Kedy môže škola podať podnet na sociálku?

magamamka
28. apr 2011

chcem sa opýtať , kedy môže podať škola, resp. triedna učitelka podnet na socialku , ked sa matka riadne o dieta nestará? mam namysli hlavne to , že dieťa dostalo 13 poznámok za to, že prišlo do školy nepripravené a aj napriek výzve učitelky , aby ho matka kontrolovala ma po určitej dobe (ľ.mes.) dalších 5-6 poznámok..

dahra
28. apr 2011

@magamamka - co si pamatam (r. 2005), my sme posieli oznam na socialku len v pripade vymeskania viac ako 15 neospravedlnenych hodin. Tam, kde som ucila, by 80% muselo byt hlasenych, ze sa nepripravuju na vyucovanie (do triedy som nosila min. 10 pier a harky papierov, aby sa vobec dalo nieco robit. To, ze deti nemali ulohy a nenaucili sa, to bolo minimum...Podotykam, neucila som na lazoch, ani nikde v dedinke na vychode 🙂. Romskych deti tam bolo tak 5-10%.....

tutifruti
28. apr 2011

@magamamka ak máš podozrenie, že sa rodičia o deti nestarajú, tak kedykoľvek..., ale vyčerpala by som určite aj dalšie možnosti, ako je napr. pozvať matku do školy...

magamamka
autor
28. apr 2011

tak tých 15 neospravedlnených hodín sa nebojím, pretože matka je určite rada , že sa môže syna zbaviť už len tým že je v škole.

magamamka
autor
28. apr 2011

@tutifruti tiež som rozmýšlala prečo to učitelka ešte neurobila??????

tutifruti
28. apr 2011

ÚP sa musí zaoberať každým podnetom.... potom môže uložiť výchovné opatrenie.... ale v prvom rade by som kontaktovala matku.... možno potrebuje aj ona pomoc.... 😕

magamamka
autor
28. apr 2011

@tutifruti ..no možno. dosť často sa malý sťažuje na to že matka nevarí dom hlavne cez týždeň, a ta hygiena tiež svedčí o niečom, miesto toho aby doma upratala je na nete alebo kavičkuje s kamoškami..bola už napomenutá od bývaleho manžela ale ťažku hlavu si zrejme z toho nerobí.. 😒

maznacik007
28. apr 2011

nemusi to byt len triedna ucitelka mozes to urobit aj ty ze das podnet na presetrenie... oni nemozu povedat kto podnet podal
ono skola musi podat oznamenie pri neospravedlnych hodinach ale na toto moze poslat skola oznamenie kedykolvek.. mozno by sa potom matka spamatala... ono je mozne ze sama je v depresiach a preto sa o deti nestara... socialna pracovnicka jej moze odporucit aj psychologa a pod

tutifruti
28. apr 2011

@magamamka ja tiež v týždni moc nevarím....skôr výnimočne... 😅 aj na kávu s kámoškami idem.... a napomínanie bývalého manžela.... to čo je?

magamamka
autor
28. apr 2011

dopodrobna to tu rozoberať nechcem aby si niekto nemyslel že mam potrebu niekoho ohovárať. ale vdaka za "rady"