nadpriemerneho intelektu. Moja dcera hovori uplne cisto a je normalne sikovna. Nic extra.

tin007
10. nov 2016

@kubobubo Ano, na Jeleniu chodia aj normalne, cize standardne deti. Je to klasicka ZS, ktora ma niektore triedy alebo v ramci tried vytvorene skupinky "inych" deti. Skola zamestnava velke mnozstvo spec. pedagogov (na prvom stupni je vacsina spec. pedagogov), tiez vlastneho psychologa 2 logopedicky. Pocet deti v triedach je potom uprveny podla toho, kolko "inych" deti sa v nich nachadza (triedy vo velkosti od 10 deti)

kubobubo
11. nov 2016

@tin007 vdaka. Aky je podiel deti z okolia vs. deti co rodicia dovazaju? Tvoj pocit, pripadne skusenost z triedy tvojho dietata. Dakujem za info.

pencil
11. nov 2016

@maznacik007 Jelenia ja zamerana na NKS, ale maju aj standardne, bezne triedy

tin007
11. nov 2016

@kubobubo Netusim v akom pomere su deti; prednost pri prijati maju tie, ktore su zo spadovej oblasti.

kubobubo
18. nov 2016

@tin007 my patrime do spadovej oblasti, ale zatial som vela pozitivneho o tej skole nepocula. Tak zistujem. Rada by som ju dala na skolu, kde su deti z okolia.

belusa
19. jan 2017

@maznacik007 ahoj možem sa opýtať kam chodíte na zlepšenie koncentrácie prosím Ta?

jozkohaluska
24. jan 2017

Urcite nie Paneuropsku, problemy ziakov sa tam vobec neriesia. Mame tam dceru a urcite chceme prestupit na Jeleniu ul. Na internete suiba pekne recicky, no skutocnost je ina.

jozkohaluska
24. jan 2017

Urcite nie Paneuropsku, urcite nieee

mamamamicka
31. jan 2017

Paneurópska ZŠ je "úschovňa" detí s nejakým problémom. Je to evidentný biznis. To, čo škola uvádza na webstránke sú len medové motúzy. Triedneho psychológa sme nikdy nevideli. Špeciálneho pedagóga tak isto. V triedach sú také kombinácie postihnutí, že tam väčšinou vládne chaos. Vedenie školy nemá problém sa vulgárne vyjadrovať na adresu rodičov a podobne. Do súkromnej školy sme museli do družiny nosiť hračky, aby malo dieťa aspoň nejaké podnety ... celé zle.

belusa
2. feb 2017

@mamamamicka wou a kolko vyjde mesačne?

mamamamicka
2. feb 2017

Teraz je to myslím 250€ + 50€ družina. Platíte aj za každý krúžok, ceny sú podľa výberu krúžku. Logopédia sa platí 12€ za 25 min. Minulý rok to bolo ešte 6€. Za všetko sa tam platí... ešte aj za program na MDD.
Okrem toho, nečakajte tam žiadne špeciálne prístupy. Žiadne sdumato, žiadne comeniascript či Heineho matematika. Deckám dali ledva knihy....aj to nie zo všetkých predmetov.

belusa
2. feb 2017

@mamamamicka akože mesačne? no viac ako dosť😕

mamamamicka
3. feb 2017

To áno, hlavne za tie služby.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli