Kam dať dieťa na základnú školu v Prešove?

d_a_n_a
1. júl 2017

Pekný deň všetkým maminám poprípade i tatom a ostatným fanúšikom MK tohto roku ešte ideme do škôlky ale budúci už budeme riešiť školu. Najprv som mala jasno ale teraz pribudli nové možnosti a už si nie som istá. Chcela som pre dieťa, zdravší a citlivejší prístup vyučujúcich v škole, dnešné deti sú trochu iné, viac energické možno temperamentné. Takže určite vyučujúcich ktorý naozaj robia svoje povolanie od srdca s láskou a majú trpezlivosť a pochopenie a každý odpor zvládnu hrou. Prednostne hľadám školu hrou, kde sa dieťa nebude trápiť biflením a nekonečnými domácimi úlohami. Najprv sme boli za solivarskú bilingválnu lebo si pamätám ešte článok z novín keď vznikla a tam spomínali ten odľahčený prístup vyučovania a jazyky nám predsa treba, no odvtedy čo tam študovala mojej sestry bývala spolužiačka, po tom čo odišla z ich spoločnej školy, presne pre preťaženie z učenia, a zaznamenala tam úspech už prešlo veľa rokov...rada by som si prečítať názory rodičov ako je to tam teraz, ako ste spokojní a ako sa ta cítia a učia vaše deti. Najviac sa mi páči téma Walfdorských škôl presne takú máme len v BA ale tento rok sa otvára VESELA SKOLA pod kalváriou, ste tu niekto kto ste tam svoje deti na tento rok prihlásili a aké máte dojmy? Alebo máte niekto skúsenosti s týmto zriadením ešte predtým? No a do tretice DSA mukačevská tá zaujala pre výraznejšie vyučovanie aj nemeckého jazyka, totiž v našej rodine po rokoch, prevažne času, aj tak pracujeme v nemecky hovoriacich krajinách a práve tie sú nám vzdialenosťou Najbližšie takže som veľmi výrazne za pre silné nemecké základy. Preto sa chcem opýtať aký je tam rozdiel v praxi oproti iným školám kde sa rovnako vyučuje anglický i nemecký jazyk ako napr. Na májovej škole pod solivarom. Všetkým zúčastneným ĎAKUJEM

deti95060810
1. júl 2017

skús sa dať do skupiny Prešov - tam maminky skôr odpovedia....